Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyája is megőrül a...

Más kutyája is megőrül a macskakajától?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy jól nevelt kutyám van. Leszámítva, hogy kölyök és egy kicsit még szertelen, tiszteli a gazdáit, mi vagyunk fölötte a rangsorban. Bármikor elvehetem tőle a kajáját, rágcsáját vagy játékát vagy bármit, szó nélkül tűri.

Viszont tegnap történt egy kis incidens. Párom szüleinél voltunk és nekik van macskájuk, a kaja ki volt készítve a tálba és a kutya mikor megtalálta és belenyalt, egyszerűen nem lehetett elhozni onnan. Vadul megmorgott és felém harapott (megtanítottam, hogy nem haraphat belénk), de 1 másodperc alatt megnyugodott és kedvesen nézett rám, majd megint a macskakaja felé fordult és ugyanez történt mikor elhúztam onnan, majd ez még 2x, mire eldugtuk a kaját. Egy darabig szagolgatott a környéken, de ezt leszámítva, míg ha nem pont az orra előtt volt a kaja, teljesen nyugodt volt. Még úgy is, hogy mellette ült. A gond csak akkor volt, mikor elérte és belenyalt.

Ebben csak az az érdekes, hogy párom szüleinek a kutyája pontosan ugyanezt csinálja. Pedig ő is nagyon jól nevelt kutya, még a lehullott gyümölcsöt sem eszi fel a földről engedély nélkül, de ugyanígy rá van kattanva a macskakajára.


Lehet bennük valami adalékanyag, hogy így megőrülnek a kutyák? Vagy csak ezzel a két kutyával van ez így?



2013. szept. 16. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A macskák sokkal finnyásabbak a kutyáknál. Ráadásul az ő ételük lényegesen több húst kell, hogy tartalmazzon. Az illatanyaguk is erősebb, mint a kutyakajáké.Nagyon sokszor macskakaját szoktunk ajánlani jutalomfalatnak kutyáknál.
2013. szept. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Itt a probléma az volt, hogy tudta, az nem az övé, mégis ki akarta sajátítani...

De kipróbálhatod, adj neki a saját táljába, a megszokott helyén macskatápot, szerintem semmi gond nem lesz vele.

2013. szept. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Alapból furcsa,hogy odamehet a földön lévő kajához és szó nélkül beleeszik.


Nálunk,ha valami leesik a földre,vagy alapból a földön van,az nem egyenlő azzal,hogy akkor az a kutyáé.


Főzés közben ha leejtek vmi finomat,a kutya akkor sem harap rá,pedig a színhúsnál nem hiszem,hogy sokkal finomabb lehet más a számukra.



Plusz,tudni kéne,mi volt az a macskakaja,ha vmi olcsó termék,akkor ízfokozó nyilván lehet benne,de ettől nem kellene így begőzölnie.Szerintem a további nevelés oldja meg a problémát és nem a macskakaja a gond.

2013. szept. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tudta, hogy nem az övé, de nem ez volt a baj. A másik kutyával gond nélkül megosztotta a saját kajáját, egymás táljából ittak stb.


Az elején pedig direkt leírtam, hogy nincsenek gondok a neveltetésében, hogy ne kelljen belekötni, de látom van aki nem bírta ki. Itthon ami a földre kerül csak akkor eszi meg ha én megengedem neki. És nem csak úgy, hogy akkor fölnyalja a földről, az is meg van szabva, hogy hol eheti meg. Ezzel nincs gond.


A történet azért is érdekes, mert ott voltunk vagy 3-4 órája és többször elment mellette, mire bele is nyalt. Tehát csak az ízére reagált így.


Én még arra gondoltam, hogy az a macska akié ez az étel volt (több cica is van) az nem sokkal előtte 2x is belekarmolt a pofájába és végig mikor ott voltunk feszült volt köztük a kapcsolat. Lehet, hogy ehhez van köze?

2013. szept. 16. 15:18
 5/9 Akiteki ***** válasza:

Biztos, hogy nem a macskakajáért őrül meg, hanem a tudatért, hogy elveheti a szemtelen kis nyávogók ebédjét. Meg hát jó esetben ő időre kap, ez meg ott volt, kiszolgálhatta magát. Ettől már úgy képzelte, hogy ő osztja be, ki mit csinálhat, hiszen a kaját is ő adagolja.

Egy rossz tévhit, hogy a macskának ott kell hagyni álló napra az ételét. Ezért lesz rengeteg macsek cukor meg vesebeteg. Az enyém pl. hozzá sem nyúl az ételhez délben, ha reggelről maradt a tányérban valami.

2013. szept. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy kölcsön kutya, tisztára rá volt kattanva a macskakajára. Nem azért mert a másik allaté, ugyanis az előző lakó hagyta itt a kaját, nekünk nem volt macskánk. egyszerűen megőrült, úgy ízlett neki. Ha választhatott a hús és a macskakaja között, akkor a macskakaját választotta.
2013. szept. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem, az én kutyáim nem őrülnek meg tőle. Ugyanannyira szeretik mint más kaját, de eszükbe sem jutna beleenni engedély nélkül vagy így viselkedni.
2013. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt nem veszed számításba,hogy otthon tökéletesen viselkedik,de ez nem otthon történt.


Ez válthatta ki a morgást is,meg a kaja tulajdonnak tekintését is.

2013. szept. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Időközben megint meglátogattuk párom szüleit és megint kint volt a macskakaja. A kutya egyből megindult felé, de ahogy rászóltam megállt. Többször szaglászott arrafelé, de nem evett bele, a macskát is hagyta enni. Érdekes, hogy tényleg csak akkor váltott ki ilyen reakciót, mikor belenyalt, mikor nézte vagy szagolta, nem volt gond.

2013. szept. 17. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!