Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyünk, nem találjuk a...

Mit tegyünk, nem találjuk a cicát?

Figyelt kérdés

A barátnőm tegnap hozott el egy cicát az egyik ismerőstől. 2 év körüli, ivartalanított nőstény. Első nap érhető szerintem, hogy fél, az új környezet, alig evett-ivott stb...

Még tegnap 11 felé ott voltam és bebújt az ágy alá, ez az utolsó emlékem róla. Másnap reggel barátnőm szól, hogy nincs meg. :O Egy kisebb lakásról beszélünk, ahol minden ajtó-ablak zárva van nem tudott kimenni. Az összes szegletét megnéztük a lakásnak egyszerűen sehol sincs. Egy tippünk van hol lehet. A fürdőszobában a kádnál van egy rés ami bevezet a kád alá, egy régi vas kádról van szó, ami ytong téglával lett úgymond befalazva az alja, és csempe réteg (nem nagyon értem én se, a párom magyarázta) a lényeg, hogy ebbe a résbe benéztük és láttuk, hogy a cica simám alá tudott menni a kád alá. Hiába zörgünk, engedünk vizet egyszerűen semmi hangja nincs, egy apró jele se, hogy ott lenne. Ha beszorulna nyilván keservesen sírna de még az se. Szerintetek? Barátnőm teljesen kétségbe van esve.


2013. dec. 11. 13:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Na ez is szép eset.

Kicsit offolok, de ugye nem baj?

Pont költözés alatt álltunk, már összedobozolva volt minden, vártuk a költöztetőket.

Közeben keressük a macskát....mondanom sem kell, hogy nem találtuk. Szétnéztünk mindent, a kert összes szögletét, minden fűszál mögé benéztünk, le a pincébe fel a padlásra....

Már bővel sötétedett és még mindig nem volt sehol. Én már sírtam, tiszta ideg voltam, de már megvolt pakolva a kamion, indulni kellett. Izzítottam gyorsan az összes szomszédot, hogyha látják, akkor szóljanak vagy fogják meg vagy vmi...igaz, hogy 100 km-re költöztünk, de ha megvan, azonnal visszasprintelek. De nagyon fura volt, mert a kertből soha, de soha nem ment ki, nem járt szomszédolni.

Megérkeztünk az új kecóba, elkezdünk kirámolni...de már jó késő volt, így a cuccok nagyja másnapra maradt.

Másnap a fáradtságtól jó későn is ébredtem, kávé közben hívom az (ex)szomszédokat hogy látták-e.

Közben nyitom a dobozokat. A rohadt kis dög, hát nem ott heverészett a legalsó dobozban plüssjátékok között?!?

2013. dec. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
11. válaszoló elnevettem magam mikor olvastam. Ezek a macskák annyira jó helyeket találnak maguknak. :D Most kettőt várunk a kád alól, lassan megyek barátomhoz át ott lakik a barátnőm is (aki a barátom unokatesója) és majd írok, ha történt valami. Egyébként már én is gondoltam ilyen mesebeli dolgokra mi lehet a kád alatt? :D De a macska nem hülye, ha éhes, ha szomjas úgyis előjön.
2013. dec. 11. 17:09
 13/15 anonim ***** válasza:

"Most kettőt várunk a kád alól...":D Na ezen most nagyot nevettem.:D

Egyébként nem kell aggódni, most biztonságos búvóhelyet keresett(tek) maguknak, majd előjönnek ha felbátorodnak és biztonságosnak ítélik meg a környezetet. Még egy macska se halasztotta éhen magát egy zugban szándékosan, szóval csak idő kérdése.:)

2013. dec. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát ezen a sztorin majd beszartam, meg a költöztetősön is :D


Majd írj, ha előjött a macsek!


Nálunk csak olyan volt, hogy pakoltunk az ágyneműtartóba, lecsuktuk, persze amíg nem láttuk belemászott mindkét kismacska. 1-2 óra után feltűnt, hogy nincsenek meg, szétszedtük az egész lakást, de kb. utolsónak jutott eszünkbe, hogy ma kinyitottuk az ágyneműtartót is. Hát persze, hogy ott volt mindkét kis nyavalyás, doromboltak és aludtak! a paplanok között, órákon át bezárva, egy mukkanás nélkül :D

2013. dec. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Reggel átmentem a barátnőmhöz mesélte, hogy egész éjszaka járkálás volt a macskák kijöttek a kád alól. Az eredeti az kint is van, a fürdőszoba ajtó zárva, viszont a második akiről azt hittük kikergeti ő visszament a kád alá. Ez az utolsó infóm róluk. Tegnap már felvételt is készítettünk róluk a kád alól, hihetetlenül elvoltak :D Zina kint van, Bohóc még bent a kád alatt de ő is ki fog jönni. Macskacsapda is van felállítva. Most nagy kő esett le a szívünkről mert szerencsére nem szorultak be és teljesen jól vannak :) Zina lassan kezdi megszokni az új helyét, idő kérdése. A rést pedig mikor a Bohóc is kijött befalazzuk vagy nem tudom, de mindenképp el lesz torlaszolva :)
2013. dec. 12. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!