Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet macskaval utazni buszon?...

Lehet macskaval utazni buszon? Hogy viseli majd?

Figyelt kérdés
200 km-ről van szó, nem kis távolság. Félek, hogy rosszul fogja viselni, esetleg elaltatni vagy nyugtatót adni neki? 5-6 órás az út és n szeretnem, hogy végig sirja. :(

2013. okt. 28. 07:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne altasd/nyugtatózd. A macska esetében a nyugtató gyakran az ellenkező hatást éri el, az altatás pedig, rossz élmény neki. Te hogy éreznéd magad, ha elaludnál, és egy vadidegen helyen ébrednél fel?


Hadd sírjon. Lehet, hogy végig fogja ordítani az út első felét. Foglalkozz vele sokat, beszélgess hozzá - majd megnyugszik. Ha nem nyugszik meg, még úgy is jobb, mintha belőnéd.

2013. okt. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz hatással van rá az altató. Ugyanolyan rosszul viseli az ő szervezetük is, mint az ember. Gondolj csak a műtét utáni ébredésre. Kb. olyan rossz, és hányingert is kelt sok macskában, amitől öklendezik, ezenkívül szédülés is általános altatás után. Ez pedig több órán át tartó állapot, tovább rosszul lesz ébredés után, mint maga az utazás lenne.


Én inkább az alom hiánya miatt aggódnék.

2013. okt. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a helyzetben vagyok, pár nap múlva fogok vele utazni, mondjuk én vonaton. Nagyon félek tőle, hogy végignyávogja a 2 és fél órás utat. 3 hónapos kiscicáról van szó, de én a nyugtatón nem is gondolkodtam. Beteszem a szállítóboxába a kedvenc játékait, viszek jutalomfalatot is. Az utazás előtt nem kap enni, se inni. De természetesen lesz nálam víz. Én legjobban attól tartok, hogy hányni fog. Eddig egyszer utazott hosszabb távon, amikor hazahoztuk. Remélem nem lesz semmi és inkább végigalussza az utat. Majd írj, hogy neked hogy viselte! Hajrá!
2013. okt. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen a valaszokat. Csak azért aggodok így, mert másfél éves a macska, egy kiscica könnyebben viseli az utazást. attól is félek, nehogy kárt tegyen magaban, mert vad a termeszete, csak én tudom megfogni is pl.
2013. okt. 28. 12:44
 5/5 A kérdező kommentje:

Gondoltam írok, hogy ma szerencsésen lezajlott a macska költöztetése, hajnali 5 órától 11-ig utaztunk, és nagyon nyugodtan viselte, egy két nyávogás volt. Ismerősömtől kaptam macskaszállító kosarat, édesanyja fonta, nagyon tetszett a cicának. Mikor megérkeztünk az új helyre és kiengedtem a szobában, azért meg volt szeppenve, bebújt a szekrénysor mögé, be is szorult a kis húsom, úgy húztuk félre a bútorokat, és rögtön tettünk fel léceket. Már dorombol, enni még annyira nem eszik. Gondoltam írok, ha más is hasonló helyzetben lesz, vágjon bele nyugodtan. :)

Nemrégiben beszélgettem egy bácsival a buszon, ő adott hasznos tanácsokat, amiket most leírok. Enni ne adjunk neki előtte való nap, így az ürülék se lesz gond, és ha hányingere lesz, azért is hasznos. (Nálunk ilyen probléma nem volt.) Továbbá, egy olyan takarót tegyünk alá, amihez kötődik, vagy párna, amin aludni szokott, hogy ne legyen idegen teljesen neki a buszozás. És volt pár kérdésem ehez a bácsihoz, hogy mi lesz ha nyávog? Mi lesz ha nyugtalan lesz? 6 óra az út, még egy embernek is sok, mi lesz vele? Mindenre az volt a válasza, hogy "Kibírja az!" Úgyhogy én is ezzel zárok, ha valakinek kétsége van: Kibírja az! :)

2013. dec. 28. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!