Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le a a macskát...

Hogy szoktassam le a a macskát a tejről? Hogyan szoktathatom meg vele a normális ételt?

Figyelt kérdés
Augusztusban volt 4 kiscicám, ebből mind a négynek találtam gazdát két különböző gazdihoz mentek mind a két helyre kettő. Az egyik két cica gazdája tegnap visszahozta a kettő közül az egyik cicát mert a másik a testvére meghalt, és hogy ez a cica nem maradna el egyedül ezért vissza hozta. Ezzel minden rendben is van, nagyon szeretem az állatokat és semmi gond,hogy visszahozta, a cica anyja is nálam van szóval el vannak. A probléma az,hogy amikor oda adtam a cicákat már elég nagyok voltak, rendesen ettek maguktól stb. Most,hogy visszahozta a cicát kb 4 hónapja adtam neki oda és a cica szinte semmit nem nőt, a korához képest teljesen fejletlen. Eszik magától, de csak tejet eszik semmi mást. Ennek oka pedig,hogy mióta az új gazdájához került az ég világon semmi mást nem evett a cica csak tejet, szilárd kaját csak néha és szerintem valószínű,hogy a cica testvére is ezért halt meg. Nagyon fejletlen a cica és semmit nem eszik tejen kívül, ráadásul nagyon fel van puffadva, nagy a hasa,de pehely könnyű, gondolom a tejtől lehet. Hiába adok neki bármiféle enni valót nem eszi meg csak a tejet, de nem akarok neki tejet adni, normális ételekre akarom rászoktatni. Mit tehetnék,hogyan szoktassam rá? A puffadás ellen mit lehet tenni?

2013. dec. 14. 17:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A helyedben azért felelősségre vonnám az átmeneti gazdit, mert ez állatkínzás. A villám vágjon az ilyen idiótákba!
2013. dec. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ja!!H*lál f**z*ára az ilyenekkel!!
2013. dec. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
AZt kivánom párosodjon velük belgrádi billi!!
2013. dec. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Kérdezd már meg az illetőt, hogy ő mit szólna, ha csak inni kapna, enni nem. Tudod mit jelenthet a has felpuffadása? Éhezést! Halálra éheztette a másik cicát.
2013. dec. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
[link] Éhező állatnak felpuffad a hasa.... Próbáld híg tejbedarával etetni és mindig tedd oda mellé, ha az anyja eszik! Lássa,hogyan kell enni....
2013. dec. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nagyom sajnálom mindkét cicát!! Én a helyedben feljelenteném őket állatkinzás vádjával.
2013. dec. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!! Nekem is van egy hasonló történetem!!!


Még nyáron az anyacicámnak született 4 kicsinye.(mostmár ivartalanítva van.)2 helyre ajándékoztuk el őket.Mindkét helyre 2-őt. Az egyik helyen jól voltak tartva cicák bentiek voltak és mindenük megvolt mint nálam. Egyszer épp sétáltam és megláttam ahogy a másik gazdi kijön a kapujukon. Mondom neki megnézhetem-e a cicusokat? Ő rávágta ,hogy természetesen ,miért ne ,jöjjön csak! Mikor bementem az udvarba ,infarktus kerülgetett! A 2 cica csabzott fakó sáros szőrrel ,összeragadt csipás szemmel és váladékozó orral valamint látni lehetett a férgeket a végbélnyilásuknál. Hát én azthidtem kinyirom az embert.És a szemébe mondtam ,hogy nem szabad állatot tartani ilyen körülmények közt. Erre ő:Jólvan tőlem visszaviheti őket!


Visszahoztam mindkettőt.Még aznap az állatorvos megvizsgálta őket.Megkapták az oltásokat stb. És feljelentettem az illetőt. Folyik a tárgyalás.

2013. dec. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kecsketejbe áztasd be a száraztápot és törd össze, így megismeri az ízét, majd fokozatosan egyre kevesebb tejet adj hozzá, egyre kevésbé törd össze. Plusz féregtelenítés 2-3 alkalommal.
2013. dec. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!