Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Gonosz macska probléma!...

Gonosz macska probléma! Tehetünk ellene valamit? Bővebben lent

Figyelt kérdés

A közvetlen szomszédunknak van egy macskája, legalább nyolc kilós hatalmas fekete kandúr. Én életem során legalább 30 macskával éltem együtt, a szüleim nagyon szeretik őket, de ilyennel még soha nem találkoztam...

Férjemmel egy ideje gondolkodunk rajta hogy legyen egy cicánk, de csak kint tartottuk volna, mivel kényesek vagyunk a tisztaságra. Nyáron ismerősünktől kaptunk egy cicát, lévén hogy forróság volt kint hagytuk, padlásra akárhová úgyis föl tudott menni. Reggel borzasztó állapotban találtuk a macskát. Külső sérülése nem nagyon volt, de remegett, nem kelt fel csak feküdt és nem evett. Következő éjjel még rosszabb lett, tudtuk, hogy a szomszéd macskája bántotta, így bezártuk, de sajnos egy nap múlva elpusztult. A szomszéd idős néninek ez a kandúr felfalta az összes kismacskáját, kandúrjait is bántja.

Tudom, hogy egyesek most hülyének fognak nézni, de még soha nem láttam ilyet. Ez a macska maga a megtestesült gonosz! Egy hónapja a szomszéd nénihez bedobtak egy kiscicát, így mi fogadtuk be mert nála már elég nagy a macskaszaporulat. Imádjuk, saját háza van, megkapta az egész nyári konyhát hogy közel is legyen, fedett helyen és melegben. Nem mertük kint hagyni éjszakára, így mindig bezártuk. A gonosz macska állandóan itt somfordál, ha látjuk elkergetjük, ma viszont fényes nappal (ilyen még nem volt) úgy megtépte a kiscicánkat hogy folyt a vér a füléből. Óránként megjelenik, és molesztálná a macskát. Mindegy neki hány hónapos, kiscica vagy nagy cica, mindennek nekiesik. Mit tudunk tenni ellene? Nem szeretném állandóan bezárni a macskát, és nem tudok rá a nap 24 órájában figyelni, hogy ne bántsa az a pusztulat. A szomszédok is rettegnek tőle. Lehet kérvényezni elaltatást, vagy van valami ötletetek? Békés úton lenne a legjobb rendezni, de ha megkérem a nénit hogy zárja be a macskáját, szerintem kiröhög.



2013. nov. 29. 12:05
1 2
 11/13 Alruna válasza:
Valóban az is lehetséges az is hogy a kismacskák, különbözö macskabetegségekbe pusztultak el.... föleg az öszi cicáknál fordul elö gyakran....
2013. nov. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
91%
HA NEM TUDTOK MEGFELELŐEN GIONDOSKODNI A CICÁRÓL AKKOR NE TARTSATOK!!!BE KELLET VOLNA ENGEDNI!!ÉS ÁLLATORVOSRÓL NEM HALLOTÁL MÁR???
2013. nov. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha maga a megtestesult gonoszsag, akkor tenyleg papot kell hivni.

Viszont, ha csak egy macska, aki a teruletet vedi, akkor en is ugy gondolom, a legjobb megoldas az ivartalanitas.

Hozzatennem, akar a gazdaja tudta, es beleegyezese nelkul is. Ugysem hiszem, hogy a macskaja koronaekszereit nezegetne, szoval nem tunne fel neki, csak az, hogy Cirmi/Lucifer/Sátánka megint egy napig nem ment haza... biztos megint a lanyokat hajtja.

Igy nem kellene bantani, es mindenkinek jobb lenne, meg a gonosz macskanak is.

Es akkor most itt jegyeznem meg, hogy ez a "gonosz macska" valojaban milyen hasznos is. Mert ha felfalta (megolte inkabb, a macskak ritkan kannibalok, ha tenyleg megette oket, akkor lehet, csak enni kellene neki adni) a szomszed kolyokmacskait, akkor legalabb nem utottek agyon oket. Es legalabb a gonosz macska lesz a gonosz, nem az, aki hagyja a macskakat osszevissza szaporodni... milyen kenyelmes.

Amugy, ha belegondolsz, valoszinuleg annak a hatalmas macskanak rengeteget kell ennie, amit nem hiszem, hogy az etetese fedez, valoszinuleg ez is az oka annak, hogy ennyire ragaszkodik a vadaszterulete kizarolagossagahoz.

Tehat, valojaban az a macska nem gonosz, hanem egy elhanyagolt, ehes, szerencsetlen hatalmas cica, akit senki sem szeret.

2013. nov. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!