Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tuti módszer, tippek a bújós,...

Tuti módszer, tippek a bújós, okos és játékos cicák kiszűrésére?

Figyelt kérdés

Szeretnék menhelyről cicát örökbefogadni,így nem hagyatkozhatok a fajtasztenderdekre(persze tudom hogy minden cicus egyéniség,de ezek legalábbelindítottak volna egy irányba)

Olyan cicára vágyom,akivel lehet játszani,de esténként elüldögél az ölemben hogy együtt nézzük a tv-t.



2013. dec. 28. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos ne volt lehetőségem még örökbefogadáson részt venni, de dolgoztam menhelyen. :) Örömmel tölt el hogy gondolnak még a menhelyi állatokra :9 Minden tiszteletem a tiéd, na de térjünk a témára :)

Szerintem ha van rá lehetőség hogy több cica közé beülj, kérj vagy vigyél játékokat, úgy játssz velük, hogy rád is fel kelljen mászniuk, öledbe, ha valamelyik nem megy hozzád közel akkor (csúnyán mondom :( ) "ki van lőve", figyeld a következőt. Ha kiszűrtél már párat arra figyelj hogy hogyan viselik az érintésed, jó ha bújnak. Figyeld mennyire aktívak, jó ha mozgékony. :)

Amúgy a cicák általában 1-2-3 éves korukra megkomolyodnak kb akkor fognak az öledben is megmaradni esténként, de ez egyéniségenként változik :) Nekem eddig ez a tapasztalatom. Utána is játszanak, meg kell is velük rendszeresen, csak megkomolyodnak kicsit, igazi úri macsekok lesznek ;)

Sok sikert kívánok! Esetleg ha meg van a cica írhatnál ide, nagyon kíváncsi lennék :)

2013. dec. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
És közben beszélj hozzájuk majd elfelejtettem, ha figyelnek rád, a hangodra is nem csak a játékra az nagyon jó, főleg egy kölyök cicánál, értelmet sugároz :) Azok a cicák megint "csúnyán mondva" értelmesebbek tudnak lenni, jobban koncentrálnak, ezt kicsiként is látni :)
2013. dec. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a váloaszod,nagyon hasznos volt! :)

Még nem tudok túl sokat a cicákról,már 3 cicás sorozatot megnéztem ,de még nem értem a végére :)Ha tényleg érdekel a cicus,majd küldök róla képet,de sajnos csak nyárra lesz meg,addig van időm felkészülni,mert akkor költözünk nagyobb házba és itt nincs igazán hely,és mindenképpen szobacicát szeretnék.

Mivel kiskorú vagyok(16 éves) még a szüleimmel és a húgommal lakom egy szobában,ahol ugye nem férne el egy kis négylábú. Nyárra viszonylag nagy összeghez jutunk hozzá,és akkor lesz nekem is cicám,a húgomnak is,(ők menhelyről,ha sikerül rábeszélni a hugit)megy egy kutyusa anyukámnak tenyésztőtől,mert kicsit finnyás,és sok az előítélete. Ha van még ötleted,nagyon örülnék neki ha írnál,mert egészen nyárig aktuális ez a kérdés. :)

2013. dec. 29. 11:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Fuu ez igen jól hangik. Kutya-cica összeszoktatás kölyökkorban a legkönnyebb. Nem tudom hol fogok lakni de pl budaörsi menhelyn van most egy félperzsa macsek... Szóval ha fajtára finnyás anyud találhat menhelyen, de az ő dolga, nem szólok bele. A mi mostani cicánk is tenyésztőtől van, perzsa. Ha jó tenyésztőt találtok egy hosszűszőrű 70-80 körül kihozható ha ez alatt adják ott már vmi gond van :)

Nem tudom voltál e már macskakiállításokon, de a legjobbak odajárnak, ott találkozhatsz, beszélhetsz velük és szívesen válaszolnak minden kérdésre. Vannak kennelek akik ingyen kurzusokat tartanak a helyes macskatartásról (ezt úgy képzeld el mint a Bajnok Vadászgörény Kennel programját, ott is ingynes tanfolyamon vhetsz részt görikről)

Ezek szerint mindenkinek lenne egy kedvence? :) Közös családi kedvencen nem gondolkoztatok? Nekünk hetünkre van egy cica és bőven jól van így :) és ne hidd..nem nyúzzuk egész nap a Madame-ot :) de mindig van vki aki foglalkozzon vele. Mert az nagyon fontos. Napi több óra és ha több állatt van akkor mindenkivel külön-külön napi több ór és együtt is pár óra hogy fent maradjon a csapat rendje. Én nem vállalnám be tudom :) félnék hogy vmit elrontok :)

2013. dec. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 emir72 ***** válasza:
90%

Hallgass az Elsőre!

Kiegészítésképpen: sok cica csak pár hét/hónap törődés után fog IGAZÁN megkedvelni.

Első "randi" után ne várj túl sokat! :)

2013. dec. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem mi meg tudjuk oldani a játékot,imádom a cicákat :)
2013. dec. 29. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!