Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsa cicám pénteken lesz/len...

Perzsa cicám pénteken lesz/lenne 9hetes vemhes, tehát bármikor szülhet. 6 hetesen ultrahangozták, s 2 cicája lesz. Eddig éreztem oldalt a pocoját h nagy, azonban 3 napja nem érzem, lapos lett. Mi van a kiscicákkal?

Figyelt kérdés
végigjutattuk a lakást,kiscica nincs.lehet h lehuzodtak közel a szülöcsatornához azért nem érzem öket oldalt?tegnap azonban észrevettem h egy sürü,nagyobb mennyiségü rozsaszinü nyálka távozott a hüvelyéböl.akkor most?persze rögtön hivtam az állatorvost,aki azt mondta h várjunk még 1-2napot,aztán meglátjuk.de tiszta ideges vagyok,hogy most mi lehet.
2008. júl. 8. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézzd meg az emlőit, ha ki vannak szlopálva, és erőteljesebben ki van kopva körülöttük a szőr akkor megszült. De ha két macskája van akkor csak 2-4 emlője néz ki így.


Amúgy meg nem kell ilyen baleknak lenni, ha nincs komoly baj nem kell folyton állatorvoshoz mászkálni, csak fejik belőled a pénzt.

Félre ne érts nem megsérteni akarlak, de ha nincs valami komplikáció a macskák egész jól megvannak a vemhesség, és a szülés alatt is állatorvos nélkül.

Egyépként, ha a macskád jó anya és már megszült, szinte egész nap a kölykeivel van, és csak enni jön ki az első pár napban, ha kevésbé jó anya akkor pont úgy viselkedik mint máskor és viszonylag kevesebbet van a macskáival.


A lakásban nincs macska? Néha egészen extrém helyeken is képes megszülni, csapj zajt nézz körül alaposabban, ha a kölykök már megvannak, a búvóhelyhez közeledve a macskád egyre idegesebb lesz.


Én még nem találkoztam olyan esettel, hogy a macska hasa szülés elött lelapult volna, sőt kifejezetten kerek volt...bár a macskák se mind egyformák. Ha a hasán kitágult bőr lötyög, biztos, hogy megszült. Bár van amikor a macska bőre 1-2 napon belül szinte teljesen helyreáll.

2008. júl. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
tuti h nem szoptat,nem olyanok az emlöi(tudom milyen lenne)nem bántodtam meg,de van akiket iszonyat lehord itt mindenki h vigye már el orvoshoz a macskát,én aggodos vagyok,s inkább elviszem(most csak hivtam mondjuk) minthogy az én drágámnak bármi baja legyen. a pénz nem érdekel.tuti nem ellett le sehova,mert minden zegzugát átnéztük a lásnak,s sehol semmi...(3szobás,ugyh nem olyan sok lehetöség van)meg egész nap velem volt tegnap,nem tünt el negyed orára sem..ugyh nem nevel kiscicákat.már arra gondoltam h megették...de ez hülyeség.amugy felhivtam mégegy állatorvosunk,ö azt mondta h norm ha nem érzem a pociját föleg 2 kölyöknél,mert leszáll a has also részére ilyenkor.s meg kell h elljen ma estig kb.izgulva várom.de azért nagyon aggodom...
2008. júl. 8. 10:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi van a macsekokkal?
2009. okt. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!