Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért harapdálja a kezemet a...

Miért harapdálja a kezemet a macskám? Ez nem olyan játékos harapdálás de ezzel nem arra célzok hogy vad. Kölyök kora óta csinálja. Nálunk született.

Figyelt kérdés
Nekem ő az első fiú macskám eddig csak lány volt de a lányok nem csinálták (bár nem hiszem hogy ennek köze van hozzá). Egyéb infó:1 éves lesz augusztusban.
2013. jún. 10. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez valószínűleg teljesen természetes viselkedés, ha nem vad akkor meg főleg. Csak játszik. Nekem sok macskám volt már, fiú is meg lány is és mindegyik másképp játszott. Nekik is megvan a maguk természete, valamelyik durvábban játszik, valamelyik meg még játszani is lusta. Ilyen pl az én fiú macskám is, szintén 1 éves és csoda kéne ahhoz, hogy rávegyem hogy játsszon. A lány macskám meg játszik, de úgy bedurvul, hogy hagyni kell utána lenyugodni. Szóval szerintem emiatt ne aggódj.
2013. jún. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nem játékosan csinálja. Odajön és mindenkinek elkezdi rágni mint valami rágókát. És azt nem írtam hogy csak az ujjaim végét! Mondjuk lehet hogy játszik de nekem mikor játék közben harapdálnak a macskáim nem így csinálják.
2013. jún. 10. 20:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem revansot vesz valamiért, akkor játszani akar. Az enyém is csinálta, és néha még csinálja is. A barátnőm azt javasolta, fogjam meg a grabancát erősen. Én erre képtelen voltam, de egyik alkalommal azt hittem, átharapja a kezemet, és tényleg megragadtam a grabancát. Nem igazán reagált, így rászorítottam még, és tényleg abbahagyta. Esetleg fújj rá ilyenkor. Szerintem a macskák alapvetően nem normálisak :o) de azért imádjuk őket! :o)
2013. jún. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem fáj csak kicsit zavar. Amúgy ha grabancánál felemelem az nem zavarja mert kiskorában folyton úgy vettük fel. De ha zavarná akkor se piszkálnám ezzel mert nem akar rosszat. Amúgy nem annyira akarom leszoktatni róla csak hátha van ennek valami külön oka és valaki tudja.
2013. jún. 11. 12:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ráfújsz szerintem csak felhergeled, amikorén fújkálom mindíg bepipul. De mint mondtam valószínűleg csak játszik, meg te is így gondolod, ha nem dúrvul szerintem ne foglalkozz vele ha harapdál, hanem ink játssz vele. Fáraszd le :))
2013. jún. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mikor játszik inkább egy zsinórt vagy egy botot kerget. És ha megpróbálok vele ilyenkor játszani pl.: mozgatom a kezem hogy elkeljen kapnia elkezd nyávogni. Pedig nem lusta macska.
2013. jún. 11. 13:48
 7/7 A kérdező kommentje:
Olyanok neki az ujjak mint valami kaja vagy cumi. Lefekszik és rágja. Az szerintetek lehet hogy kaját keres a kezemben? Vagy azt hiszi hogy az ujjam a kaja? Ez mondjuk hülyeség mert akkor erősebben rágná.
2013. jún. 11. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!