Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni macskanátha...

Mit lehet tenni macskanátha ellen? 11/L

Figyelt kérdés
Az orvost ne írjátok, arra nincs pénzünk.A megértő válaszokat előre is köszi!

2013. dec. 27. 15:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Pedig csak orvos a megoldás.Gyógyszert ad és után oltást ellene.
2013. dec. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy nincs pénzed orvosra. Én is így voltam egy hónapja! 1000 forinttal vittem 2 kismacskát állatorvoshoz, mert már a szemük is gennyezett.. És nem kért pénzt az orvos. 4 inyekció után kért pénzt. Egy ezrest! :) Megkönnyebültem. Bármelyik közeledben lévő orvost felhívhatod, hogy ellátják e hitelben a macsekot. Én így is szoktam. Nem szégyen. Nem szabad hagyni szenvedni. Hidd el, hogy a doki nem fog sokat kérni. És hitelben is válalja. :)
2013. dec. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
0%
Az alopyrint tudom ajánlani 1/4 szem lenyomni a torkán mert nem fogja megenni.
2013. dec. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Humán gyógyszert ne adj neki, mert gyomormérgezést, gyomorvérzést kap! Nem szabad! Mérgező nekik!
2013. dec. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg csak orvos tudja meggyógyítani. Hány cica, milyen idősek, mennyire betegek?

Ha csak kicsit tüsszögnek, akkor van esély, hogy kilábalnak belőle, de ha legyengültek, lázasak, nem igazán. :/ Nekünk 3 macsekunk volt náthás, 2 nagyon, ők kaptak oltást, a 3. csak picit tüsszögött, ő rendbe jött magától. Lehet kapni immunerősítő, multivitaminos stb. tablettákat, azokat próbáld meg. Semmiképp se legyenek hidegen, meleg vízzel/tejjel (ha bírják) itasd őket, legyen meleg helyük estére. Keress egy olcsóbb orvost. Nehéz elkezdeni telefonálni, hitelt kérni stb, de ez már tényleg rajtatok múlik.

2013. dec. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tejet ne adj neki mert még a hasa is menni fog, és kiszárad. Főleg ha nem eszik nem iszik. És legyen lakásban. Pontosan mi a baja?
2013. dec. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 M.Maresz ***** válasza:
100%

NEM KAPHAT SEM ALGOPYRINT, SEM A LEGTÖBB HUMÁN GYÓGYSZERT, MERT MEGÖLHETI AZ ÁLLATOT!!!!


Ha egy 1-2 ezer forintos cicanátha elleni kezelésre, gyógyszerre nincs pénzetek, akkor mi lesz a cicával, ha súlyos beteg lesz????


Hol van a cica helyileg, privátban írd meg a települést, kerületet.


Írok privát üzenetet.

2013. dec. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egy nagy és egy kicsi beteg.Nem lázasak, de gennyezik a szemük.Anyáék nem akarnak hitelt, ráadásul apa nem is szereti a macskákat.Kint vannak az udvaron(vagyis inkább a teraszon.Van egy kibélelt ládájuk, általában abban alszanak.Amúgy szaladgáltak, másznak szóval nem gyengék.Amúgy köszi a válaszokat.Ja és ha tejet és vizet keverek(kb.1/4-e tej,3/4-e víz) , attól is hasmenésük lesz?
2013. dec. 28. 12:02
 9/14 anonim ***** válasza:
40%
Igen, hasmenésük lesz. Nem válaszoltál az üzenetre. A Maresz segít neked csak írj rá. A tej nem gyógyítja meg. Gyógyulás után keresni kellene nekik jó gazdit..
2013. dec. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 M.Maresz ***** válasza:
88%

Orvos nélkül a szemük egyre gennyesebb lesz, végül meg fognak vakulni, a szemük kifolyik.


Most egy-két ezer forintból megoldható lenne a gyógyításuk, később viszont műtét, szemamputáció, hogy ne haljanak bele.


Azonkívül ha nagyon náthásak lesznek, nem fognak enni, lefogynak és éhen is halnak.


Én sem tudok sokat tenni, nem tudok minden gazdás és beteg állat orvosi költségét finanszírozni.


Aki nem tudja a beteg állatát meggyógyítani, amikor még fillérekből meg lehetne oldani, az bármilyen kegyetlenül is hangzik, ne tartson állatot.

Nem lehet mindig másokra várni, hogy meggyógyítsák a saját állatját, amikor az utca is tele van sérült, beteg, kóbor állatokkal, az ő ellátásuk, gyógyításuk is nehézségekbe ütközik.


Az állatvédelmi törvény amúgy igen szigorúan rendelkezik a beteg állat magára hagyásáról, a szenvedéséről és arról, hogy ha rászorul és nem kap orvosi ellátást.


Tejet semmiféleképp nem kaphatnak, még egy hasmenés hiányzik nekik.


Egy náthás cica gyógyítása nem kerül sokba, nem kell hozzá hitel. Ha ők betegek lesznek, a gyógyszereiket azért kiváltják, gondolom.


Megpróbálom megkeresni a debreceni cicamentősöket, hátha tudnak segíteni.

2013. dec. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!