Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassuk le a macskát...

Hogyan szoktassuk le a macskát arról, hogy bekakiljon a házba?

Figyelt kérdés
Van egy 10-11 éves cicám,sajnos ő kinti,mert régen nem engedték meg,hogy benti cica legyen..mellette van 6 másik ,ők benti cicák,ha dolguk van kimennek.Az öreg cicám mostanában besurran akárhányszor ajtót nyitunk,bejön,alszik (csináltam neki puha helyet,hogy ne a szőnyegen feküdjön) majd gondol egyet elmegy vagy a konyhába a tűzhely mellé,vagy a fürdőbe a kád elé és oda rak egy nagy csomagot,majd mint aki jól végezte dolgát visszafekszik a helyére.Nyávogni sem tud szegénykém,mert már hangja sincs,van összesen 3 foga,nehezen tud enni,de eszik rendesen tehát nincs lefogyva,csak ez aggaszt,hogy hiába sikáljuk fel az ő általa "kiválasztott" wc helyet illatos,hipós vízzel,ő akkor is oda megy.De még ha nyávogna amennyire tud..még azt sem csinálja,csak a szagra leszünk figyelmesek,vagy a látványra ha oda megyünk valamiért..az okát sem tudom,hogy mostanában miért akar mindig bennt lenni,mert mikor fiatalabb volt ő hozzászokott ,hogy kinnt van és kb 5 percnél tovább nem bírt bennt megmaradni a házban.Mit csináljak,hogy ne piszkítson be?a 6 cicámat,plusz amiket elajándékoztunk kölyköket sikerült megtanítani,hogy van alom,azután automatikusan mentek az ajtóhoz amikor már nem volt alom,de a 10 éves cicámat fogalmam nincs hogyan szoktassam rá a jó wc-zési szokásra.Előre is köszönöm a válaszokat.

2013. nov. 19. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
parafadugó
2013. nov. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Neked lehet a parafadugó volt a megoldás,hogy ne piszkíts mindenhova,de én a macskámat máshogy szeretném leszoktatni erről.
2013. nov. 19. 16:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Öregszik a cicád, ezért akar mindig bent lenni. Jobban igényli a meleget, a biztonságot, a pihenést, mint fiatalabb korában. Engedd meg neki, hiszen a másik hatnak is megengeded.

Tegyél le újra macskaalmot, oda ahová kakálni szokott (a fürdőbe, a kád elé), és mutasd meg neki. Ha mégis baleset történik, ne klórtartalmú szerrel takaríts fel (hypo és társai), mert az számukra mégjobban felerősíti a nem kívánt szagokat. Moss fel klórmentes tisztítószerrel, vagy sima ecetes vízzel.

2013. nov. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
valahányszor odaszinál kend szét a fekvőhején s hipozd is le hogy felerősitse neki a szagokat. elöbb utóbb megunja a szarban alvást.
2013. nov. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Másodiknak: Megengedem neki,hiszen bennt van..csak idegesítő mikor odacsinál a kis szőnyegre,kimosom,majd miután leteszem szárazon megint olyan lesz.. :D utolsónak: hagyj már a hülye ötleteiddel,egyik normális ember sem tenne ilyet az állatával,hogy a saját szarával összekeni a fekhelyét..
2013. nov. 19. 20:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Elhiszem, hogy idegesítő, én egy évig takarítottam az öreg macskám után, pisit is kakát is, nála az alom már csak dísznek volt, igaz néha véletlenül beletévedt. Ahol éppen tartózkodott, ott csurizott. Mondjuk ő már húsz éves volt, az utolsó évében csinálta ezt, októberben temettem el. :-(

Esetleg ideiglenesen vedd föl a szőnyeget, ha újra visszaszokik az alomba, megint lerakod. Vagy evés után tedd ki a macskát egy kis időre, általában olyankor kakkantanak. Most más nem jut eszembe. Az a baj, hogy az idősödő állatokat nehéz lebeszélni a jól bevált szokásaikról.

2013. nov. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom a cicádat..de ezt az evés utáni kirakás dolgot kipróbálom.
2013. nov. 19. 21:15
 8/8 anonim ***** válasza:
zsarold meg valamivel
2013. nov. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!