Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez milyen dolog? Mit tegyünk,...

Ez milyen dolog? Mit tegyünk, ha a szép szóra nem hallgatnak?

Figyelt kérdés
A lakótelepen nagyon sokan etetik a macskákat és már 20-nál is több van a környéken. Nem veszik figyelembe, hogy a kisgyerekek is játszhatnak a homokozóban, ahova a macskák odapiszkítanak. Az autók tetejére is rámászkálnak, ami amellett, hogy összesározódik macskalábnyommal, a szellőzőrendszere is teleszőröződik. A macskák sok betegséget terjesztenek. Még kis házikót is építettek nekik, ahol lakhatnak (egy játszótér mellett) és nem csak a maradékokat viszik le nekik, hanem száraz eledelt vagy macskakonzervet vesznek a boltból.

#macskainvázió
2014. jan. 15. 18:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%
nyilván a kérdező se macska gyűlölő, nem is a kobór macskákkal van baja, hanem inkább az őket etetőkkel.. mert ahogy a többiek ahogy én is irtam, az hogy rendszeresen etettem a kobor macskát nem megoldás, és csak ront a helyzeten mert egyre több macska lesz, amik a nem megfelelő tartás miatt veszélyt jelentenek mind az emberre, mind egymásra. (rüh, bolha, férgek, hogy a súlyosabb betegségekről pl macska aids, esetleges veszetség már ne is beszéljünk, de a mérgezett kaját is meg ehetik más kedvencek)
2014. jan. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen legutóbbi válaszoló! Az a helyzet, hogy a lakótelepen nem én vagyok az egyetlen, akit zavar és nem is egyetlen ember eteti őket. Felőlem vigyék el menhelyre, mert én is sajnálom őket. Sőt, nagyon is tudok sajnálni állatokat. Tavaly nyáron 1 magára hagyott kölyök kutyát hazavittem, és mivel a környéken egyetlen menhely sem fogadta be a környező városokban, elvittem állatorvoshoz utána nagymamámhoz, aki azóta is gondozza. Szóval nem, nem vagyok szívtelen az állatokkal szemben (az emberekkel sem),de nem vagyok hajlandó kitenni magamat és a gyerekeket különböző fertőzéseknek, betegségeknek. Örüljenek, hogy még nem mérgezte meg őket senki.
2014. jan. 18. 11:22
 13/13 anonim ***** válasza:
Örülünk neki. Sajnos egyetlen menhely sem tud azonnal fogadni sem kutyát, sem macskát, mert tele vannak. Le kellene fényképezni a macskákat, és e-mailben elküldeni a közeli menhelyekre azzal a kéréseddel, hogy vegyék fel őket a várólistára. Így a tavaszi szaporodási hullám előtt rendeződhetne ez a helyzet.
2014. jan. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!