Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A 7 hónapos ivartalanított...

A 7 hónapos ivartalanított kandúr cica miért piszkít folyton az almán kívül?

Figyelt kérdés
Most lett ivartalanítva, de továbbra is fenn áll a probléma, hogy sohasem kakil az alomba. Az alom elvileg (nem lakok ott) naponta van cserélve, bár ezt nem tudom mert már többször volt olyan hogy átmentem a páromékhoz és bűzölgött az alom a pisitől. Amikor a tiszta almot öntenek a tálcába, a macs azonnal belepisil, de kakilni máshova jár. Kakilni a fürdőkád alá szokott, gondoltuk hogy biztos azért mert érzi a csatornaszagot, hypoval, domesztosszal fel lett takarítva, de semmi változás. Átraktuk az almot egy másik helységbe, de ott se az alomba, hanem mellé piszkított. Aztán amikor visszavittük a fürdőszobába, akkor meg volt olyan hogy belement az alomba, kapart, majd kiugrott belőle és gyorsan átszaladt a másik helyiségbe kakilni. Nem tudom hogy ez fontos info-e, de ez falun, kertes házban van, van még rajta kívül két nőstény macska is, de ők inkább kintiek, ezt a cicát azért próbálnánk alomra szoktatni, mert szeretnénk magunkkal vinni ha lakásba költözünk, de így nem tudom mi lesz... Azt mondja a párom, hogy mikor kisebb volt a cica akkor mindig belekakilt az alomba, majd ki lett dobva a végtermék, most megpróbálják azt hogy benne hagyják. Szerintetek mi lehet a gond? Van megoldás?
2013. dec. 2. 20:48
 1/4 A kérdező kommentje:
ja azt nem tudom számít-e de elsőként valami kis szemcséjű almot használtunk, majd áttértünk bioluxra, mert az nem porzik annyira és nem szóródik szét, a mi macskánknál bevállt ez az alom és az ismerőseink körében is, lehet ez a probléma?
2013. dec. 2. 20:50
 2/4 anonim válasza:

Nekem is fiú cicám van és két hónapja, és meglepődtem hogy a lányokhoz képest ő mennyivel többet pisil. Ha van két három pisi az alomban már nem végzi el benne a dolgát. 14-szer jobb a szaglásuk mint a miénk. Szilikonos almot használtam először, de azt egy hét után dobhattam ki.

Tehát maradt a csomósodó alom mert csak abból tudom kidobni a pisit is, így marad tovább szagtalan.

Van a macskamenta nevű olaj, azt csepegtetik azokra a helyekre, ahová szoktatni szeretnék a cicákat. Próbáld meg azt.

Még az is fontos lehet hogy elég vastagon teszed-e az almot. Kis rétegben nem tudja elkaparni, ez zavarhatja.

2013. dec. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nálunk egy tálca alom addig marad, amíg kb 2x belekakil (2-3 nap max), utána dobhatjuk ki az egészet, sőt ha kaki nincs de az egész pisis akkor is...nálunk ilyen bosszúkaki van, ha tele az alom, vagy túl pisis az alom...de ami nekünk bejött az a fedett alomtálca, ezt ő jobban szereti, a másikkal több baj volt. Nekünk ilyenünk van: [link]


az elejéről leszedtük a műanyag ajtót, azt nem szerette, de így már simán.

2013. dec. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ne hagyjátok benne a "koszosat,mert finnyásak a macskák.
2013. dec. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!