Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kutya- és macskatáp, vagy a...

A kutya- és macskatáp, vagy a hús a jobb?

Figyelt kérdés
Kutyák is vannak, macskák is. Anyagilag sokkal jobban kijövök, ha kilós csirkedolgokat veszek (nyak, fej, stb; mellé még mindig kapnak maradékokat is, plusz kinn vannak és vadásznak is, mármint a macskák), csak azt nem tudom, hogy van-e esetleg bármi olyan a tápokban, ami miatt tényleg kellenének? Mert ha nem, végleg kihagyom. Ki hogy van ezzel?

2013. nov. 6. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Amikor még nem voltak ilyen tápok, akkor is felnőttek a háziállatok az otthoni koszon. :-)
2013. nov. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Van olyan állatorvos, aki a házi kosztra esküszik, van, aki pedig a minőségi tápra. Szóval még a szakemberek között sem egyoldalú a dolog.

A másik kérdésedre, hogy mi olyan van a tápban: nos, a prémium minőségűekben bizony rendkívül sok minden van (a húst is beleszámítva), pl ásványi anyagok, vitaminok, gabona, hús, és olyan összetevők, amik segítik a szőrgumók megemésztését, a fogkő kialakulását és a többi.

Azonban, ha valami gagyi tápot adnál nekik, mint pl Whiskas, Friskies és társai, amik olyan minőségű összetevőkből állnak, mint a McDonald's-os kaják, nos, akkor ezerszer inkább a csirkehús!

2013. nov. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
66%
Szia! Az én cicàm több,mint egy éve van velünk. Picuri volt,amikor talàltuk. 2hónapig velem aludt,jogy megerősödjön. Pedig nem szoktak bent lenni a macskàk,csak ő pici volt & esetlen. Elvették az anyukàja mellől. Sajnos tejcsit inni sem tanította meg,vizet is sok időbe telt mire ivott. Ppnt ezért elhalmiztam whiskassal meg màs kajàval. Nagyon hàlàs volt...de bàrmilyen éhes is volt alig akarta megenni,annyira "ràszokott". Úgyhogy semmiképp nem ajànlom a konzerves dolgokat /a tàppal annyira nincs gàz csak az se legyen whiskas meg olyan,amore rà tud szokni...fura...biutos van benne valamo,ami függővé teszi őket.
2013. nov. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
66%
Előző vagyok. Bocsi a hibàkért,csak telefonról ìrok & nem làtom àt rendesen. Szóval a hàzi kosztot alig ette. Aztàn nem adtunk neki...nagyon lefogyott... de végül evett,sőt eljutottunk arra a szinzre, hogy morgott, ha ott vol egy màsik macska & el akarta venni tőle, sőt egeret is fogott :) úgyhogy hajrà. Csak vigyázz, mert a friss hústól elférgesednek. Néha főzd meg...
2013. nov. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Semmiképp nem nyerset kapnak természetesen. De itt nálunk árulnak a piacon (de gondolom máshol is) rendesen csomagolt, lefagyasztott, ellenőrzött helyről származó csirkefejet, nyakat, farhátot, stb. Pucolva, fagyasztva. Árba 100-tól 120-150ig. Szembe a táppal, ami alsó hangon is 300 per kiló. Az extra, meg csúcsminőségű tápokra meg nekem se kedvem, se pénzem. :) Meg hát ilyen kerti kutyáknak minek is.

A kutyatáp az egyértelműen kiváltható, mer abba hús gyakorlatilag nincs. Max húsesszencia. :DD Macskánál kell ugye a taurin, de az a húsban ott van. És ahogy saját macskáim elnézem, ők a kutyatápot nem szívesen eszik.

Naszóval: köszönöm a hozzászólásokat, a tapasztalatok nagyon sokat érnek.

2013. nov. 6. 09:35
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk is van cica és kutya.

Egyáltalán nem válogatósak, de igénylik a változatosságot a közhiedelemmel ellentétben.

Tehát 1-2 hétnél tovább nem esznek egy fajta tápot, még ha az horribilis összegekbe is kerül.

Én úgy szoktam, hogy veszek több 15-20 kg-os tápot, különböző minőségűeket is akár (persze nem a 2000 Ft-os tesco-sat)

mellette pedig igen kapnak házi kaját is, főzelék, levesek, hús, stb.

Emellett, csirke aprólékot (a macskának ezen felül szardínia konzervet) is veszek, és kb. 3-4 naponta csak az a kajájuk.

A cica rendkívül imádja a tejet (normálisat, nem valami vizezett löttyöt), a kutya is szereti, de kihányja, így neki azt még véletlen sem adok.

Ezen felül tejfölt, sajtot is kap időközönként. (a macsek)

Ami meg extra sztár náluk az a főtt-sült máj.

Mindegy milyen, csirke, disznó, stb.

2013. nov. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!