Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van itt erre egy cica, és...

Van itt erre egy cica, és folyton bántja a mi cicáinkat. Hogy bírnék tenni ellene valamit?

Figyelt kérdés
Tehát nemrég költöztünk ide és van itt egy kóbor macsek, akinek az a célja, hogy kinyírja a mijeinket. Ki vannak ivartalanítva (7en vannak), (veszettség ellen is be vannak oltva, és mellesleg ez a kóbor cica lány cica, de még így is erősebb a mi cicáinknál :( Aztán eddig tűrtük a dolgot, de most szegények sebeket is szereztek. Gondolkodtam, hogy mi lenne, ha megszelídíteném a macskát, de akkor is elfut ha ránézek, (nem kamu) nehogy még a közelébe mennyek. Lécci segítsetek!!
2009. nov. 30. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

A mi macskánk ivartalanított lány, és a saját testvérén meg egy másik macskán kívül összever minden macskát az utcában, ha közel tévednek. Egyszerűen ilyen szegényke. :(

Múltkor a szomszédék hoztak macskát, látom a miénk megy oda, mondog biztos megy barátkozni, aztán meg csak láttam, hogy a szomszédéké visítva rohan elöl, a miénk meg utána.


Egyébként nálunk mindenki azt mondta, ha annyi esze van a macskáiknak, hogy nem tudják magukat megvédeni, akkor nem bánják, ha a miénk terrorizálja őket. Neked ráadásul 7 van, fogakkal és karmokkal felszerelkezve és nem tudják megvédeni magukat? :O Hát erről szerintem nem az a kóbor tehet.

2009. nov. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Már elnézést kérek, de a cicák köztudottan nem társas lények, és külön külön szoktak találkozni a a másikkal. és mellesleg 7 cicából 2 van amelyiknek ereje is van (rajtuk kívül van 1 gyenge lány cicám akit még a szellő is elvisz + 2 kölyke, ők még nincsenek ivartalanítva, de ők 3 hónaposak ők is gyengék, +és még egy elhízott lánycica aki szint úgy nem védi meg magát)

aztán ez a lány cica olyan erős h még engem is megverne :S

2009. nov. 30. 15:48
 3/12 anonim válasza:
77%
Ha nem társaslények, akkor minek tartasz hetet egy rakáson?
2009. nov. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Bocsesz nem jól fogalmaztam: nem falkában sétálgatnak az utcán... legalábbis nem láttam még soha olyat XD

De amúgy nem tom minek kell veszekednünk. Fogadjunk te is fel lenél háborodva hogyha vérző sebekkel jönne haza a cicád, Nem?

2009. nov. 30. 18:00
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt macskám, csak kutyával volt ilyen tapasztalatom.Szerintem hagyni kell rájuk, hogy elrendezzék, az én kutyám is rivalizált egy másikkal, el is szökött párszor és elég komoly sérülésekkel jött haza, elvittük dokihoz aztán többet nem szökött ki^^.Azonos neműek gyakran civakodnak az állatoknál.
2009. dec. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kerítsd le a kertet hogy ne jöhessen be semmi és nemehessenek ki. az a legjobb.
2009. dec. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Macska esetén ez a bekerítés az kb azt jelentené, h 4-5m magas, befele hajló, tükörsima betonfal. Szép lenne. :)
2009. dec. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Territoriális harc. Lerendezik egymás között. Ha már kiengeded a cicáidat viseld a következményeket. Náluk is megvannak a társas élet szabályai akár csak az embereknél. Ha te átsétálnál a szomszéd kertjébe, bemennél a házába, tennél vennél te is gazdagabb lennél pár pofonnal. A cicáid majd megtanulják hogy ne "garázdálkodjanak" egy domináns macsek területén.
2009. dec. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12:38-as; egyáltalán nem. A vége befelé hajló az alja földig érő. Ennyi az egész.
2009. dec. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nem lenne gondom a dologgal, de mély sebekkel jönnek haza a cicáim
2009. dec. 27. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!