Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kék és a füst között mi a...

A kék és a füst között mi a különbség színben?

Figyelt kérdés
Mert szerintem semmi. Vagy tévedek?
2014. jan. 9. 15:58
 1/9 Platypus ***** válasza:

Teljesen más génről van szó. Mindkét szín a fekete módosult verziója. A kék gén egyenletesen halványítja ki a feketét a macska egész testén, a szőrszálak teljes hosszában. A füst meg elsősorban az aljszőrzetet fehéríti ki, a fedőszőröket meg érintetlenül hagyja, így a testvégeken kevésbé látványos.


Füst: [link]

Kék:

[link]

2014. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ahhha, már értem! Köszi! Tehát akkor pl. ha cirmos lába van, akkor az csak füst lehet, mert ha kék lenne, mindenhol ugyanolyan színű lenne, minta nélkül.
2014. jan. 9. 16:14
 3/9 Platypus ***** válasza:

Sajnos ez nem ilyen egyszerű. A fenti két kép amit mutattam, egyszínű, fekete alapon mutatta a két gént. De ettől még lehet őket kombinálni bármilyen más alapszínnel, sőt cirmos mintázattal is.


Kék cirmos: [link]

Füst cirmos:

[link]


Ez a macska meg kék és füst egyszerre:

[link]

2014. jan. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Te jó ég! Feladom :D:D:D
2014. jan. 9. 17:28
 5/9 anonim ***** válasza:
én pont ezen gondolkodtam tegnap, csak én a szürke - kék különbségén, de még mindig nem tudom :) ha egy macska egyszínű, mondják rá egyáltalán, hogy szürke?
2014. jan. 11. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem a szürke helyett mondják, hogy ezüst meg hogy kék, mert az jobban hangzik, de az akkor is SZÜRKE!
2014. jan. 12. 00:45
 7/9 Platypus ***** válasza:

A szürkével az a gond, hogy rengeteg ember szerint a fakóbb barna cirmos is szürke. A nagyobbik macskámat is leszürkézték már egy páran, pedig kutya közönséges barnacirmos.


Az ezüst meg a kék amúgy nem ugyanaz. Az ezüst cirmost a füst gén alakítja ki(a szabályos cirmosokat ezüst cirmosnak hívják, az elmosott színűeket füstcirmosnak), a kéket meg a kék. Az árnyalatuk is elég más, az ezüst macskákról a barna pigment hiányzik + az aljszőrzet világos, így a sötét cirmok kontrasztos feketék, a köztük lévő részek meg nagyon világos szürkék. A kék macskák esetében meg minden pigment ki van fakítva, így maguk a cirmok sötétszürkék, a köztük lévő rész meg világosabb, de nem sokkal, és a barna pigmentekből is van épp annyi, hogy ne legyen olyan tiszta ezüstös a szín. Összességében egy kék cirmos olyan kontraszttalan egy ezüsthöz képest. Cirmok nélkül meg a fenti kék vs. füst a helyzet.


Ő egy ezüst cirmos:

[link]

Ő meg egy kék cirmos:

[link]

2014. jan. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

féltem, hogy így, hogy cirmosak, nem fogom érteni a különbséget továbbra se (kinézetügyileg), de azt hiszem tökéletesen szemléltet, köszönöm! :)

én ezek alapján az ezüstöt hívnám szürkének

2014. jan. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:D Én meg a kéket...
2014. jan. 16. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!