Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek jól és felelősen...

Szerintetek jól és felelősen gondolkodom?

Figyelt kérdés

2 cicám van. Egy Perzsa benti és egy kinti-benti cica. A nézeteimről van itt szó.

1.Szerintem a minden gazdinak be kellene ,hogy engedje a cicáát legalább napi 4-5 órára.

2.SZerintem minden gazdinak Ivartalanítatni kéne a cicáját. Legalább a nőstényt.

3.Szerintem a cica kizárólag nyers húst(nem maradékot)és tápot kaphat.



2013. okt. 31. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem a nyers húst hanyagold és natúrba főzd meg neki!

Egyébként igazad van! Minimum az éjszakát töltse bent a cica, főleg most, hogy ilyen hideg van éjjelente! Napközben meg, ha úgy van kedve mászkáljon csak.

Én az ivartalanítást mind a két nemre vonatkoztatnám, főleg, mert a kandúrok agresszívek, elkóborolnak a gazdi pedig pánikol, hogy hol a cicája már jó pár napja!

A nem tenyész állatokat mind ivartalaníttatnám. Fölösleges nekik, mert nem élvezetből párzanak, hanem ösztönből!

:)

2013. okt. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ezt sajnos nem lehet mindenkire ráerőltetni.Sőt...


Nálunk 4 éves a kandúr cicám (már ex-kandúr) a szüleim régi vágásúak állattartás téren.Nem okoz anyagi problémát a macska tartása,akár több macska tartása sem okozna gondot.Ennek ellenére, 4 év alatt 2x látta orvos a macskát, 1x akkor,amikor már 2 lábbal a sírban volt,akkor megmentették,majd fél éve elvittem ivartalanítani,mert nagy nehezen rádumáltam őket,hogy adjanak rá pénzt.


Most is van valami gond vele,a bűzmirigyét meg kellene nézetni,de apám úgy van vele,hogy nem látszik,hogy baja lenne,ezért nem is kell orvos.Anya valamivel empatikusabb,de ő sem rohan orvoshoz vele.


A másik dolog a minőségi táp,eddig anyám whiskassal etette,hiába mondtam neki,hogy rossz és drága.

Kb. 1 éve vettem én normális tápot neki (Brit) és azóta azt eszi,de anya megjegyzéseket tett,hogy ezt nem eszi olyan szívesen,mint a whiskast.Persze,mert ez nincs telinyomva ízfokozókkal...de ez a része nem érdekli.Kicsit babapótló a cica nálunk...mivel én már felnőttem.


Nehéz ügy ez,a régieknél még a macska fogyóeszköz...

Sajnos sokáig nem fog ez sem változni :(

2013. okt. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves előző!!!Örülj neki ,hogy Whiskast adott a cicáknak!AZ én nagyanyám csirkecsontal meg levessel etette őket !

DE A BRIT VALÓBAN EGY KITŰNŐ MINŐSÉG!!!megéri azt venni

2013. nov. 1. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!