Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Háromszor harapott véresre a...

Háromszor harapott véresre a 4 éves kan macskánk. Engem és két családtagomat. Állatorvos szerint el kell altatni, mert idegbetegséget állapított meg a macskánknál. Nem tudom, hogy ezek után altassuk e?

Figyelt kérdés
Ez egy kicsit hoszzú levél..elég megdöbbentő ..szóval kölyök kora óta bent van a házbanan,panelbe lakunk és még utcán nem volt születése óta a cicánk,fogalma sincs milyen a kinti élet. Magától sem mer kimenni mert retteg,egyszer próbáltuk kivinni,de visitott. Egy hónappal ezelőtt a testvéremhez kint az utcán hozzá dörgölödött egy idegen cica.haza jött és a macskánk megszagolta öt..majd olyan erövel és visító hangal támadt rá a lábára a tesómnak, hogy nagyon félelmetes látvány volt..megharapta ömlött a vér a lábából,és ketten alig birtuk leszedni róla, ez után tetanuszt kapott a tesóm, mivel a macskánk beoltva nincs,(mivel utcára nem megy) állatorvos 14 nap után megállapította, hogy nem veszett.Eltelt 2 hét.. anyukám kaját akart adni neki aztán rá is rá támadt ,úgy hogy a felugrott a vállára át karolta belevágta a karmát és szét harapta anyum karját..ömlött a vér de akkora erö volt a macskába, hogy aki ezt nem látta nem hiszi el..közbe a testvérem oda rohant leszedni anyuról és rá is rá támadt..mindkettőjüknek bekellet rohanni a fürdöszobába.és utánuk rohant a macskánk és várta öket az ajtó elött..pedig most nem érzehetett rajtuk idegen macska szagot a cicánk. Aztán anyum is tetanuszt kapott..az állatorvos veszetséget megint csak nem állapitott meg nála..ehelyett idegbetegséget diagnosztizált, és már akkor el akarta altatni..de ugy gondoltuk adunk neki egy esélyt..úgy, hogy ki ivartalanitjuk..mert állitólag megváltozik utána.. mert nem fog területet védeni..és nyugodtabb lesz..de ezt egy másik állatorvossal akartuk végrehajtani..de az elözö állatorvos aki vizsgálta..szerinte nem fog változni ivartalanitás után sem mert itt idegbetegségről van szó, nem párzással kapcsolatos dolgokról..na el is vittük ivartalanitani..ami jól ment..és reménykedtünk, hogy ezek után minden rendbe jön..(egy hete volt az ivartalanitás) ma követelte a macskánk a kaját ..de nem adtunk egyböl neki ,mert igy is elég duci..aztán rátámadt anyámra (idegen macska szag nem volt rajtunk) én szaladtam oda segiteni , mert marha nagy erövel támadt.aztán nekem véresre harapta a lábfejemet ugy hogy nem tudtam leszedni a lábamról..de sajnos elkellet hajitani a lábammal..repült egy nagyot..aztán ki szaladtam az ajtón és támadt volna megint rám.de betudtam zárni az ajtót.. utána szaladt a hugom után ,de ö is bezárkózott..majd valahogy betettük öt egy ketrecbe..holnap rám is egy tetanusz vár. Az állatorvos aki kijár ilyenkor.. azt mondta : ha akarjuk, ha nem, elfogja altatani, mert egy idegebeteg veszélyes macskáról van szó! Nagyon szeretjük öt..másnak nem lehet odadni mert megbüntetnek..kint az életbe nem élhet mert civilizálatlan. Nem örülünk az altatásnak..de félünk töle..mert az állatorvos szerint többször megcsinálhatja.. hiába lett ki ivartalanitva..igaz egy hete volt kasztrálva ugye..és a a másik állatorvos szerint (aki mütötte)kell egy hónap még megváltozik a mütét után..de mivan ha nem..mert igaz az az egy hónap még nem telt le..hogy változhasson, de az állatorvos (aki kijár hozzá) altatja 14 nap múlva :-( sajnálom szegényt, mert nagyon szeretjük..de igazából nem tudom mi lehet az igazi baja? Vajon tényleg idegbeteg? És mást már nem lehet tenni?!

#Harapós-kan-macska.
2013. okt. 29. 21:01
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
63%
Hát ha az állatorvos megállapította, hogy idegbeteg, akkor valószínűleg az is. Őszintén szólva azok után amit művelt, csodálkozom, hogy még megtartottátok.
2013. okt. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
3%
szerintem el kell altatni, olyan ez mint a kutyáknál, ha egyszer harapott, nincs visszaút! Gondold úgy, hogy mi van ha valami eret karmol meg durván, és esetleg komolyabb baja lesz valakinek? Ez a macska már nem tisztel senkit, nem néz rátok úgy, mint a ház uraira. Jobb előbb, mintha még nagyobb baj lenne.
2013. okt. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
100%
szerintem unatkozik így akar egy kis fiyelmet magának,próbálj meg vele foglalkozni, játszani.Nagyon sajnálnám ha elaltatnátok.
2013. okt. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Igen sokan csodálkoztak ,hogy miért van még velünk, nagyon szeretjük, de eddig ugy néz ki altatás lesz a vége :-(
2013. okt. 29. 21:15
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
A leírásodból nekem úgy tűnik, hogy elég gyors egymásutánban történtek az események. Egész eddig normális volt, majd hirtelen egy ilyen agresszív idegbeteg macska lett? Történhetett vele valami, ami ezt indokolná? Ha nem jár ki egyáltalán, akkor tényleg nem valószínű a veszettség, mert hogyan kapta volna el (tőletek biztosan nem). Mindenesetre ha nincs olyan ok mögötte, ami visszafordítható, akkor így tényleg nem lehet együtt élni vele.
2013. okt. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
sajnos játszani se szeret..mert akkor karmol és elszalad..simogatni se engedi magát..mert mérges lesz és harapdál....... 4 éves koráig soha semmi ilyen nem volt..most augusztus végétöl történtek ezek.. annyira komoly dolog soha nem érte öt..mindig is el volt kényeztetve..ágyba aludt a legfinomabb macska kaját kapta..bántva nem volt soha..annyi hogy apum néha ijesztgette.
2013. okt. 29. 21:25
 7/36 Platypus ***** válasza:
100%
Felejtsd el az első állatorvost az isten szerelmére. 1 hét nudli az ivartalanítás után. Nemhogy egy, de több hónap is kell hozzá, hogy tökéletesen eltűnjenek a szervezetéből a hormonok. Oltassátok be veszettség ellen(a másik orvossal), és utána semmilyen állatorvosnak semmi köze hozzá, hogy mennyire agresszív macskátok van. Ha el akarjátok altatni, az sem az állatorvos döntése kéne hogy legyen. De egyébként nem is kellett volna ezt a veszettéges hercehurcát megcsinálni, egy szobamacska támadása pontosan annyira kockázatos, mintha egy családtagod karmolt volna meg. Lévén ugyanannyi esélyük van veszett állattal találkozni.
2013. okt. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

1 héttel ivartalanítás után ne várjatok csodát.

Több hónap kell ahhoz,hogy kiürüljön belőle a hormon,és minimum egy ÉV,hogy a macska agya is átálljon.


Szerintem megbolondult simán a macska,az idegbetegség hamarabb kijön.Az idegrendszeri problémáknak jelei vannak,nem 4 évesen alakul ki a semmiből.


Unatkozik,be van zárva,soha nem élhetett úgy,mint egy macska.Szimplán bekattant,de szerintem ha foglalkoznátok vele,biztosítanátok neki helyet,játékot,lemozgatást stb. akkor változna a macska viselkedése is.

Lehet tenni,mindig lehet tenni.Csak akarni kell.


Olvassatok utána a macskák igényeinek benti tartás esetén,valamint a testbeszédnek is.Egyértelmű jelei vannak,ha a macska támadni készül.

2013. okt. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Egy hét valóban nagyon kevés az ivartalanítás után. Megértem, hogy nagyon nehéz lehet ilyen állattal együtt élni, de ha valóban szeretitek, adhatnátok neki még egy kis időt, amíg valóban kiürülnek a szervezetéből a hormonok. De addig is a további támadásokat jó lenne megelőzni, miattatok is, meg rögzülhet a viselkedésében. Az állatorvos biztosan írhat fel gyógyszereket (enyhe nyugtatókat), vagy léteznek párologtatók, amik segíthetnek, végső esetben el kell zárni egy ideig (mondjuk egy nagyobb ketrecbe). Az első állatorvos nekem is felejtősnek tűnik. Egyébként konkrétan milyen vizsgálatokat végzett, amiből megállapította az "idegbetegséget"? Vagy csak úgy ránézésre döntött? Elképzelhető valami kezdődő vagy már meglévő egészségügyi probléma is a háttérben, ami fájdalmat okoz az állatnak. Ezt vizsgálta? Ez az "idegbetegség" elég tág fogalom.
2013. okt. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én imádom a cicákat de azért ez nagyon nem normális.

Az én cicám 8éves ivartalanított benti kan és elég vad kiskora óta,ritkán lehet simogatni,meg játszani vele.Engem is karmolt már meg párszor ,meg kapott oda(de azért nem durván),de,hogy egy macska ennyire durván a gazdáinak esik,ilyen durva sebeket okozva,azért mert pl. nem kap rögtön kaját,és utána üldözz is,az nagyon nem normális.

De megértem,hogy nincs szíved elaltatni.

Szerintem is menjetek át egy másik állatorvoshoz,meg előtte oltsátok be veszettség ellen.Aztán hátha javul az ivartalanítás után. Sajnos ezt már korábban el kellett volna végezni rajta,nem is tudom,hogy nincs nálatok nagyon büdös,mert az ivaros kannak nagyon büdös a jelölése. :S Meg szerintem amúgy nem csoda,hogy rosszul viseli egy kifejlett ivaros kandúr akinek ugye benne van a vérébe a csatangolás,hogy be van zárva.Így ,hogy már kivan ivartalanítva,talán van esélye,hogy lenyugszik idővel.

Esetleg nem lehet az,hogy túl sok stressz éri a cicát?Az cicám pl. nagyon nem bírja a zajt,túl sok nyüzsgést, a kisgyerekeket,ezektől ingerült lesz. Próbáljátok talán kiiktatni azokat amiktől zaklatott és ideges lesz,bár ez elég nehéz lesz.Mondjuk legyen mindig legyen egy kis kaja a táljába inkább,ne ijesztgessétek,zajongjatok túlságosan,meg legyen egy nyugodt kis hely ahová eltud vonulni.

Viszont ha mindent megtettetek és vártatok is,hátha az ivartalanítástól lenyugszik és még sincs semmi változás ,akkor sajnos el kell gondolkozni,hogy tényleg az orvosnak van igaza...ebbe az esetbe akármennyire is fájna, a helyedbe átgondolnám azt amit az orvos tanácsolt.:( Mert azért az nem normális,hogy egy cica rettegésbe tartja a családot. Ha tényleg beteg neki se lehet kellemes így élni.

De hátha javul majd.Sok szerencsét!

2013. okt. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!