Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A lakhelyem és a munkám...

A lakhelyem és a munkám bonyolult, de nagyon szeretnék egy macskat, bevállaljam?

Figyelt kérdés
Harmadikon lakom panelben, nem sok termeszet van a kozelben, igy abszolut benti cica lenne, a munkam idobeosztasa eleg keplekeny, reggel megyek keso delutan jovok, sokszor este 11 utan is. A lakas eleg kicsi, de vegulis egy szoba a cicae lehetne. Volt mar tobb cicam is kicsinek, de gazdi, eltarto soha nem voltam, igy ujonc vagyok. Sokat gondolkozom, de mindig arra jutok, hogy allatkinzas, viszont nagyon imadom oket. Nem tudom milyen cica a megfelelo ehhez a kornyezethez, estleg kettot, hogy ne oruljon meg, kant akarok mindenkepp, de melle fiu vagy lany nem tom...stb. Jo lenne ha egy segitokesz emberrel ezt itt meg tudnam informaciodusan beszelni. Koszonom:-)

2013. júl. 14. 02:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
ne
2013. júl. 14. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Hát az első elég tömören leírta a marhaságot :)

Szóval mi is emeletes házban lakunk, 3. emelet. Van egy sziámi cicánk, aki igen jól érzi magát nálunk. Szerintem egy macskának biztonságos a lakás, mert a kert/utca rengeteg veszélyt rejt. Más ember is dolgozik, a macskák általában nappal alszanak. Észre sem veszi, hogy nem vagy otthon. Este legalább lesz ki vár otthon téged. Vágj bele nyugodtan. Ha két ellenkező neműt választasz akkor mindenképpen ivartalanítsd őket. Amúgy sem ártana, elkerülöd a jelölgetést...

2013. júl. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Én a helyedben nem tartanék pókon kívül semmit sem. Nem, nem azért, mert panelban lakom. Hanem, mert mire hazaérek egy macska, se kutya se semmi ne szedje szét a lakást. Ha mindenképpen állatot akarsz akkor halakat vagy rágcsálót amit be tudsz zárni jól úgy egy akváriumba vagy ketrecbe, hogy ne szökjön el, és ne hugyozzon össze semmit. (Nekünk degunk voltak ketrecben és mászásm közben összepisilték a falat).
2013. júl. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Eleinte jó lenne, ha többet tudnál vele lenni, mert nem mindegyik cica alszik egész nap és kicsi korban eléggé játékosak. Ebből a szempontból lehet jó lenne a kettő, ha betudod vállalni. Azért ők sem annyira nagyon maguknak valók, szeretnek kíváncsiskodni, érdeklődőek és mozgékonyak. Egyedül lehet több mindent "rongálna", mert unatkozik. Ketten meg valamennyire lekötik egymást. Egy szoba az nekem kevésnek tűnik. Az egész lakásban nem mászkálhatnának? Lehetőleg kaparófát szerezz be meg akár falra felszerelhető kis lépcsőket, fekhelyeket, hogy így is tágítsd számukra a teret.

Én is egy szobacicát akartam, de mi kertesben lakunk és annyira kiakart menni, hogy végül megengedtem neki. Szerintem ez macska függő is, mert sokan írják, hogy a macskájuk egyáltalán nem vágyik ki. Viszont rossz időben az enyém sem akar kimenni, ilyenkor sajnáltam őt bent egyedül (ivartalanított kandúr) és hoztam hozzá egy másik cicát (szintén kandúr és ivartalan). Szeretik egymást és játszanak is, még nem voltak rossz időben együtt, de én nem bántam meg a kettőt, szerintem jobb így. Szóval ha bevállalsz macsekot, szerintem jobb a kettő és a neme mindegy, ha ivartalanok. Nálunk soha nem pisiltek az almon kívül (én 12 hetesen hoztam el mindkettőt), egyből szobatiszták voltak. Különösebben nem rongálnak, a tapétát szeretik nyúzni... ez az egyetlen látványos amortizációjuk. Ha van kérdésed nyugodtan kérdezz, mert nagyon más nem jut eszembe... aztán meg mindenkinek kicsit más is az egyéni tapasztalata. Ha régóta gondolkodsz ezen és mindig visszatérő, akkor lehet tényleg bele kéne vágni. Vegyél mindent számba és ha azután is szeretnél, akkor hajrá!

2013. júl. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Persze maszkalhatna az egesz lakasban, szerintem azert ugy egesz nagy, foleg kicsinek, a szobat ugy ertettem, hogy egy szobat teljesen neki berendezhetnek, alommal maszokakkal meg igazabol barmivel, mert egyedul elek es van egy folosleges szobam, amiben csak egy asztal, egy fotel meg a mikrom van. Tapeta nincs sehol, az agyam meg a fotel, amit szet tudna szedni, de persze majd megoldom, hogy ne. Be tudnam vallalni a kettot szerintem. Halakat nem szeretnek, mar volt nekem es uncsik:) Pokokat majd megfogja a macsek. Egyebkent orosz kek macskat szeretnek elsosorban, ilyen volt gyerekkent az elso macskam is, nagyon imadtam. Jo mondjuk kozel lakom a munkahelyemhez igy mondjuk ebdidoben haza tudok ugrani neha 15-20percre. Szerintetek ez javitana a helyzeten? nem tudom mit kerdezzek, annyit gondolkoztam mar. Azt tudom, hogy a lakast alkalmasra tudom varazsolni. :)
2013. júl. 14. 08:55
 6/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Ha megfelelő kaparófája van, és játéka akkor nem szedi szét a lakást. A mi macskánknál hiperebbet nem ismerek, izgága sziámi, mint már írtam. Soha sem rongált meg semmit, szépen megtanítottuk, hogy nem mászhat a konyhapultra, nem halászhat az akváriumból halat, és nem lóghat a függönyön. Még a fenyőfa díszei is épségben vannak a fán. Tehát türelemmel, mindenre megtaníthatók.

Mi visszük magunkkal nyaralni, ott kedvére kimehetne a kertbe, de inkább a teraszon napozik.

2013. júl. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Szia!


Nem hiszem, hogy igényelné a külön szobát, Ő mégsem egy gyerek. És mivel kedveli a társaságot, számíts rá, hogy inkább melletted fogja elütni azt az időt, amit vele töltesz otthon. Két macskát felesleges. Hidd el, van olyan önző egy macska, hogy elvan egész nap egyedül. Nem beszélve a rivalizálásról. Két fiú macska nem minden esetben jó választás. Emiatt van már nekem is cicám. :)

2013. júl. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én sem ajánlanám neked a cicát. Az enyém is állandóan ki akart menni ezért engedtem meg neki, hogy kijárjon. Muszáj volt, nem bírtam nézni a szomorú arcát amiért állandóan be van zárva. Pedig ivartalanított kandúr. Egy macska nem azért van, hogy egész nap egyedül legyen. Hiába van mindenféle játéka, neki az lenne az igazi, ha néha kimehetne, szaladgálhatna, vadászhatna... A másik meg ha este 11-kor érsz haza, mennyi energiád lesz foglalkozni vele? Mert akkor is kell vele játszanod, meg törődnöd. Nem lehet őt kikapcsolni, ha te fáradt vagy. Akkor már inkább vegyél tengerimalacot, vagy hörcsögöt.
2013. júl. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha már ennyire szeretnél cicát, hát vágj bele! Látom, jó gazdija lennél! Külön szoba nem kell, ott alszik, ahol ő szeretne. Melletted az ágyban. Enyémek is ott, hiába csináltam külön helyet nekik. A macsek nagyon sokat alszik.

Reggel is rendesek, nem ébresztenek fel, ha megéheztek. De mikor kibújok az ágyból, megrohannak engem, etető tálat, még a kávémat sem tudom meginni, amig nem kaptak enni. Nem éheznek, száraztáp, víz mindíg van előttük.

Este addig nyávog a persza, amíg le nem fekszünk, vár, mert ő már aludna. De csak velem tud. Elkényeztetett 3 kg-os dög az úr a háznál. (mert hagytam)

Annyi, de annyi szeretetet kapsz majd tőle, vagy tőlük, hogy megér minden gondoskodást. Először 1 volt. Unatkozott. Hoztam másikat is, most meg néha fújnak egymásra, de azért békességben megvannak általában.

Vállald be!

2013. júl. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pinty, kanári akkor vagy hörcsög esetleg?:)
2013. júl. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!