Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 12 éves macskámat tegnap...

12 éves macskámat tegnap ivartalanították, meddig normális, hogy nem eszik-nem iszik és kóvályog?

Figyelt kérdés

17.30-kor került a műtőbe, 19 óra körül már itthon is voltunk. Kínáltunk neki főtt húst és vizet is, de egyiket se kérte. Nagyon lassan megy, néha elbillen oldalra (el mondjuk már nem esik), meg megfigyeltem, hogy néha az egyik fülét a mellső lábával vakarja, ezt korábban nem csinálta,, csak mosdáskor, vagy tényleg nagyon ritkán. Most se sűrűn, mióta lábra tud állni, olyan háromszor láttam, tehát nem rendszeres, de magához képest sok. Arra gondoltam, ez talán a szédülés miatt lehet.

A varrat biztos fáj neki, de nagyon nem nyávog, sőt, egyáltalán nem, vagy amikor igen, se azért, mert fáj és nem tud magával mit kezdeni. Lehetséges, hogy még mindig nem tiszta a feje teljesen?

Feküdni szinte egyfolytában fekszik, de nem rendellenes pózokban. Néha ugyan látom, mintha a hasát másképp tenné, de azt mondta a doki is, hogy húzhatja, attól nem kell megijedni, nyilván nem kellemes most ott neki.

Főleg az evés-ivás miatt aggódom, mert a tegnapi műtét előtti koplalással ez a második nap, amikor nem vesz magához semmit. Alomba jár néha, de csak pisilget, akkor viszont elég hosszan guggol. Nem sír közben, meg semmi, nem tudom, ingere van még és azért marad ott, vagy csak a hasa miatt. Még nem telt el mondjuk 24 óra a műtét óta, csak aggódom na. :)


2013. nov. 16. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Aggodalomra szerintem a leírtak alapján nincs okod. Nekünk is lefogyott a cica teljesen ivartalanítás után. Aztán szépen helyrehozta magát megint. Tudni fogja ő,hogy mikor éhes. A lényeg,hogy legyen előtte innivaló és ennivaló is.

Jobbulást neki!

2013. nov. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Az előbb már meg is mosdott rendesen, meg dorombolt is kicsit. :) Lassan csak kipiheni. Csak féltem, mert idős, ezért biztos sokkal nehezebben viseli, mint egy kölyök. :)
2013. nov. 16. 15:39
 3/7 anonim válasza:
4 nap nemeves utan vidd dokihoz vagy vegyel olyan kajat amit fecskendovel tudsz etetni vele.
2013. nov. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! A fecskendőre én is gondoltam már, mert még mindig nem kér semmit.
2013. nov. 16. 19:50
 5/7 timigold válasza:
0%
Mért te kérnél enni? Szegény macska töketlen lett!!:)
2013. nov. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Majd fog enni. :) Ha ki megy az altató hatása. Csinálj majd neki olyan ruha feleséget hogy ne nyalja a pocóját. :) Nézd hogy van e széklet. Nekünk csak 3. nap volt széklet. Amit már Vártam nagyon, mert amikor nem láttam "eredményt" csak mégjóban aggódtam. Ha 4. nap sincs széklet akkor hívd fel a dokit. Az én cicámnak dupla altató kelett. Nagyon sok. :) Nem akart elaludni. 11-kor volt műtve. De már ébren volt amikor hazahoztuk. Ő csak a műtét utáni nap este evett egy kicsit. Lány macska. 2 hónapja volt. És most olyan hatalmas és szép lett hogy az hihetetĺen. :)
2013. nov. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ma már többet mozgott amúgy, de elég hullámzó, van, hogy igényli a társaságot, máskor meg elvonul. Meg néha csak úgy feláll és nyávog, gondolom, fájhat a pocija. :( Adtunk is neki most kis fájdalomcsillapítót estére, mert finoman, de néha remegett is, most egész jót alszik. Egyelőre csak pisi van, az se sok, de nagyon nincs is mit kakilnia, mert a műtét előtti utolsó étkezést még a műtét előtt kikakilta, azóta meg nem evett. Még a holnapot megvárom, azt hiszem, és ha akkor se eszik, hétfőn szerzek egy fecskendőt meg beszélek a dokival, aki műtötte, hogy ő mit javasol.

A hasát nem nyalja gyakran, csak néha, de akkor is kis idő után, ha nem áll le vele, leállítom én, azzal nincs baj. A doki azt mondta, kicsit nyalogathatja, csak ne vigye túlzásba. Meg szerencsére magát a sebet csak nagyon ritkán piszkálja, 99%-ban jóval mellette nyalakodik.

2013. nov. 17. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!