Kezdőoldal » Állatok » Macskák » ELőször lesz macskám. Válaszol...

ELőször lesz macskám. Válaszolnátok pár kérdésre légyszives?

Figyelt kérdés

-Hány hetes korától lehet ivartalanítani egy fiú cicát?

-Ha panelban fog lakni ( tehát SOHA NEM ENGEDJÜK UTCÁRA)akkor milyen kötelező védőoltásai vannak?

-Hogyan kell alomra szoktatni a cicust?

-Mennyiszer kell egy nap etetni?

-Mit ehet? ( mert régen nem voltak konzerv macskakaják, tehát milyen "házi ételt" ehet? )

-Ha kb. 3- 4 hetes korában kapjuk meg, tehát még kicsi, akkor már első éjszakától nyugodtan fog aludni az éjjel a helyén?

-Hogyan lehet rászoktatni hogy ne kaparja szét a bútorokat?

-Hogyan lehet rászoktatni arra, hogy ne menjen be egy-két szobába?



2014. jan. 23. 19:23
 1/6 anonim válasza:
A macskák nagyon szerethető állatok viszont ahhoz az kell, hogy saját környezetéböl ne szakítsuk ki ha panelban lesz folyton valószinüleg lesz egy nagy lusta eléggé morcos cicád, tudom nem sok mindennel segítettem csak jó ha tudod.
2014. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Okés értem. Tudom hogy lusta lesz rokonoméknak is iylen, de nem ius akarom hogy túl aktív legyen :D
2014. jan. 23. 19:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1.4 hónapos kortól

2.Kombinált oltás+féregtelenités

3.Egyszerüen belerakod az alomba és már meg is tanulta ,hogy oda kell.

4.Száraztáp 0-24 kell ,hogy legyen előtte+este egy kis konzerv

5.Ha benti lesz akkor nem ehet házi kosztot mivel attól ,hányhat ,hasmenése lehet szóval csak tápot adjál neki.A tejet kerüld ,mert attól nagyon durva hasmenése lehet.

6.Igen.Nyugodtan fog aludni ha nappal lejátszod az energiáját.

7.Kaparófa.Megmutatni neki és megoldva.

8.Becsukod az ajtót.Ez ellen semmit sem lehet tenni.De ha panelben laksz alapvetően kisi területe lesz a cicának.Ez még nem is probléma de ha még nem mehet be szobákba akkr kövér és egészségtelen lesz.


Üdv!Egy tapasztalt ciatartó!

2014. jan. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyjából ez amit az előző irt.
2014. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

-Már egészen pici koruktól lehet ivartalanítani (a tenyésztők is általában már úgy adják a gazdinak, hogy ivartalanítva van), de a mi állatorvosunk szerint 6-8 hónapos korban a legajánlatosabb, mielőtt ivarérett lenne és jelölgetni kezdene. Ha idősebb korában lenne ivartalanítva, akkor nagyobb valószínűséggel megmaradna a jelölgetési szokása. Fiatal korban a cicákat nem annyira viseli meg a műtét, mint az idősebb cicákat.

-Az ajánlott oltási program szerint a 9. héten kap egy kombinált oltást (fertőző orr-légcsőgyulladás, fertőző gyomor- és bélgyulladás,

calicivírus okozta nátha, chlamydiosis), majd két hét múlva ennek az ismétlését. Féregtelenítés negyed évente ajánlatos. Ezen kívül létezik még veszettség elleni, bőrgombásodás elleni, fertőző hashártyagyulladás elleni oltás, valamint a nagy kombinált oltás, ami még a macskaleukózis ellenit is magában foglalja. Az előbb említett oltásokat kijárós cicáknak tanácsos beadatni.

-A cicák ezt hamar megtanulják. Ha látod, hogy keresné a helyét, ahova piszkítani tudna, tedd be az alomba. Ha nem sikerül neki elsőre, akkor fogd meg a mellső lábait és csinálj velük kaparó mozdulatokat, ezek után biztos a siker. Ha az első két napban nem megy wc-re, ne ijedj meg, természetesnek mondható, hogy a cica ilyenkor még meg van rémülve, szokatlan neki az anyja és testvérei nélkül. Viszont ha továbbra sem megy el, érdemes felkeresni az állatorvost.

-A tápon, konzerven rajta van életkor szerint, hogy mennyi a javasolt napi adag. Én a száraztápot egész nap kint hagyom neki, konzervet pedig reggel és este kap. Fontos, hogy víz mindig legyen előtte!

-A legjobb lenne, ha minőségi száraztápot vennél neki, mert ebben minden megvan, amire a cicáknak szüksége lehet. Hússal (csirkenyak, zúza, szív, mell, szárny, comb) is etetheted, 3/4 része hús a maradék 1/4 pedig zöldség. Ilyenkor a húst hőkezelésnek kell kitenni, pl. leforrázhatod, de akár meg is főzheted (a csontos húst ne, mert a csont szilánkossá válik főzés közben és a szilánkok megakadhat a torkán, vagy felsérti a bél falát, így a csontos húst csak forrázni érdemes). Ha rákeresel a BARF etetésre, sok hasznos infót találhatsz ezzel kapcsolatban.

-3-4 hetes korban még nagyon is szüksége van az anyjára és a testvéreire szocializáció szempontjából is. Ha lehet 8-12 hetes korban hozzátok el. Az első éjszakán lehet, hogy nyugtalan lesz, hiszen idegenek vagytok neki ti is és a környezet is. Ha sír, kimehettek megnyugtatni, viszont ez ne állandósuljon, pár nap után hagyjatok fel ezzel, mert később rászokik, hogy nyávogással bármit elérhet. 1 hét alatt teljesen meg fogja szokni a környezetet, ha ezek utána sírna, bármilyen szörnyű lesz hallgatni, de ne menjetek ki hozzá, abba fogja hagyni.

-Vegyetek neki kaparófát és mutasd meg neki. Én vettem hozzá egy menta spray-t is, ezzel befújóm a kaparófát és egyből odamegy, mivel ez az illat vonzza őket. Ha mégis a bútort kezdené el kaparászni, erőteljesen szólj rá!

-Úgy, hogy becsukod az ajtókat. Mivel önfejűek, ezt nem fogod neki tudni megtanítani, hogy oda ne menjen be. Mikor nem vagytok otthon, úgyis megszegi és bemegy. Ha csak egy szoba lesz a területe, az elég ingerszegény lenne számára és nem érezné jól magát. A macskák nagyon kíváncsi állatok, szeretnek mindent felderíteni. Szellemileg és fizikailag is le kell fárasztani őket nap, mint nap, ezzel elkerülhető a rombolás.

2014. jan. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Diamond28153 ***** válasza:

Most cáfolok, a mi macskánk is panellakó. (Mivel mi is sajnos, így nemigen van más választása.)

Marhára nem morcos, és lusta. Illetve hát minden macska lusta egy bizonyos pontig...

De van macskapálcánk, tollakkal a végén, arra gerjed, van kaparófa, fonalgombolyag, és minden marhaság.

De! Játssz vele, dobáld azt a csörgő lasztit, húzogasd az orra előtt a macskapálcát, és nem hiszed el, egy idő után igényelni fogja. Nálunk minden este párommal játszik. Ha Ő nincs itthon, jön hozzám, és lökdös, paskolgat a mancsával, mert igényli az esti játékot!

Szerintem a világ egyik legjobb cucca a macska, fantasztikus állat.

Meg nagyon nem buta,hiába gondolják sokan, csak öntörvényű. A mi példányunk a jutifalit akkor kapja meg csak, ha két lábra áll. (Pitizik, mint egy kutya) Nem tudom honnan jött ez a dolog, évek óta így van :)

Sok örömöt a macskádhoz ;)

2014. jan. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!