Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet ennyire felelőtlen...

Hogy lehet ennyire felelőtlen egy állatorvos?

Figyelt kérdés
A cicámnak sikerült valami betegséget összeszedni. Hányt és furcsán viselkedett. Mi egyből mérgezésre gondoltunk. Futottunk az dokihoz. Hosszas vizsgálat, vérkép nézés. Kijelentette nem mérgezés. Gyógyszert írt (injekció) mondta, hogy hozzuk be majd minden beadja neki. Infúziót is adott neki hátha mégis méreg. (ezt csak egyszeri alkslommal) Oké így is ment 2-3 napig de a cica állapota nem javult sőt! Itt megelégeltük elvittük másik orvoshoz. Megállapította, hogy gyenge mérgezés. Ő sem értette, hogy ha annyira tűzetesen megvizsgálta és vérképet is csinált miért nem vette észre?? :( Szerencsére hosszas küzdelem után megmaradt a cicus. Kérdem én ennyire nem figyelt vagy pedig miért volt ennyire felelőtlen?

2013. dec. 1. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
most komolyan, ez olyan, mintha azt kerdezned, hogy miert nem tudtad, hogy mennyi 1500/4
2013. dec. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
amugy is a felelotlenseg az hogy mondja pl hogy szurit ad neki de nem ad. amit ez a doki csinalt az figyelmetlenseg.
2013. dec. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is hasonló volt...Volt egy 11 éves újfundlandink.Imádtuk,szófogadó,aranyos szép kutyus volt.Elkezdett lesoványodni,nagyon megijedtünk hogy mi lehet a baja,egyből hívtuk az orvost.Beadott neki vagy 3 injekciót,és azt mondta tüdőgyulladása van.Elvittük Egerbe,ahol megállapították hogy semmi tüdőgyulladás.Műteni kellett volna,már nem emlékszek mi is volt vele,tán a májánál volt valami.Műtötték is volna,de azt mondták kevés az esélye hogy felébred az altatásból :"""( Legszívesebben agyonütöttem volna az orvost aki kitudja mit adott neki...
2013. dec. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Vagy akkor még nem volt mérgezés. Tipikusan laikus módon gondolkodsz, az állat vizsgálatának eredménye változhat, lehet, hogy a mérgezést valójában pl egy baktérium által termelt toxin váltotta ki, azaz csak szövődmény volt, amit eleinte még nem mutatott ki a vizsgálat. Lehet, hogy a módszer nem volt elég érzékeny, vagy nem vizsgálták adott méregre stb. Szóval az állat rohadtul nem kocsi, hogy elromlik és akkor megkeresed mi tört el, meg szabad szemmel látod. Egy élőlény rosszabbul lehet, míg gyógyul közben, lehetnek mellékhatások stb.


u.i: mindent bajt ki lehet deríteni, csak pont a gazdi húzná a száját, ha felajálják neki a tíz-, százezer Ft-os CT vizsgálatot és társait. Szóval amíg nem vagy hajlandó beruházni, addig ne csak az orvost szidd, mert kevés adatból... sz@rból, nem lehet várat építeni, és te nem fizetsz a sz.rnál többet - az nem kifogás, hogy szegény vagy, akkor luxust se várj.

2013. dec. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
utolsó: említettem, hogy szegény vagyok? Másrészt kérdeztem, hogy más vizsgálatok kellenek-e esetleg amiből jobban megállapíthatná. Nemet mondott én pedig vakon bíztam benne. Egyrészről ez fájt mert a cicám életét a kezébe adtam.
2013. dec. 1. 19:07
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként rengetteget jelent nekem ez a cicó. Épp tartottam haza a kórházból a leletemmel amín az állt, hogy nem lehet babám. A férjemmel végig sírtuk az utat hazáig mikor egy kapuajban pillantottam meg. Egy egyszerű kis fekete kandúr cica. Nagyon ki hálás jószág. Mindig megérzi mikir sírok és jön doromból, szeretget. Minden tőlem telhetőt megadok neki.
2013. dec. 1. 21:07
 7/7 anonim válasza:
Sajnos nekem is vannak rossz tapasztalataim állat (és ember)orvosokkal. Viszont úgy tűnik, másodjára ti találtatok egy jót: ragaszkodjatok hozzá! Vigyázz a cicusodra, teljen sok örömöd benne!
2013. dec. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!