Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Háromszor harapott véresre a...

Háromszor harapott véresre a 4 éves kan macskánk. Engem és két családtagomat. Állatorvos szerint el kell altatni, mert idegbetegséget állapított meg a macskánknál. Nem tudom, hogy ezek után altassuk e?

Figyelt kérdés
Ez egy kicsit hoszzú levél..elég megdöbbentő ..szóval kölyök kora óta bent van a házbanan,panelbe lakunk és még utcán nem volt születése óta a cicánk,fogalma sincs milyen a kinti élet. Magától sem mer kimenni mert retteg,egyszer próbáltuk kivinni,de visitott. Egy hónappal ezelőtt a testvéremhez kint az utcán hozzá dörgölödött egy idegen cica.haza jött és a macskánk megszagolta öt..majd olyan erövel és visító hangal támadt rá a lábára a tesómnak, hogy nagyon félelmetes látvány volt..megharapta ömlött a vér a lábából,és ketten alig birtuk leszedni róla, ez után tetanuszt kapott a tesóm, mivel a macskánk beoltva nincs,(mivel utcára nem megy) állatorvos 14 nap után megállapította, hogy nem veszett.Eltelt 2 hét.. anyukám kaját akart adni neki aztán rá is rá támadt ,úgy hogy a felugrott a vállára át karolta belevágta a karmát és szét harapta anyum karját..ömlött a vér de akkora erö volt a macskába, hogy aki ezt nem látta nem hiszi el..közbe a testvérem oda rohant leszedni anyuról és rá is rá támadt..mindkettőjüknek bekellet rohanni a fürdöszobába.és utánuk rohant a macskánk és várta öket az ajtó elött..pedig most nem érzehetett rajtuk idegen macska szagot a cicánk. Aztán anyum is tetanuszt kapott..az állatorvos veszetséget megint csak nem állapitott meg nála..ehelyett idegbetegséget diagnosztizált, és már akkor el akarta altatni..de ugy gondoltuk adunk neki egy esélyt..úgy, hogy ki ivartalanitjuk..mert állitólag megváltozik utána.. mert nem fog területet védeni..és nyugodtabb lesz..de ezt egy másik állatorvossal akartuk végrehajtani..de az elözö állatorvos aki vizsgálta..szerinte nem fog változni ivartalanitás után sem mert itt idegbetegségről van szó, nem párzással kapcsolatos dolgokról..na el is vittük ivartalanitani..ami jól ment..és reménykedtünk, hogy ezek után minden rendbe jön..(egy hete volt az ivartalanitás) ma követelte a macskánk a kaját ..de nem adtunk egyböl neki ,mert igy is elég duci..aztán rátámadt anyámra (idegen macska szag nem volt rajtunk) én szaladtam oda segiteni , mert marha nagy erövel támadt.aztán nekem véresre harapta a lábfejemet ugy hogy nem tudtam leszedni a lábamról..de sajnos elkellet hajitani a lábammal..repült egy nagyot..aztán ki szaladtam az ajtón és támadt volna megint rám.de betudtam zárni az ajtót.. utána szaladt a hugom után ,de ö is bezárkózott..majd valahogy betettük öt egy ketrecbe..holnap rám is egy tetanusz vár. Az állatorvos aki kijár ilyenkor.. azt mondta : ha akarjuk, ha nem, elfogja altatani, mert egy idegebeteg veszélyes macskáról van szó! Nagyon szeretjük öt..másnak nem lehet odadni mert megbüntetnek..kint az életbe nem élhet mert civilizálatlan. Nem örülünk az altatásnak..de félünk töle..mert az állatorvos szerint többször megcsinálhatja.. hiába lett ki ivartalanitva..igaz egy hete volt kasztrálva ugye..és a a másik állatorvos szerint (aki mütötte)kell egy hónap még megváltozik a mütét után..de mivan ha nem..mert igaz az az egy hónap még nem telt le..hogy változhasson, de az állatorvos (aki kijár hozzá) altatja 14 nap múlva :-( sajnálom szegényt, mert nagyon szeretjük..de igazából nem tudom mi lehet az igazi baja? Vajon tényleg idegbeteg? És mást már nem lehet tenni?!

#Harapós-kan-macska.
2013. okt. 29. 21:01
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
És Köszi a linket is! Meg fogjuk nézni mindenképpen! Hasznosnak tűnik!
2013. okt. 31. 09:25
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el hasznos! :) Tenni kell érte. Csak nézd hogy a pasi mit és hogyan csinál.. Majd nézd meg :) ..
2013. okt. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim válasza:
na pillanat, megfigyelni nem a fáskamrában szoktak, ha tényleg gyanús veszettségre akkor hatósági állatorvos intézeti keretek közt figyeli meg, komolyan mondom nem értem egyeseknek minek állat ha nem foglalkoznak vele, basszus gondolkodj már ha egész nap évekig a 4 falat néznéd nem kattannál be? se net se újság se tévé semmi, neki sem lesz több élete...
2013. okt. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim válasza:
melyik panelban van fáskamra?
2013. okt. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Nah!

Nem mi találtuk ki hogy el legyen zárva!!!Nekünk sem tetszik ez a megoldás!

Szted hány embernek van kutya illetve macska a házba?! Ennyi erővel akkor egy hörcsögöt miért zárnak be egy kis kalitkába?Soha nem volt még macskánk,azt el ismerem hogy későn ivartalanítottuk ki őt..mert nem tudtuk hogy ilyen következményei lesznek sajnos!! Viszont ezen kívül minden JÓT megadtunk/megadunk neki! Sőt mostmár kint sétál pórázon és egyre bátrabb! A házba is fölhoztuk egy pár órára! Folyamatosan a kedvébe akarunk járni! Úgy hogy nem beszélnék itt felelőtlen állattartásról!!!

2013. okt. 31. 21:32
 26/36 anonim ***** válasza:
Nézted az Animal Planeten a Pokoli Macskákat? Ez a tvben szokott menni az Animal Planeten. Én is nagyon szeretném hogy a macskád újra a régi szelíd cicád legyen. Ezért tenned kell. Kövesd azt amit a pasi csinál a macskákal. Tényleg beválik. Ha nem hiszel benne, égy próbát tehetsz. Hidd el hogy így javul.
2013. okt. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim válasza:

szerintem kicsit zavaros a mese, azt írod panl aztán fáskamrába zárod,?? aztáb felviszed a háíba, akkor most hol is laksz?

tényleg mi lenne ha te költöznél le a fáskamrába?

2013. nov. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Itt nem gáz fűtés van...fával kell fűteni ..és valahol tárolni kell a fát.. mért szerinted hol kell tárolni a fát?? Van pincénk is ..de ott még hidegebb van lent...és egyébként meg semmi közöd nincs ilyen dolgokhoz..de azért elmondtam..itt macskáról van szó..az állatorvos azt mondta kenelbe rakjuk..és az utcára csak nem tehetjük a kenelt..!!!
2013. nov. 1. 10:52
 29/36 A kérdező kommentje:

Megnéztem most pársz részt a ''Pokoli Macskákból'' Huhh.azt kell,hogy mondjam azokhoz az agresszív macskákhoz képest a miénk egy angyal,bár ő sem piskóta!!

Rengeteg ötletet el lestem és sok mindenre rájöttem hogy mi okozta az agresszív viselkedését!! Kikell neki alakítani egy nyugis helyet és sok-sok játékot igényel! De feliratok az állatorvossal egy antidepresszáns gyógyszert ami csökkenti a szorongását! Köszi a segítséget!! Ha nincs ez a sorozat akkor biztos,hogy feladtam volna!

2013. nov. 1. 17:48
 30/36 anonim ***** válasza:
Na látod, mondtam hogy tuti segítség. :) Csak csináld azt amit kell, és nézegesd a videokat. Nem feltétlenül kell nyugtató neki. Ne legyen magában. Legyen veletek, pl egy cica hordozóban bent a lakásban. Én 100%ig biztos vagyok benne hogy ha jól csinálod akkor nagyon szoros kötelék lesz köztetek. De ahoz már el kell kezdened a trénert. :) Nagyon sok sikert hozzá. :) Majd írj ..
2013. nov. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!