Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az Algopiryn jó a macskanáthára?

Az Algopiryn jó a macskanáthára?

Figyelt kérdés
Az 1-2 hónap körüli macskám csipás kedvetlen és csak szopizik míg a tesója 2X nagyobb és már tálból kostolgatja a tejet.Utóbbi időbe észrevettük hogy a picike lázas és adtunk neki Algopirynt.Levitte a lázát és estére már játszadozott... csak nem tom hogy anyumékat rábeszéljem az állatorvosra vagypedig prószáljuk megnenteni Algopirynnel?Anyumékrol csak még annyit hogy bevinnék állatorvoshoz ha nem találnák drágának... ez van... szülők... mind1! Tudtok segíteni?
2008. júl. 7. 02:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod biztosan mi baja, az is lehet hogy fertőző valami és elkaphatja a többi macska is, nem tudhatod, az én szüleim sem akarták sose állatorvoshoz vinni a macskámat, de egyfolytában ezzel nyúztam hogy de vigyük már, ha mondogatod nekik folyton akkor úgyis belemennek remélhetőleg. (Bár én úgy jártam hogy későn vittük el és belehalt a cicám... az is macskanátha volt)
2008. júl. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Helló Kedves válaszadó!


Örülök hogy végre valaki megért.

Még nem kérdeztem és nem mondtam a szüleimnek de rokonnal folytatott beszélgetésnél ez hallatszott el:Elvinnénk állatrovoshoz hogy ha nem lenne rága!De azért megkérdem tőlle hogy mi lehet mert az nem kerül PÉNZBE!

Komolyan mondom a felnőttek... egy életről van szó és azt mondjk hogy ha nem lenne drága?!Ettől az agyam a flafonra ugrik!Na nem is kérdeztem semmit... holnap... talán... meglátom.


És te hé öcsém bunkó tahó vagy!(Utolsó előtti komment jelenleg)

2008. júl. 7. 22:30
 13/23 anonim válasza:
100%

Sziasztok. igaza van az előző hozzászólóknak. Feltétlen állatorvos kell és ha a szülők nem segitenek akkor a barátokra biztos lehet számítani.

Mindenesetre. véleményem szerint a kis adagban beadott Algopiryn segithet de nagyon óvatosan.


U.I.:Megkérnék mindenkit a kulturált hozzászóláshoz.Ide azért irnak mert informálódni szeretnének és nem mert megalázó, offoló hozzászólásokat szeretnének olvasni.Köszönöm

2008. júl. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Hah... barátok... hogy?Magán tanuló vok csak mert születésemkor egy apró bibi volt a szívemell... na és? jól vok!De barátom eggy sincs mert a szüleim... de most már mind1!
2008. júl. 8. 17:51
 15/23 anonim válasza:
100%

Na én utánaolvastam: lehet nekik adni alg. de úgy, h egy felnőtt macskának egy negyedet egy nap, általában fájdalomcsillapításra használják. És nem hülyeség az emberi gyógyszer, sokszor maga az állatorvos is azt ír fel! Én már csak tudom, van 3 macskám (előtte is volt sok) meg 2 kutya! Sajnos ebben az esetben kiscicáról van szó, veszélyes az algopyrin, de ha rendbe hozta akkor nem kell több, mert csak ártani fog

Megjegyzem volt olyan állatorvos aki el akarta altatni az egyik macsekot, mert nem akart enni, mi etettük szemcseppentővel és túlélte, ma is boldog cicus!

Remélem tudtam segíteni.

itt 1-2 link:

[link]

[link]

2008. júl. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
100%
Jaj azt még elfelejtettem, h esetleg megkérdezhetnéd magát az állatorvost, hátha segítőkész :) (jó tudom h nevetséges, de tényleg vannak még ilyen emberek) Jobbulást a cicunak és írd meg légyszi, ha jobban lett :)
2008. júl. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
69%
Nalunk (videk) alaltdoki kiszallassal egyut sem kert el meg 2K nal tobbet... Csak a dragasagrol ennyit. -_-
2008. júl. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nekem ne dumálj a drágaságról mert az itteni tetves állatorvos még azért is pénzt kér hogy mondjon valamit!És lófasz a hülye állatorvosnak a seggébe mert a cicám jobbanlett igaz az Algopiryntől de a szeme ki akar ugrani! és az nem az Algopiryn miatt van mert előtte is olyan volt!
2008. júl. 10. 17:33
 19/23 A kérdező kommentje:

Bocs h begurultam!Ilyen vok.Amúgy a cicus jobban van és úgy néz ki hogy mégis megfog nőni és szép kis kandúrka lessz belőlle!:D


Thanx a válaszokat!

2008. júl. 13. 23:30
 20/23 anonim válasza:

Szia!

Csak annyit, hogy nyugodtan lehet algopirynt adni neki, természetesen a testtömegének megfelelően, ami körülbelül egy negyed szem.

De ezt csak akkor, ha tényleg fájdalma van, és kb. 1x, aztán mindenképp állatorvos.

De hangsúlyozom, ez inkább fájdalomcsillapításra javallt, főként műtét után és semmi esetre sem pl: gyomorfertőzésre.

2008. nov. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!