Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idős macska viselkedési...

Idős macska viselkedési probléma. Másnál is előfordult?

Figyelt kérdés

15 éves macskám pár hónapja minden egyes éjszaka végig nyávog kb 7 ig és 2x meg kell etetni tasakos eledellel amit akkor adok neki frissen.

Tehát az előre kirakott szárazhoz akkor nem nyúl.

És ha kikészítek neki lefekvéskor alutasakost, abba akkor beleeszik és a maradékhoz ami megszárad picit már nem nyúl.


Szépen kikerekedett az éjszakai zabálásoktól.

Már majdnem 5 kilós.


Fájdalma nincs, teljesen egészséges, voltam vele orvosnál.

Mint az idős demens nénik, ő is panaszkodik és eszegetne.

Azt tudta tanácsolni, hogy csak egyszer keljek fel neki enni adni, utána ne foglalkozzak vele hogy nyávog.


Én nem foglalkozom vele, de ma is 2 től 8 ig folyamatosan nyávogott.

Csak 10 percekre tudtam elaludni.


Ez azért nem állapot.



Kizárni nem tudom.

Elaltatni nem fogom.


Mi a frászt csináljak?


Próbáltam a héten a füldugót, de fájt tőle a fülem reggelre.


Másnak is műsorozik az idős cicája?



2013. dec. 14. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Most lehet gonosznak tartasz, de én tuti lelocsoltam volna egy adag vízzel. Egyszer csak összeköti azt, hogy ha nyávog akkor vizes lesz és az nem jó. Ha nem akkor pedig nincs más ki kell zárni. :)
2013. dec. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem gondollak gonosznak.

Amikor hetek óta nem tudsz 2 óránál többet aludni egyhuzamban ott repül a kispárna már, meg volt hogy én is leöntöttem egy fél deci vízzel a mosdóban.


De nem kötötte össze sajnos a nyávogással.

:D

2013. dec. 14. 13:51
 3/8 anonim ***** válasza:
2013. dec. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szuper.

:(((


Mivel teljesen egészséges amúgy, nem altatom el, ha belehülyülök sem.

Nagyon szeretem, pici babakora óta velem van, nagyon aranyos cica amúgy.


Most picit elszomorodtam.

2013. dec. 14. 14:42
 5/8 Kovucska válasza:
Ne hagyd, hogy napközben aludjon, mert akkor estére elfárad, és inkább aludni fog mint nyávogni.Ha még mindig folytatja akkor lehet hogy magányos. Egyébként ha adsz neki enni akkor abba hagyja? Mert ha igen akkor azt csináld, hogy adsz neki egy kis tejet meg tasakos kaját, aztán altasd el (mármint úgy hogy simogatod vagy valami xD)és ha ez sem válik be akkor nem tudom, szokj hozzá. :)
2013. dec. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezt szoktam.

Megetetem, aztán altatom, mint a kisbabákat.

Beszélek hozzá, simogatom.


A macska éjjeli állat, nappal szeret aludni.

De ezt én is próbáltam, hogy nappal ébren tartom.

Volt nagy csodálkozás.

Ilyenkor átsétált máshova és szunya rögtön tovább.


Olvastam, hogy többet kell törődni velük ilyenkor és beszélgetni velük meg babusgatni.

Most ezzel próbálkozom hogy legalább 6 órát tudjak aludni egyhuzamban.

2013. dec. 15. 21:14
 7/8 Gringabringa ***** válasza:
100%
Kérdező, időskori demencia. Bár ez a poszt két éves, lehet, hogy a cica már nincs is köztünk? Nálam ugyanez a helyzet. Hajnalban elkezdett artikulálatlanul üvöltözni, napközben körbe-körbe jár-a szívem szakad meg, mert egészen 18 éves koráig úgy viselkedett, mint egy kölyök.Mikor valakinek mesélem, rögtön hülyének néz, hogy egy ilyen"rossz" állatot miért viselek el. Mert nem rossz hanem beteg. Mert a családom. És nemcsak akkor kell szeretni amikor kicsi meg cuki. Nem ő akart a cicám lenni.
2015. aug. 26. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gringabringa ***** válasza:
100%
És nem tudsz vele mit csinálni. Az enyém Karshivan-t kapott (agyértágító) de nem használ...
2015. aug. 26. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!