Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon harap/ karmol a cicám,...

Nagyon harap/ karmol a cicám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már 6 hónapos múlt a cicus. Kis korától fogva harap és/vagy karmol, de manapság már nagyon erősen, fájóan csinálja. :( Mi az elejétől fogva rászóltunk, mikor szépen, mikor csúnyán, pöckölni is szoktam az orrát vagy lelocsolom egy pici vízzel, de semmi nem használ.. Néha megsértődik 2 percre, majd folytatja erősebben és dühösebben. A vízzel való locsolgatással meg csak azt értük el, hogy állandó jelleggel a zuhanytálcában vagy a mosdókagylóban ül, és várja, hogy mikor nyitjuk meg neki a vizet..

2013. okt. 28. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen.És pofont szoktam neki adni. Attól lenyugszik :D
2013. okt. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor állj fel, és hagyd ott, majd csak megtanulja, hogy nem szabad. Ha ez sem segít, akkor valamivel fáraszd ki. Pl. egy botra köss egy madzagról lelógó pamacsot, és azt mozgasd előtte, arra ugrani fog, vagy labdázhatnál is vele, mert lehet, hogy ezt azért csinálja, mert túl sok a felesleges energiája.
2013. okt. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha otthagyom, jön után, "csimpaszkodik" a lábamon, és közben harapdálja. Volt, hogy az egész házon, így "húztam" magam után a macskát. Nagyon sokat játszunk vele (van több labdája, plüssállata, szalagja), az előző macskánkkal fel ennyit nem játszottunk, mégsem volt ilyen őrült. Olyan, mint egy energiabomba..
2013. okt. 28. 17:48
 4/10 anonim ***** válasza:
akkor a pofon se rossz megoldás, de ne fájjon neki, csak érezze.
2013. okt. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én macskám dettó.

Pofozni kell. Addig, amíg abba nem hagyja. Persze nem erősen, de azt utálják. Az enyém még idegesebb lesz, jobban nekem jön, aztán 2-3 pofon után már inkább arrébb áll. Ha ilyenkor nekiállsz vele játszani, akkor nem fog leszokni róla, mert össze fogja kötni a kettőt.

2013. okt. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én macskám is harapdált, de csak kicsit. Viszont én borzasztóan féltem, hogy túlzásba fog esni egyszer, úgy, mint a te cicád, kedves kérdező. Ezért már az elején le akartam valahogy szoktatni. És tudod, mit csináltam, ami 100 százalékosan bevált? Ha megharapott, visszaharaptam! Csak hogy érezze, minden tettének súlya van, ráadásul ha egy macskatársát harapná meg, az is visszaharapna, nem mászkálna vele végig a házon, miközben lóg a lábán... A fülére kell egy picit ráharapni, de csak azután RÖGTÖN, hogy megharapott téged. Egy idő után már meg fogja gondolni, hogy megharapjon-e.


Amikor először haraptam meg a macskám fülét, kb. olyan arcot vágott, mintha ezt mondaná: "B¤a¤sz¤k¤i, te visszaharaptál??? Ez fájt! Mi a f@¤sz¤o¤m van itt? Te komolyan megharaptál? Nem hiszem el." :)

2013. okt. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Na ezt én is ki fogom próbálni.:)Bár nem hiszem hogy jó érzés egy szőrös macskafül a számban.
2013. okt. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én ma kipróbáltam. Hát nem kapott szikrát :D

Kíváncsi leszek.

2013. okt. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ki fogok mindent próbálni, amit írtatok. :) Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 29. 19:51
 10/10 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam a harapós módszert. Tényleg megszeppent nagyon, amikor megharaptam a fülét. :D Utána lenyugodott kb. 2 órára, majd újrakezdte. Sajnos, miközben megyek, és harapdál, nem tudom megharapdálni, akkorra még ki kell találnom valamit. A pofozkodás nem jött be, még idegesebb lett csak tőle..
2013. nov. 3. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!