Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, ez valóban nem...

Mit gondoltok, ez valóban nem szép dolog?

Figyelt kérdés

Ha tőlünk vagy 30 m-re van egy gazdi a pórázon tartott kutyájával, és én a póráz nélküli kutyámmal sétálok, majd eldobom az enyémnek a labdát, az miért probléma?

Ja és egy füves parkban történik ez.


2012. okt. 22. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Kinek probléma?
2012. okt. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mivel ő nem tudja kezelni a kutyáját.. És gondolom félt hogy a tiéd oda megy.


Nekem volt a minap. Békésen sétálgattunk Diesel-el épp játszottunk valamit.. Mire egy nő kiszólt egy bokor mögül hogy mennyünk már onnan mert szeretné sétáltatni a kutyáját..

2012. okt. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A hétvégén egy yorkit kellett egy gazdinak ölben sétáltatni, mert a láb mellett sétáló 4 hónapos whippetünkön nem volt póráz.

Hülyékkel nem kell foglalkozni.

2012. okt. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Majdnem. Az volt, hogy egy elég izmos nagy kutya (boerdauix-i dog féleség) volt pórázon. De mondom elég messze. És én eldobtam az enyémnek a labdát (nem is feléjük), az enyém ilyenkor csak a labdára figyel és nyílegyenesen rohant a laszti után. Erre a kutyája a nőt úgy elrántotta, hogy elesett. A nő káromkodott egy olyat, hogy a fülem kettéállt, majd felállt és azt kiabálta nekünk, hogy KÖSZI!

Én meg néztem kb 5 mp-ig és nem mondtam semmit, hanem tovább mentünk a kutyámmal. És persze a labdával. Nem azért, de én miért is mondtam volna, hogy bocsi? Mert az ő kutyája az enyém miatt őt elrántotta? Arról szerintem nem én tehetek, hanem a gazdája, mert nem nevelte meg. És azért, mert ők ott vannak, én nem labdázhatok a kutyámmal? Vagy hogy képzelte ezt???

2012. okt. 22. 14:57
 5/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Újabb példa arra, hogy a mindig emlegetett pórázkötelezettség önmagában szart sem ér :)

Ilyenkor a pórázon tartott, de nem kontrollálható kutyák gazdái szoktak rikácsolni, hogy a mi kutyánkon nincs póráz...holott ugyebár a mi kutyáink póráz nélkül sem okoznak bajt, ő meg pórázon sem tudja irányítani a kutyáját...

Semmit nem kell mondani, nem kell vele foglalkozni :D

Max. annyit szoktam odaszólni mosolyogva, hogy érdekes, a maga kutyáját pórázon sem tudja fegyelmezni, az enyém meg póráz nélkül is fegyelmezett :D Ilyenkor szoktak vörös fejjel odébbállni magukban szitkozódva :)

2012. okt. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

hááát. Ha valóban 30 méter volt köztetek akkor annak mindegynek kellene lennie, de ha pl csak 5-10 akkor tényleg érdemesebb előbb megkérdezi, hogy nem zavarja-e őket. Ugyanis felállhat az a helyzet, hogy a pórázon lévő kutya apportos mint atom, esetleg meg is tépi a másik kutyát a zsákmányért, de a gazda fizikailag sem tudja megtartani.

És ez után a kérdés után a pórázon lévő kutyával illik egy kicsit messzebbre menni, hogy a másik békésen tudjon labdázni.

Szerintem ennek így kellene működnie egy normális társadalomban.

2012. okt. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudod te nagyon jól, hogy semmit sem kellett volna tenned. Ahogy már mondtam, hülyékkel nem kell foglalkozni.


Parkban voltunk egyszer, a kutyámmal engedelmeseztünk, láb mellett követés, ül, fekszik, persze póráz nélkül. Megérkezett egy nő, póráz végén őrjöngő ölebbel és még ő akart minket elküldeni, merthogy a kutyája meg fogja támadni az enyémet. Nem szóltam egy szót sem, csak mosolyogtam. Elmentek.

2012. okt. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a páromat, nemhogy kevesebb, de jóval több is volt, mint 30 méter! Ja és a kutya nem a labda miatt, hanem amikor még csak közelítettünk és nem dobtam a labdát, már akkor fixálva figyelt. Na ilyenkor kellene rászólni a kutyájára, hogy ne álljon át ilyen üzemmódba. De ő megvárta, míg én eldobom, és utána se a kutyát szidta le, hanem engem.
2012. okt. 22. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!