Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a cicám baja? Hasmené...

Mi lehet a cicám baja? Hasmenés + hányás. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
1 hete van nálunk. A széklete egyszer ilyen egyszer olyan. Tehát van mikor hasmenése van, és van mikor rendes a széklete. Az előbb hányt valami fehéres krémes lötyit. Nem láttam megenni semmit. Száraz tápot nem igazán szereti, viszont konzervet elég sokat eszik. Egyébként sokat dorombol, játszik. (és kötőhártya gyulladása is van)
2009. nov. 30. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Konzervek nem igazán táplálóak. És attól lehet hígabb a széklet. Tjeet nem iszik? Ha iszik akkor inkább ne adj neki. Ha többször hány és nem múlik a hasmenése akkor vidd orvoshoz.
2009. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem iszik tejet.
2009. nov. 30. 19:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha egy megszokott tápról egy másik fajtára váltasz, akkor előfordulhat hasmenés néhány napig, de aztán el szokott múlni. A hányással összekötve viszont nem túl biztató a helyzet... Én általában azt szoktam javasolni, hogy ha a kettő tünet (hányás, hasmenés) együtt van, akkor vigyük a cicát orvoshoz, mert számos súlyos betegség első tünete is lehet.


Nem tudom, oltva van-e a cica. Ha igen, akkor nem kell nagyon aggódnod, valószínűleg csak gyomorhurut, de a dokit akkor is látogassátok meg. Néhány antibiotikumos injekcióval rendbe teszi a cicát, és némi gyógytáp is áldásos hatású lehet. (Royal canin sensible, vagy Hill's például.) Az nem szerencsés, ha nem szereti a száraztápot, mivel ilyenkor diétáztatni sem árt egy-két napig, és addig csak szárazat kellene, hogy kapjon, meg persze tiszta vizet. Lehet ám, hogy egyszerűen azt a fajta száraztápot nem szereti, amit kap, olyankor érdemes egy másik fajtát is kipróbálni...


Jobbulást neki!

2009. nov. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

M4C5K4


vagy


H1N1

2009. nov. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!