Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a macskámmal?

Mit tegyek a macskámmal?

Figyelt kérdés

Kb.2 hónapos, de nagyon vad, azt sem szereti, ha megsimogatom. Egy órája behoztam a szobába és adtam neki jó kaját, mert úgy gondoltam, hogy ez jó hatással lesz rá. Most az van, hogy a sarokban ül befeszülve, meg se lehet közelíteni. A neten azt olvastam, hogy a macska más mint a kutya, nem könnyű megszelídíteni. 2 lehetőség van:

a) lefekszem aludni, és lesz, ami lesz (?)

b) bevállalom azt, hogy összekarmol, és kiviszem a kazánházba (ahol szintén meleg van)

c) behozom az anyját (vele nem agresszív)



2013. dec. 4. 19:56
 1/2 A kérdező kommentje:
bocsánat, 3 lehetőség van :D
2013. dec. 4. 20:01
 2/2 anonim ***** válasza:
Gondolom nem úgy nőtt fel, hogy kézhez lett szoktatva. Egyébként nem lenne ilyen vad. De akárhogy is volt, ne várd, hogy egy óra alatt megszelídül. Közelíts hozzá mindig óvatosan, soha ne hirtelen. Legyél vele nagyon türelmes, az elején ne akard feltétlenül megfogni, felemelni. Én próbálnám gyakran kézből etetni, hogy minél közelebb jöjjön ÖNSZÁNTÁBÓL, és egy idő után rájöjjön, hogy nem fogod bántani. Ne erőltess semmit. Ha az anyja szelíd, akkor megoldás lehet az is, hogy amíg játszol vele vagy simogatod, a kicsi lássa.
2013. dec. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!