Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Gonosz macska probléma!...

Gonosz macska probléma! Tehetünk ellene valamit? Bővebben lent

Figyelt kérdés

A közvetlen szomszédunknak van egy macskája, legalább nyolc kilós hatalmas fekete kandúr. Én életem során legalább 30 macskával éltem együtt, a szüleim nagyon szeretik őket, de ilyennel még soha nem találkoztam...

Férjemmel egy ideje gondolkodunk rajta hogy legyen egy cicánk, de csak kint tartottuk volna, mivel kényesek vagyunk a tisztaságra. Nyáron ismerősünktől kaptunk egy cicát, lévén hogy forróság volt kint hagytuk, padlásra akárhová úgyis föl tudott menni. Reggel borzasztó állapotban találtuk a macskát. Külső sérülése nem nagyon volt, de remegett, nem kelt fel csak feküdt és nem evett. Következő éjjel még rosszabb lett, tudtuk, hogy a szomszéd macskája bántotta, így bezártuk, de sajnos egy nap múlva elpusztult. A szomszéd idős néninek ez a kandúr felfalta az összes kismacskáját, kandúrjait is bántja.

Tudom, hogy egyesek most hülyének fognak nézni, de még soha nem láttam ilyet. Ez a macska maga a megtestesült gonosz! Egy hónapja a szomszéd nénihez bedobtak egy kiscicát, így mi fogadtuk be mert nála már elég nagy a macskaszaporulat. Imádjuk, saját háza van, megkapta az egész nyári konyhát hogy közel is legyen, fedett helyen és melegben. Nem mertük kint hagyni éjszakára, így mindig bezártuk. A gonosz macska állandóan itt somfordál, ha látjuk elkergetjük, ma viszont fényes nappal (ilyen még nem volt) úgy megtépte a kiscicánkat hogy folyt a vér a füléből. Óránként megjelenik, és molesztálná a macskát. Mindegy neki hány hónapos, kiscica vagy nagy cica, mindennek nekiesik. Mit tudunk tenni ellene? Nem szeretném állandóan bezárni a macskát, és nem tudok rá a nap 24 órájában figyelni, hogy ne bántsa az a pusztulat. A szomszédok is rettegnek tőle. Lehet kérvényezni elaltatást, vagy van valami ötletetek? Békés úton lenne a legjobb rendezni, de ha megkérem a nénit hogy zárja be a macskáját, szerintem kiröhög.



2013. nov. 29. 12:05
1 2
 1/13 gömbicica ***** válasza:

lévén én is 10 cicát pátyolgatok, csak nézek mint a moziba(((( ilyet még nem hallottam(

A gazdi biztos hülyének fog nézni (bocsánat), hogy ugyan már mi a fene bajod van az ő kedves macskájával((((

Nem hinném, hogy kérvény meg hasonlók léteznének.

Elég béketürő emberke vagy, ha eddig türtél.

Másnak kapásból valami kajába rakott méreg jutott volna eszébe.

De, mivel Te is állatbarát vagy, a békés utat szeretnéd.

Nem sok esélyt látok. ((((

Tényleg nem hallottam még ilyet!!!!

Nálunk max. körbepisil mindent a szomszéd macskája(persze a mieink se kivételek), vagy kergeti a mienket, mint marha szegény alig bir felszaladni a tetőre((( de ilyet, hogy bántsa, meg megtépje, meg megegyen kiscicát??? áááá.

Talán ha ki lenne ivartalanitva megszünne a dolog.

Bár nem tudom gazdi áldozna-e rá?

2013. nov. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Amikor nem figyel a pusztulat gazdája, akkor zsákba be, aztán elvinni valahova és elsinkelni.

Régen az ilyen fekete macskákat máglyán égették el, mint a boszorkányokat!

2013. nov. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A gazdi biztosan nem, egy kisnyugdíjas néni, ráadásul mikor nagyapám meghalt és idejöttünk lakni, fel is jelentett minket, hogy ő eteti nagyapám macskáit... és mikor kérdeztem hogy mért eteti, fel volt háborodva hogy a macskák leszedik a lábáról, nem tud ellene mit csinálni, és követelte, hogy vigyem vissza a macskákat... :D
2013. nov. 29. 12:25
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Na, XXI. század! Gratula! A szomszéd néni meg lehet, hogy boszorkány, talán őt is máglyán kéne elégetni. :-)

A gonosz, fekete kandúr valószínűleg a szokásosnál agresszívabban védi a területét, amibe beletartozik a Ti kertetek is. Szerintem csak az ivartalanítás jelenthetne megoldást. Beszélni kellene a gazdájával, a kandúrok ivartalanítása nem olyan drága, és lényegesen egyszerűbb is, mint a nőstényeké. Utána lehetne nézni a neten, nincs-e felétek ivartalanítási akció, akkor még olcsóbb.

Az első macskádat pedig állatorvoshoz kellett volna vinni, nem bezárni és hagyni elpusztulni.

2013. nov. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Alruna válasza:
100%

A macska nem gosnosz, hanem szabadon, kertben élö kandúr módjára viselkedik... védi a területét, "idegen" macskakölyköket elpusztitja, stb.

A legjobb megoldás az ivartalanitás lenne (már irta valaki elöttem is), az nyugotabá tené a "gonosz" kandurt....beszéljenek a szomszéddal, esetleg hajlandóságot mutat.

2013. nov. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5-7 ezer forintért jó doki már gond nélkül kiherél egy macskát, szerintem ez nem olyan őrölt nagy összeg, de én akármennyire is állatbarát vagyok, ízekre szedném azt az állatot (és embert is) amelyik az én kedvencemet bántja
2013. nov. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ivartalanítani kell. Mert a dominanciát a macskák felállitják maguk között. Főleg a kandúr macskák! A kismacskákat azért pusztította el, ette meg. Mert nem az ő kölykei voltak. Nem az ő leszármazottai. Az oroszlánok is ezt teszik. A macskának semmi baja. Elaltatni sem kell. Csupán csak ivartalanítani. Így otthon ülősebb lesz. Nem fog kandurmacskaként viselkedni. Nem lesz benne a vágy. És nem fog verekedni a nőstények miatt. Nem fogja érdekelni a hatalmi harc. Minden kandúr macska ilyen. Nincs semmi baja. Csak ivartalanítani kell.
2013. nov. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
És a macskád aki meghalt. Nem az a hatalmas kandúr macska ölte meg! Akkor lett volna külső sérülése. Szinte száz százalékig biztos vagyok benne hogy mérgezés miatt pusztult el. Megehette. És ez tuti. Mivel remegett is. Tehát láza volt és hatalmas fájdalma. Nem bezárni kellett volna, ha nem gyorsan állatorvost keresni! Szegény szenvedhetett . :(
2013. nov. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15%

Hát itt már mindenki megbolondult?

Nem olvastátok a kérdést, hogy ez a macska maga a megtestesült gonosz?

El kell pusztítani!

2013. nov. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Előző: :-DD

Akkor meg mit túráztatjuk itt magunkat, papot kell híni, oszt ördögűzés néki!!

2013. nov. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!