Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lesz a macskának, h...

Mi baja lesz a macskának, h emberi gyógyszert kap?

Figyelt kérdés
Ugye, hogy nem szabad adni nekik? A hülye szomszéd nem érti meg, Saridont vagy mi a fenét akar adni neki. Hogy magyaráttam meg neki hogy ne?
2009. nov. 20. 10:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
33%

Amit elfelejtettem: az antibiotikumok és gyulladáscsökkentők közül jó néhány biztonsággal adható állatoknak de a dózisról akkor is ki KELL kérni állatorvos véleményét.

Ahogy fentebb olvashattátok, láz- és fájdalomcsillapítók NEM adhatóak!!!!! Olyan panaszokkal amire ezek a gyógyszerek kellenek amúgy is állatorvoshoz KELL fordulni. Ugyan is egy lázas állatnak fertőzése van, amibe belehal orvosi kezelés nélkül.

A fájdalom ugyan ez, ha belső, szervi fájdalmai vannak cicának/kutyának azonnal orvoshoz kell menni. Ha pedig belement egy tövis a mancsába arra ELMEBETEGSÉG gyógyszert adni!

2009. nov. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
33%
Én tettem ki a linket és szerettem volna bemásolni az előző válaszoló által idézett részt, csak nem engedte a gép a másolást. Érdemes végigolvasni, a Saridon (paracetamol) az egyik legveszélyesebb, cicáknál halált is okozhat. Másrészt gondoljuk át, abiből egy átlag 60 kg-os embernek adsz egy szemet, azt hogy tudnád egy 4 kilós állatra számolva pontosan eldarabolni? Sehogy, és így már tuti a túladagolás.
2009. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Na akkor tessék még is csak igazam volt, hogy nem adtam neki!!!!

Tudtam én, hogy nem jó ez.

De sajna nem tudok mit tenni, gondolom ma már megetette vele, ha akarta, én hiába magyaráztam.

Csak remélni tudom ha nem, és hogy nincs baja annak a szerencsétlen macskának.

2009. nov. 20. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!