Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hát nem felháborító? Jogosan...

Hát nem felháborító? Jogosan akadtam ki?

Figyelt kérdés

Van 2 cicám. Egy Perzsa benti és egy egyszerű kinti benti. Mind a kettő ivartalanított. Mivel még kiskorú vagyok(15)a szüleimnél élek.Zsebpénzemből ivartalanítattam mindkét macskát. A Perzsának már voltak is egyszer kiscicái.(nem kellet volna). Aztán mikor ivartalanítattam panaszkodott apám ,hogy kár mert milyen jó anyuka volt.(alig lehetett elajándékozni a kicsiket és ráadásul kint voltak).AZtán kikönyörögtem ,hogy teljesen benti lehesssen.A másik cica a múlt héten lett ivartalanítyatva.Amikor anyummal mentük volna érte az állatorvoshoz épp jött apámhoz egy ügyfél(cumputer szerelő). Megkérdezte anyámat ,hogy hova mentek(elég jól ismerik egymást)Erre apám röhögve közbevágott ,hogy a gyerekek (testvérem is) zsebpénzből ivartalanítatták mindkét macskát. Erre az ügyfél meg ő is rettenetesen nevetni kezdtek.NEM TUDOM MI EBBEN OLYAN VICCES!!!Anyám megérti.Ő is a felelős állattartással van.Most szerintetek ,hogy értsem ezt az egészet??


Másik eset ,hogy egyszer voltak nálunk az ismerőseink a 10 éves gyerekükkel(jó barátok vagyunk)és a gyerek megsimogatta a Perzsa cicámat. Erre az anyuka:-Megkérdezted ,hogy meg szabad-e simogatni??


Apám erre:-Nem olyanok mint a kóbor macskák de azért csak ne puszilgasa.(ÉLŐSKÖDŐKTŐL MENTESEK ,OLTOTTAK ,3 HAVONTA JÁRUNK ELLENŐRZÉSRE!!!!)Hát én meg égek.Britet meg acanát kapnak enni ,velem alszanak. HÁT KICSIT SEM KÓBOR MACSKÁK!!!!! Nem tudom ,hogy ,hogy lehetnek ilye emberek a földön:(( Jogosan akadtam ki??



2013. dec. 18. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, de vannak ilyen emberek... Apud gondolkodás módját nemes egyszerűséggel nem értem.

Az minden szülőben benne van, hogy ne puszilgassa az állatot. Amikor először kaptam tengerimalacot (!) az én szüleim se nézték jó szemmel, hogy sokat puszilgatom (pedig megértik, hogy tiszta, szeretem stb.), de már megszokták, már nem szólnának érte, ha akár le is lenyelném a háziállataim a nagy szeretetben! :D

De lehet, hogy azzal, hogy ne puszilgassa téged védett, mert ha véletlenül elkap a gyerek egy betegséget, a macskára fogják.

2013. dec. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
55%

Teljesen jogosan. Nem akarlak megbántani,de szerintem apád egy bunkó...

Üdv- egy felelős állattartó

2013. dec. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Nem jogos,túlbonyolítod és túlreagálod.Az utóbbi családban az anyuka szigorú szabályok alapján neveli illedelmességre a gyerekét,és ez így helyén van.Szerintem nem bunkóság más macskáját csak úgy,szó nélkül megsimogatni,de lehet,hogy valaki ezt így gondolja.Azt a fene is látja,hogy sok pénz költötök a cicákra.
2013. dec. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

- a férfiak nem azon nevettek, hogy te a zsebpénzedből ivartalanítod a macskát, hanem a szokásos férfi humor..

(itt a házban mindenki ivartalanítva lesz aki nem viselkedik jól a gyerekekkel..jajj.. félni kell stb... ) ezer poén, poénos kép kering az ivartalanításról, az is elképzelhető hogy egy poén jutott eszükbe amin röhögni kezdtek.

A macska simogatás..Az anyuka nem megsérteni akart csak végre valaki ismeri az illemszabályt. Tudod illik mindig megkérdezni a gazditól hogy megsimogathatjuk-e a cicát, kutyát. Mivel a gazdi ismeri az állatát, így ő megtudja mondani hogy szabad vagy sem. Itt nem arról van szó, hogy a macskád kóbor vagy britet eszik, hanem arról, hogy esetleg a macska nem szereti ha simogatják, és karmol, vagy mint gazdi tudod hogy éppen beteg, ilyenkor nyűgösebb a macska is..

Apudnak meg igaza van, hogy a macskát lehet simogatni de ne puszilgassuk.. Gondolj bele..Lehet a macskád ápolt, ehet finom pedigre kajákat attól még a macska a saját nyelvével takarítja a seggét..Csak nyalakodik(fürdik a macska magától is)


Szóval kedves...Kissé túldrámáztad a helyzetet.

2013. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
32%

Teljesen jogosan akadtál ki!!

Nekem csak 1 fekete 4 éves fiú kiscicám van és hát ki is van herélve és állandóan puszilgatom!<3 Természetesen benti, de ki is szokott menni az udvarba.

Megértem, hogy kiakadtál

2013. dec. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!