Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kaptam egy cicát, egy napja...

Kaptam egy cicát, egy napja van nálam. Nem hajlandó enni és inni. Jól van ez így?

Figyelt kérdés

Egy sarokban kuksol, éjszaka egy órán át mászkált az ágy körül, majd belement az alomba, gondoltam jó, legalább használja, hittem én, hajnalban éreztem bepisilt az ágyba. Állítólag szobatiszta, akkor miért nem használja az almot? Vagy csak még meg van ijedve? Normális ez így? Nem volt még kapott cicám, amióta az eszemet tudom, mindíg nálunk születtek a cicáink és az anyuciuk megtanította őket mindenre. Változik majd a helyzet, és kb mennyi idő után?

3-4 hónapos lehet a cica.


2009. nov. 13. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát úgy látszik macskája válogatja. Én 1 hónapja kaptam egy 5.5 hetes kiscicát (soha nem volt kisállatom, de mindig macskarajongó voltam), kb 10 perc múlva már játszott velem, 2 óra múlva meg szaladgált. Nem volt szobatiszta, kb 2 max 3 hét múlva lett az. Megkerestem, hogy hova pisilhetett, kakilhatott majd A4-es lappal felszedtem a cuccot és az alomba tettem, hogy a macsesz jól lássa, a macskát pedig mindig mellé. Ha 2-3 óránként csak úgy leteszed az alomba, pár nap és használni fogja, csak tartsd tisztán, mert más helyet keres ha ő úgy véli, hogy az már tele van.


Várd meg amíg megszokja a helyet. 1 hét múlva már boldogan rohangál a birodalmában.


Ja, még egy fontos dolog: csinálj neki egy puha, meleg, nyugis helyet, amit hagy találjon meg maga és ha oda befekszik, nem szabad hozzányúlni, kell neki is egy kis nyugi néha

2009. nov. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A macskák nagyon érzékeny állatok és megviseli a gazdi v lakhelyváltás. ha például a sziámimacskának meghal a gazdája, aki szerette képes nem enni és meghalni. A te macskád nagyon fiatal, megszokja majd a környezetet, pár nap kérdése. Ez azomban máshogy áll az öregebbeknél
2009. nov. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És mikor kezdhetem el kiszoktatni a szabadba, ugyanis eddig a belvárosban panelban élt, de most kertvárosban kertesházban lakik és szeretném ha megismerkedne a kinti világgal?
2009. nov. 13. 12:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Új lakhelyre kerülésnél legalább két hétig érdemes bent tartani a cicust. S ha kijárósnak szeretnéd akkor beoltatni is érdemes a fertőző betegségek ellen. Ha holnapig nem eszik, akkor vidd el orvoshoz. Ha nem is iszik akkor előbb is megnézetheted.
2009. nov. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Meg kell szokja az új környezetét..,mert ki lett "szakitva" a régi megszokott helyeről,családjából és most egy kis idő mig átáll,és még nagyon picurka!Sztem nyugodtan kiengedheted kicsit a kertbe baja nem lesz,de tartsd rajta a szemed!!;)
2009. nov. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha most kiengeded a macskát, jó esélyed van rá, hogy soha többé nem látod. Valószínűleg nagyon fel van zaklatva, azért viselkedik így. Légy vele türelmes, bele telhet pár napba, míg megnyugszik.
2009. nov. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló vagyok. Az lemaradt az irományomból, hogy közeledj felé kedvesen ha engedi, bízzon meg benned, etesd finomakkal
2009. nov. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Cicákkal foglalkozom, és az a tapasztalatom, hogy az első pár napban, amikor az új otthonukba kerülnek, előfordulhat étvágytalanság, visszahúzódó viselkedés, sőt, még hasmenés is (ez utóbbi főleg attól hogy nem ugyanazt a tápot kapják, amit az előző otthonukban kaptak).


Egy-két nap alatt meg kell, hogy jöjjön az étvágya, lényeg, hogy mindig legyen előtte ennivaló és víz, és biztosítva legyen számára egy hely, ahol békében ehet.


Az, hogy az ágyadba pisilt, viszont nem túl biztató dolog... Valószínűleg nagy megrázkódtatásnak élte meg, hogy új helyre került. Erre pedig egyetlen megoldás van: a szeretet. Úgy tűnik, egy "nehéz esetet" kaptál, de ne add fel! Az ilyen cicák, ha egyszer megszelídülnek, és a szívükbe zárnak, a legcsodálatosabb barátok lesznek.

2009. nov. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!