Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek lehet így kezelni...

Szerintetek lehet így kezelni egy macskát?

Figyelt kérdés

Apu sosem szerette a macskákat, de amióta szétment a feleségével teljesen próbálja "kutyává nevelni öket"...

3 macskánk van, az egyik 8 éves a másik 6 éves a harmadik 5 hónapos.

Az elsö emeleten lakunk, a macska ajtó az én ablakomon van, ahonnan egy kis lejárat vezet a macskáknak az udvarra.

A macska wc már 8 éve a wc-ben volt, soha nem volt gond azzal, hogy pepisiltek/bekakiltak.

Apu viszont kitalálta, hogy vigyük le az udvarra a lejárat végébe.

Csak azzal nem számolt, hogy a tetején van egy kis lyukacsos rész amitöl folyton beázik + hiába takarjuk le, az elején akkor is befolyik az esö.

Undorítóan néz ki, ráragad a lábukra, és ahogy feljönnek telihordják vele a szobámat.

Jobb esetben, mert körübelül 10böl 2x mennek le elvégezni a dolgukat, a maradék 8ban pedig össze szarják-hugyozzák a lakást, az ágyat, a virágokat.

A macska etetö 8 éve a konyhában van, erre leviszi azt is az udvarra. Ezzel még megbékéltem, mert amennyire szeretnek enni, úgyis megtalálják.

Amin viszont végleg kibuktam, h ma mikor hazajöttem azt láttam, hogy a macskák nyávognak az ablakban, mert a macska ajtó be van zárva.

Felhívtam, hogy ez most mégis mi?!

Amire annyi volt a válasz, h nyugodtan ki lehet öket zárni a lakásból reggeltöl estig, aztán majd este beengedjük öket.

Elsösorban nem tanácsra vagyok kíváncsi, h beszéljek apuval stb stb, mert ismerem öt, ö "mindenkinél okosabb".

Tehát az ügyben lépni én fogok, ha tetszik neki ha nem, csak elöször szeretném kikérni a cicások véleményét...

Bár én soha nem szerettem a macskákat, egy éve lakom apuval, és be kellett látnom, h alapjában véve nagyon tiszta állatok, a kicsit is 1 hét alatt rászoktattuk az alomra, semmi gond nem volt velük, de véleményem szerint ök nem kutyák.

Nektek mi a véleményetek erröl?

Csak én látom úgy, h túlságosan kutyaként vannak kezelve? Hogy 8 év után már nem fognak átszokni? Hogy nem egészséges, h reggeltöl estig ki akarja zárni öket?



2013. okt. 27. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg a macska sem szobaállat, hanem kinti, legalább annyira, mint egy kutya, vagy még jobban.


De ha forgalmas út mellett laktok, akkor azért elég veszélyes addig, amig megtanulják a közlekedést.


Ezen kivül az ilyen átszoktatást tavasszal jobb kezdeni, mert ha eddig szobamacskák voltak, akkor könnyebben megfázhatnak.


Viszont amennyiben megoldható, tényleg jobb nekik kinn, mert egyrészt sokkal többet tudnak napozni, meg mozogni, másrészt kevésbé unatkoznak.


Nálunk a macskák csak meghatározott ideig vannak benn, utána szabadon vannak kinn, és ennek ellenére (vagy éppen ezért) semmi bajuk sincs, és amelyik tavaly pusztult el, ilyen tartásmód mellett három nap híján 20 éves lett volna. (Egy begyulladt fogat kellett neki kimüteni és az altatást nem bírta ki)


De ettöl függetlenül nem világos, hogy miért jutott MOST eszébe apukádnak átszoktatni öket?

2013. okt. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Leírtam az elején :)

Sosem szerette a macskákat, de a volt felesége azért figyelt rájuk, és amióta szétmentek apu nem kíván túl sokat foglalkozni velük.

2013. okt. 27. 17:21
 3/3 Dreigang válasza:

A felnőtt cicák talán sosem fognak kizárólag kint vécézni, ha a bentihez vannak hozzászokva, ezt érdemes figyelembe venni. Először is a kinti Wc szárazságát kellene biztosítani, a legjobb a homok, abból is a folyami, az kevésbé áll össze a nedvességben. A második, hogy ne a Te szobád legyen az előszobájuk, mert bármennyire is tiszta állatok, az esős saracska a tappancsukon folyamatosan a lakásba kerül, így érdemesebb egy moshatóbb előteret használni a beérkezéshez. A benthez szokott cicák sosem fogják jól érezni magukat, ha folyamatosan ki vannak zárva, ráadásul tényleg meg is fázhatnak a fagyokban. Ha elkerülhetetlen a kint létük, akkor csinálhatsz nekik egy macskaházat. Az igazi a fűthető, de ha egy cserélhető puha rongyra heveredhetnek egy tető alatti papírdobozban, már azért is hálásak lesznek. A macska persze nem kutya, bár vannak kutya természetű macskák is, de ők is szeretik az állandó helyet a meleg lakásban, és csak vécére és vadászni (terület bejárása is) járnak ki normál esetben.

Vagyis lakjanak a lakásban, de járhassanak ki bármikor és a megfelelő helyen, ezt kellene elérni.

2013. okt. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!