Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macskák részére milyen...

Kinti macskák részére milyen házat csináljak?

Figyelt kérdés
Még a házunk hőszigeteléséből maradtak hungarocell lapok. És az lenne a kérdésem, hogy hogy álljak neki, megcsinálni. Mi kell hozzá? És hogy ragasszam vagy szegeljem össze a széleit? Ti csináltatok már ilyet? Egy bódé feleségbe vettünk szalmát de ott nem nagyon maradnak meg. Pedig jó melegre csináltam. Régi szekrénybe raktam szalmát stb. De ezt a kis házikót is megszeretném csinálni. Köszi a segítséget. :)

2013. okt. 17. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne hungarocelből készüljön. Az csak szigeteljen itt is, mint a házatok esetében.
2013. okt. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért nem viszed be őket a házba???Nem birom az ilyen gazdikat.
2013. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ilyen gazdákat? :) Ha tudnád milyen gazda vagyok nem ezt mondanád. :) Mindenük megvan, oltva vannakivartalanítva. Mindig kint éltek, gondosan elkészített helyen. :) Bent max 5 percet maradnak bent. 7 macska van. Rengeteg szalma. Olyan a helyük minta egy istálló, ami tele van szalmával. De én házikót is akarok nekik. :)
2013. okt. 17. 19:09
 4/8 borcsi02 ***** válasza:

A hungarocell szigetelés jó ötlet, nyilván erre találták ki ezt az anyagot:), de önmagában nem lesz elég, egy csomó puha textilt, használt ruhafélét is jó lenne nekik beletenni. És hogy tartós is legyen a házacska, simán hungarocellből nem lesz jó, azt csak a belső szigetelésre használhatod. Valamilyen faanyagot, faroslemezt vagy hasonlót kellene beszerezni az építéshez.

Láttam már ilyen saját készítésű cicaházat kertben, de azt soha nem használták a cicák, mert nagyon kicsi, macskányi bejárata volt (félt a készítő, hogy a nagy bejáraton több hideg jut be, és hát nem is szoktak oda a cicák, biztosan túl üregszerűnek találták, és nem akartak beszorulni oda. Egy nagyobb bejárattal viszont működhetne ugyanez.

2013. okt. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet :) Még fogadok választ :)
2013. okt. 19. 13:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne strapáld magad a házikóval. Amióta nekem cicáim vannak, egy se használta a házát, vagy vackát, mindig elment magának éjjelre. Télen a kazánházban alszanak, de ott se a kis dobozkájukban hanem a szerszámos asztalon. De van hogy a széken, vagy a kályhacsövön. Amikor rádöbbentem hogy sz*arba se nézik a házikót akkor utána nem csináltam. Mindig kialakították maguknak. Lehet jobban értékelnék hogyha egy meleg anyagdarabot raknál nekik valahova hátha arra rámennének jobban
2013. okt. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Enyémek imádják a házukat. A macska igényli az ingergazdag környezetet. A legjobb a kinti-benti lét, de ilyenkor is alig vannak otthon.


Én maradék fából csináltam egy dobozt, nem túl nagyot, kétmacskásat, benne van hungarocell lap körbe, hőszigetelésnek és ez bent van a garázsban. Az ajtón van macskabejáró, jönnek-mennek, amikor tetszik. Jobban szeretnek a macskabölcsőben heverészni. (Szülőkosár, fűzfából, benne finom puha pléd.)

A szalmát az enyémek sem szeretik. Széna sokkal jobb. Vékony szálú fűből legyen.

2013. okt. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!


mi "lécfából" készitettük a cicáinknak. Először megcsinátuk fából a házat meg a tetőt. Aztán mibelűre tettünk hungarocelt és rá tettünk textileket alúra pedig olyan dolgokat amiket addig is szerettek.

(félig rögzítettük csak a tetőt hogy ha kell akkor ki tudjuk cserélni a hungarocelt, textileket stb.)


Azóta is nagyon szeretnek benne lenni.Ja. És minél nagyobb helyet vágjatok bejáratnak rajta.

2014. febr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!