Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akik allergiások a macskaszőrr...

Akik allergiások a macskaszőrre, azok milyen fajta macskát vehetnének ami nem okoz allergiás tüneteket?

Figyelt kérdés
2010. nov. 4. 11:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Kopasz macskát azt hiszem. Legalábbis régebben úgy hallottam hogy aki allergiás rá annak kopasz macskája lehet.
2010. nov. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon sok múlik a lelki beállítottságon is. Az öcsémnek pl. ötkeresztes allergiát állapítottak meg macskaszőrre, de nem érdekli, imádja a macskákat, állandóan simogatja őket, az ölében vannak, és nincs is semmiféle tünete.
2010. nov. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
azt a kopasz fajtát, nem jut eszembe a neve, de a Jóbarátokban egyszer a Rachel egyszer vett egyet csak az vad volt, és végül a Günter vette meg tőle:)
2010. nov. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos minden macska okoz némi kis allergiás reakciót, ha érzékeny vagy a szőrére. Még a kopasz is.

De én vmilyen nagyon rövid szőrüt ajánlanék neked.

Pl. sziámi, brit rövidszőrű.

De menhelyeken is körülnézhetsz hátha van 1-2 kiscica, akiknek rövid szőrük lesz. Sok fésüléssel elkerülheted sztem az allergiát. Erre van egy nagyon jó fésű, Furminator a neve :) nézd meg youtubeo-n h mennyi szőrt kiszed a macskákból is. A Fressnapf-ba írtó drága, de különböző oldalakon megtalálod a töredékéért is.

2010. nov. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

szfinx macska

[link]


ess neki a 0-ás géppel :D

2010. nov. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

utolsó

szegény macsek de csúf :S

2010. nov. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Az Animal Planet csatornán fut egy sorozat, 101 kiscica a címe. Abban volt egy angliai fajta, ami szőrös volt, de allergiát nem váltott ki, de már nem emlékszem rá. Ha van időd, keress rá a műsorra, hátha leírva is le vannak a macskák tulajdonságai, mert a műsorban nagyon jól elmondják.
2010. nov. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Igen,épp tegnap láttam azt a műsort és ott mondták,h tulajdonképpen nem a macskaszőrre allergiás az ember,hanem a cicc nyálában van vmi fehérje,amire érzékenyek az arra hajlamosak és mivel a macska mosakodik,így az egész teste tele van ezzel a fehérjével.A fajtára én sem emlékszem sajna,keress rá a műsorra.Neki valami oknál fogva kevesebb ilyen fehérjét termel a szervezete.
2010. nov. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
A legújabb kutatások szerint a szibériai hipoallergén! Ez egy kiváló hír azoknak akik nem a szőrre, hanem a macskanyálban lévő FEL D1 fehérjére érzékenyek, hiszen a szibi nyálában harmincad annyi FEL D1 van, mint egy házimacskáéban, ezáltal a legtöbb embernél semmilyen vagy nagyon minimális allergiás reakciót vált ki.
2010. nov. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Az unokahugomnak kellene egy olyan cica,amire nem allergiás. Nekünk egy thai sziámi cicánk van,és akár hányszor idejön hozzánk,egész nap a cicával van,nagyon szereti,nem bánja hogy tüszköl tőle,akkoris ugyanugy szereti. Ezért gondoltam azt hogy karácsonyra veszek neki egy olyan fajta macskát ami nem okoz allergiás tüneteket. Várok még válaszokat.
2010. nov. 4. 17:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!