Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám rühes és már a feje...

Macskám rühes és már a feje elég rosszul néz ki van még rajta szőr de már összevissza sebzett mert állandóan vakargatja, már a nyakára is megindult, segíthetek rajta?

Figyelt kérdés
Egy 10éves macskáról van szó étvágya van, elszokott járni minden felé. Kinti benti macska volt, de ősszel megbetegedett tüsszögöt szinte alig élt és antibiotikumos kezeléssel visszahoztuk de akkor hatalmasodott el rajta a rüh. Most volt doki (alkoholista) ő azt mondta, hogy nincs benne sok remény. De ma veszek ampullát megpróbálom azzal megint. Bolhapor jó a rühességre is? Esetleg kamilla tea jók a sebekre? Szerintetek lehet vele kezdeni valamit? :( vele nőttem fel. Szenvedtetni nem akarom, de nincs olyan állapotába. 17éves fejjel tudom a dolgokat. Csak kérek bevált módszereket! Köszi előre!

2014. jan. 4. 10:49
1 2
 11/19 Platypus ***** válasza:
48%
Khm. Ha kezeltétek volna rendesen a bolhák ellen, kapott volna bolhairtó spot-ont, eleve nem is lett volna rühös. Mivel 17 éves vagy, nyilván nem benned van a hiba, hanem a szüleid hozzáállásában. Ők nem szeretik ezt a macskát, csak haszonállatot vagy fogyóeszközt látnak benne. Ha te szereted, akkor be kell látnod, hogy ezzel a szüleid elképzelései nem kompatibilisek, amit eddig csináltatok az a macska csúnya elhanyagolása. Ráadásul nem csak a macska szenved, de az embereket is veszélybe sodortátok. A macska mostani állapota simán visszafordítható, még leélhet egészségben és boldogságban akár 5-7 évet is. Már amennyiben mostantól kap megfelelő orvosi ellátást.
2014. jan. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Platypus: mindegyik kérdésnél irigylem a higgadtságod..
2014. jan. 11. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Amúgy sikerült stabilizálnom az én kis boci cicám. Igaz, hogy állandó odafigyeléssel, rengeteg idővel, undorodáss. De mostmár kijár a dobozából üriteni ahova régen eszik rendesen és a dehidratációja is megszünt.sebei megpuhultak és lehullottak. még csak a szőre kéne, hogy visszanőljön.
2014. jan. 21. 17:16
 14/19 anonim ***** válasza:
Nekem is rühes volt a macskám, összesen két injekciót kapott rá és annyi.
2014. febr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
hmm. Hát kicsit többet szenvedtem, de megérte mert visszahoztam szinte a halálból.
2014. febr. 19. 23:21
 16/19 anonim ***** válasza:
68%
Azért azt tegyük hozzá, hogy ahova te juttattad onnan, mert az enyémet az első két kopasz foltnál már el is vittem, még ideje sem volt rosszul érezni magát. Szóval azért ne legyél túl büszke magadra.
2014. febr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
de te se.
2014. febr. 22. 00:18
 18/19 anonim ***** válasza:
49%
és íme a nap hőse. nagy kegyesen visszahozta a halálból szerencsétlen állatot. 17 éves fejjel tudod mi vagy? egy senki.
2014. febr. 23. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ne haragudj én nem is dicsekszek azzal, hogy kezelés nélkül hagytam a rühes macskámat, de magától meggyógyult valahogy, fú de jó fej vagyok.
2014. febr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!