Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinek lehet igaza? Anya...

Kinek lehet igaza? Anya szerint nem csinálhatom ezeket a cicával.

Figyelt kérdés
Anya a 11. szülinapomra adott egy Szijámi cicát. bent lakó macska.De imád kimenni és én mindig ki engedem ,mert nagyon szeret kint. De anya és apa szerint nem szabad kiengedni ,mert könnyen betegszik meg meg drága volt.De ez nem tudom ,hogy igaze mert az osztály társam cicájának is voltak gyerekei és azokat alig tudták ingyen is gazdihoz juttatni. A másik meg ,hogy én nagyon szeretném ha lennének kiscicáink de anya azt mondja ,hogy nem lehet neki ,mert az állatorvos megműtötte ,hogy ne lehessen neki.meg azt mndta az állatorvos ,hogy az jó neki ha nics kicsije.Szerintetek kinek van igaza??

#kölyök macska #Szijámi #állatrvs
2014. jan. 24. 13:23
 1/9 Lienah ***** válasza:
100%
Hallgass a felnőttekre! Tudják mit csinálnak/mondanak!
2014. jan. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidnek van igaza, hallgass rájuk! Ne engedd ki a cicát, mert elütheti az autó, megmérgezhetik, ellophatják, összeszedhet betegségeket. Ha egyik nap már nem jönne haza, gondolj bele, hogy sajnálnád és mennyire hiányozna neked. Ha már ivartalanítva van, akkor valóban nem lehetnek már kiscicái. A műtéttel sok későbbi betegséget megelőztetek! A sziámi egy fajtatiszta cica, ha kicsiket szeretnél, akkor megfelelő párt kellene hozzá találni, akinek megvannak az egészségügyi szűrései. Biztos nagyon szép cica lehet, örülj neki, hogy te lehetsz a gazdája, foglalkozz, játssz vele sokat! :)
2014. jan. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A szüleidnek van igaza. Az, hogy drága volt igaz mivel ez egy fajtatiszta macska. Amit az osztálytársaid ingyen is alig tudtak odaadni az valószínűleg házi macska volt, azokat tényleg nehéz elajándékozni.

Ha megműtötték tényleg nem lehet többé kiscicája ezért is csinálták.

Abban, hogy ne engedd ki szintén igazuk lehet, könnyen elpusztulhat.

2014. jan. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, hgy nem szabad kiengedned, mert a cicád biztos tényleg drâga volt, és baja lehet. Az én cicát közül is pusztultak már el, és nagyon szomorú voltam.
2014. jan. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidnek igaza van! Hogyha nem lehet gyereke, és a szüleid amúgy sem akarnának nem kell kiengedni, amúgy a mi cicánk is szeret kint lenni, és én vettem neki hámot, és néha kiviszem sétáltatni... :D
2014. jan. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A tapasztalatom szerint 20 macskából 1-2 èli túl az első 18 kijárós hónapot. Hidd el rengeteg sírással jár egy macska elvesztèse.
2014. jan. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kösz.
2014. jan. 24. 21:02
 8/9 anonim ***** válasza:
A fajtiszta macskák tényleg drágák, a házimacskákat ajándékozzák ingyen. Az ivartalanítás azért fontos, mert az ilyen cicáknál oda kell figyelni bizonyos örökletes betegségekre (ezek nem feltétlenül látszanak azokon az egyedeken, akik hordozzák a hibás géneket, de az utódokon kijöhet). Ezért nagy szakértelem kell ahhoz, hogy a megfelelő macskákat hozzák össze pároztatni, és bizonyos cicákat (látszólag hiába egészségesek, és hobbi célokra megfelelőek is) ki kell zárni a továbbtenyésztésből. Ezért a fajtát is véded azzal, hogy a hobbimacskát ivartalanítod, és csak a hozzáértőre bízod a pároztatást - ilyenkor egészséges kicsit várhatók. Ráadásul a hobbicicáknak is jobb így, mert a párzási ösztön sok hülyeségbe belevinné őket, amit talán túl sem élnének. Hogy a macska ki szeretne menni, az egy összetett kérdés: egyrészt állat, nyilván érdekli a kinti világ, de tényleg nem egy életbiztosítás nekik. Anyukám pórázom (macskahámmal) sétáltatta a két perzsát otthon kb. napi 1 órát, az elég is volt nekik, többet nem is akartak.
2014. jan. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22%
"mert dága volt"atyám!!!!!!!!!a pénz ér többet vagy a macska boldogsága??????üvegvitrinbe nem akarják tenni???a macska udvari állat a természetben érzi jól magát ahol szabadon futkározhat mászkálhat a fák alatt stb.higgy nekem nekem is kint van a cicám,semmi baja nincs.
2014. febr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!