Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaszőr-allergiások, hogy...

Macskaszőr-allergiások, hogy oldjátok meg a problémát?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta nem múló náthával küszködöm, eddig próbáltam minden mással megmagyarázni. De most elkeseredtem, itt ülök a gép előtt, ölemben a cicussal és brutális tüsszögési roham jött rám, a szemem is viszket. Nem tudnék megválni a cicától, ő az egyetlen társam, egyedül élek. Szedjek állandóan gyógyszert? Akinek ilyen gondja van, hogy oldja meg, használ a gyógyszerszedés?
2009. nov. 23. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kisfiam asztmás, mellesleg macskaszőr allergiája is van. Ő mindennap kap 5 ml Aeriust, plusz minden nap porszívózunk és felmosunk. Maccs nem mehet az ágyakba, kanapékra, fotelokba (amúgy sem lehetett ilyet a gyerkőc születése előtt sem, mert ciki, ha szőrös lesz a vendégek ruhája), a gyerek nem ölelgetheti, puszilgathatja, csak simogatás (az bármeddig), játék, utána alapos kézmosás. Férjem is allergiás a macskaszőrre, de ő nem szed gyógyszert, elég a takarítás és az odafigyelés. Nekünk így működik.
2009. nov. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is allergiás vagyok a macskaszőrre meg mondjuk mindenre (4 keresztesen) ettől függetlenül én nem szedek gyógyszert mert túl sok mellékhatás jelentkezett,(meg nem használt semmit) és hátráltatott. Perzsa macska van otthon de takarítás és az hogy nem engedem a hálószobába mindent megold. Annyit meg igazán kibírok hogy ölembe veszem és simogatom.:) Ha nagyon zavar vegyél szemcseppet:)
2009. nov. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Sajnos nálam a végén már fulladás szerű tünetek voltak és azt mondta az orvos, hogy asztma is kialakulhat belőle később. Cicának kerestem egy gazdit és azóta kutyám van.
2009. nov. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

Remélem nem adok rossz tanácsot, de én úgy tudom, hogy nem maga a szőr ami kiváltja az allergiás tüneteket, hanem a szőrön levő atkák. Aztán, hogy létezik e atka irtó, azt meg nem tudom.


A másik ami nem tudom, hogy működik e macskaszőrnél, az az , hogy egy műanyag csövet kell az orrlyukba vezetni és sós vízzel át kell öblíteni az orr járatokat. Egyiken be másikon ki. Ezt egy pollen allergiástól hallottam, ő esküszik a módszerre. Ezeket csak ötletnek szántam, nézz utána komolyabban.


Laci(41)

2009. nov. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. nov. 24. 07:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok. Hát el vagyok keseredve mert pont egy hete kaptam egy nagyon szép fehér kiscicát szoba cica amúgy. És pár nappal később az arcomon viszkető kis pici pöttyök jelentek meg és a szemem is viszket már. Az a baj hogy sajnos allergia vizsgálatra sem tudok menni mert nincs meló helyem és nem vagyok biztosítva..fizetni magamnak sajnos a semmiből nem tudom. Ezért úgy döntöttem hogy fokozatosan kiszoktatom egyenlőre a kazánházba van ott jó idő van. És meglátjuk ha jó alaposan kitakarítom a szobámat elmúlik-e ha igen akkor sztem a macska szőrre vagyok allergiás. Ha valaki a macskaszőrre is allergiás az a kutya szőrre is az lehet??


Szabó Andrea köszi a válaszodat :)

2009. nov. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bár az alapkérdést nem te tetted fel, de az jó ha van lehetőséged kiszoktatni a cicust. Lehet jobb lesz neki is és neked is.
2009. nov. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az allergia alattomos betegség. Lehet, hogy most még nem vagy allergiás a kutyaszőrre és nem is leszel, de az évek alatt súlyosbodhat is (tünetek és kiterjedése). Ezt az idő dönti el. Gyógyszerrel elég jól karban lehet tartani, de az sem olcsó és ha nincs munkád inkább ne kísérletezz.SZA
2009. nov. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én most alaposan kitakarítottam és este beveszek gyógyszert, mert olyankor szokott az ölemben dorombolni a cicus. Most valamivel jobb, de a doki szerint addig nincs baj, amíg be nem fulladok..
2009. nov. 29. 06:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az allergia oka a macska fehérje, ami leginkább a nyálban található meg, és a macskák a mosakodás során viszik fel a szőrükre. Erre megoldás ha többet fürdeted te a cicádat, többet takarítasz és a fresnapfban lehet kapni állítólag egy port, amivel ha beszórod a cicád, csökkenti a fehérje hatását.

Ha csak kezdetlegesek a tüneteid, és pár 1-2 keresztes az allergiád, akkor nem adnám fel a helyedben a cicatartást, mert bár az orvos véleménye megoszlik, én vagyok az élő példa, hogy a szervezet egy idő után képes ellenállni az allergiás irritációnak. Barátoméknak 2 macskájuk van amikor először mentem át, aludtam ott hát kb a taknyom-nyálam egybefolyt, rendszeresen ki kellett takarítani mindent ha én mentem át aludni. Ez 5 éve volt. Tavaly vettem észre, hogy már nincs semmi bajom és hogy képes vagyok együtt aludni a macskáival. Jelenleg egy abesszín cica boldog tulajdonosa vagyok, az allergiám 4 keresztről 2re csökkent, ami annyit jelent, hogy csak akkor kezd el folyni az orrom, ha játszás közben a cicám véletlenül belém kap a körmével. De vele alszok mindennap, az arcomhoz szokott bújni és semmi, egy orrfújás egy szemdörzsölés sem.

De ugyanez igaz a kutyákra is, 4 keresztesen voltam allergiás azokra is, majd Mamám kapott egy kutyát, én meg a gyerekkorom nagy részét ott töltöttem, tavaly az allergiavizsgálaton a kutyaallergiát már nem mutatták ki.

Az egész gyerekkoromat úgy éltem le, hogy anyukám óvott a szőrös állatoktól és én azt hittem nekem sose lehet már se kutyám, se cicám. Pedig minden gyerek kisállatot akar. Ne essen félreértés nem hibáztatom, csak azt tette, amit jónak gondolt. De most 21 évesen rájöttem, hogy milyen fontos, hogy szoktassuk magunkat, ahhoz ami irritációt vált ki belőlünk, és ha lesz majd kisgyerekem és esetleg ő is allergiás lesz, biztos hogy normális mértékben az állapotát figyelve, de kifogom tenni ilyen környezetnek, hogy minél hamarabb csökkenjen az allergiája és ne olyan reménytelenül gondolok a szőrös állatokra, ahogy én tettem kicsinek.

Ha nagyon allergiázol, akkor is van megoldás a szibériai vagy a norvég erdei macska, kevesebb fehérjét termel a szervezetük és a legtöbb macskaallergiás ember nem produkál tüneteket a közelükben.

Remélem tudtam segíteni :)

2011. aug. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!