Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit kell enni adni egy...

Mennyit kell enni adni egy felnőtt nőstény ivartalanított macskának?

Figyelt kérdés
Naponta.

2013. nov. 11. 15:47
 1/7 A kérdező kommentje:
És azt is írjátok le lécives h miből (pl.: száraztáp,vizestáp...stb)
2013. nov. 11. 15:49
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nézd meg a táp csomagolását és azon általában fel van ez tüntetve.
2013. nov. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ami cicáink ivartalanítottak. Száraz táp mindig van kint nekik külön tálkában, de sokat sosem esznek belőle, inkább csak ropogtatni való.

Ezen kívül konzervet vagy maradékot is kapnak, naponta 3 alkalommal. Nem adunk nagy adagot, csak amennyi kitölti a gyomrukat. Apu ha horgászik, akkor nyers halat is esznek, imádják. Nincsenek elhíva, de most hogy bejöttek a hidegek sokkal éhesebbek. Mi falun élünk, a macskák éjjel bent alszanak, de ha jó idő van szinte egész nap az udvaron vannak, vagy a közeli mezőn. Szóval nagyon sokat mozognak, ledolgozzák a kalóriát. Lehet, hogy egy panelmacskának sok lenne amit ők megesznek.

2013. nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia.Nekünk naponta 2x kapnak enni konzervet,vagy ha anyu főz nekik májat,halat,vagy halat,akkor azt,és délután-este fele meg egy kis száraz tápot.A mi cicáink is kb. egész nap kint vannak,csak este mennek be aludni a kamrába.
2013. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Száraztáp egész nap kint van, mellé víz (ez fontos). Naponta 2x, reggel-este kapnak magas hústartalmú konzervet, vagy színhúst, felvágottat, húsmaradékot ha épp van (pl. tegnap volt maradék csirkecomb).


Ha maradék húst adsz nekik arra figyelj, hogy ne legyen fűszeres mert hasmenésük lehet tőle.

2013. nov. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A mi felnőtt ivartalanított nőstény lakásban tartott macskánk napi étrendje:

Reggel 10 dkg nedves macskaeledel (alutasakos)

Délben 2 dkg száraz táp (különböző márkák keverve)

Este 10 dkg nedves macskaeledel (konzerv v. alutasakos)

Nálunk csak a friss víz van folyamatosan előtte.

A száraztáp csak addig volt folyamatosan előtte, amig kölyök volt. Miután felnőtt, én már ezt nem tartom jó ötletnek, mert egy lakásban tartott macska könnyen el tud hízni, ha mindig annyit eszik amennyit akar. Márpedig a mi macskánk a száraztápot kifejezetten imádja, abból nemigen tudná, hogy mennyi az elég.

Egyébként a macskaeledeleken is ennyi az ajánlott napi mennyiség. Mármint úgy értem, hogy pl vagy 3 alutasakos, de ebből egyet kivált a 2 dkg száraz táp, mert a nedvesnek 80%-a víz. Azonban mindeképpen hasznos vegyesen adni, mert a zárazra szüksége van a fogai épsége miatt.

Én azért szoktam szándékosan keverni a száraztápot, hogy ne szokjon rá egy fajtára, nehogy ha azt éppen nem kapok, akkor ne fogadjon el mást. Az alutasakosból ill. a konzervből is különböző márkákat szoktam vásárolni.

2013. nov. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 14. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!