Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fogváltási időszakban vagyunk....

Fogváltási időszakban vagyunk. Nagyon büdös a cicám szája, nem tud enni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos nőstény cicám. 2 napja nem eszik, alig iszik, és szinte egész nap csak alszik. Mikor levegőt vesz néha szörcsög, mintha tele volna az orra. A szája pedig nagyon büdös. Ma elvittük orvoshoz, aki megállapította, hogy láza van (erre adott neki injekciót) és valószínűleg megfázott. Adott neki még egy szurit (antibiotikum) meg egy gyógyszert ami kb mindenre jó, gyulladásra, légúti fertőzésre stb.. A cica jobban is lett, a láza tuti lement. Viszont enni még mindig nem tud. Nagyon éhes, ott lebzsel a tálja körül, enne de nem tud. Belenéztem a szájába de nem láttam sehol semmit, csak ezt a büdös szájszagot éreztem.

Még nincs túl a fogváltáson, ezéért gondoltam rá, hogy ez lehet az alap probléma, de valahogy nem vigasztal. Szegény enne de nem tud. Egyedül egy kis parízert tudott megeszegetni, de abból is alig egy felet. Félek, hogy nagyon le fog soványodni.

Mennyi ideig tarthat ez? Vagy mit adjak neki enni? mit tudna megenni? Valakinek valami tapasztalat?

(dokihoz majd megyek még vissza, de csak karácsony után tud már fogadni. addig meg nem akarom, hogy éhen haljon szegénykém.)


2013. dec. 22. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó lett volna még az ünnepek előtt visszamenni vele az állatorvoshoz, mert ez a nem a fogváltástól van. Mikor belenéztél a szájába nem volt piros az ínye, vagy nem láttál fekélyeket? Lehet, hogy vírusos betegsége volt (macskanátha), annak (is) lehetnek ilyen tünetei. Bízzunk benne, hogy a gyógyszerektől jobban lesz, addig is próbálj neki pépes ételeket adni. Ha máshogy nem megy fecskendővel próbálj meg kis adagokat a szájába nyomni. Holnap talán még nyitva lesznek állatpatikák, próbálj meg venni Calo-Pet pasztát, ez ilyen "űrhajóskaja" macskáknak. Itt a leírása:

[link]

2013. dec. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Teljesen normális az ínye, kerestem én is aftát, vagy valamit, de nem volt benne semmi. :/

Áztattam fel neki junior tápot, azt megeszegette. Macskanátha ellen elvileg be van oltva, meg a doki is kizárta ezt az opciót.

Fogalmam sincs mi lehet a baj

2013. dec. 23. 00:06
 3/3 anonim ***** válasza:
[link] Leukózis és Fip ellen be van oltva? Mert lehet ez is a baj. Küldtem egy csoportot ami facebookon van. Csatlakozz és kérdezz itt. Ők tapasztalt Cicamentő Angyalok. Ők biztosan segítenek. :) Én a 12 macskám közül egyiknek sem láttam ilyet. Tavaly az egyik 3 éves macskám is így volt. Büdös volt a szája és nem evett. Ő Fipes volt. Gyógyíthatatlan. De megfelelő kezelés melett élhet így egy állat. De kérj itt tanácsot. Ők többet tudnak segíteni mint itt.
2013. dec. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!