Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány hetes cicát vigyek...

Hány hetes cicát vigyek panelba, amit már lehet a "jó" dolgokra szoktatni?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet neki megtanítani, hogy ne kaparjon mindent, csak az ő cuccát, és baj e, ha egyedül marad mivel dolgozunk. Gondolom eleinte vele kell lenni, ezért veszem meg a szabadságom alatt, de hány hét v. nap után lehet őket egyedül hagyni.
2008. júl. 17. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rengeteg kiscicám volt már, 6-8 hónapos korukig nagyon rosszak, rohangál fel le egész nap, játszanak mindennel, de ez normális, hiszen még "gyerekek". Ahonnan veszed ott már szobatisztaságra kellett hogy szoktassák, mert később nehezebb megtanítani neki hogy nem a sarokba kell végeznie a dolgát. Ha nem akarod hogy a körmét a bútorokon koptassa akkor vegyél neki kaparófát, nem olyan drága (én 3000 ft körül vettem olyat aminek doboz is van az alján amibe bebújhat), megéri. [link]

Aztán már csak az a dolgod hogy megdícsérd ha ott kaparászik és kicsit megszidd ha máshol:)

2008. júl. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mi is panelban lakunk, és már három cicánk is volt itt. Igaziból szerintem cicafüggő is a dolog, de mi mindig egész kis korában magunkhoz vettük, olyan 2- 3 hónaposan, de mindhárom macsek más természet, a lánycicák inkább heverésztek, a fiú pedig igazi eleven volt, sajnos leszoktatni se lehetett a kapargálásról, mert vhol máshol mindig elkezdte, bár erre akár megoldás lehet a kaparófa. A lényeg amit alkalmaztunk, hogy ha egyedül van a lakásban akkor többnyire csak egy helyiséget hagytunk neki nyitva, és akkor maximum csak ott tud randalírozni.Egyébként szerintem nem gond, ha egyedül van, a beilleszkedésnél nyilván fontos h napokig a gazdi otthon legyen, de először 1-2 órára, utána félnapokra is magára lehet hagyni.
2008. júl. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!