Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kellene csinálom egy...

Mit kellene csinálom egy neveletlen Main coon ivartalanított fiú cicával?

Figyelt kérdés
A gondom az igazából, hogy a koszos lábával felmászik a konyhapultra ételért kutatva, (rengeteg kaját kap, soha nem üres a tányérja) ha esetleg kinn felejtek valamit beleeszik, megeszi. A tűzhely tele van macskaszőrrel én pedig terhes vagyok és ott főznék és ennék. Mindent eljátszik semmit nem hagyjatok elől, pl kulcs, telefon. Terhes vagyok és félek hogy mi lesz ha a pici megszületik, mindenbe ugyan úgy beleeszik, eljátszik stb.? Egyáltalán nem egészséges! mit tegyek? Köszönöm a válaszokat előre!
2013. nov. 2. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A lábait meglehet mosni.

ha felmászik a konyhapultra egy jól irányzott lökéssel mindig le kell lökni. Nem kell félni, semmi baja nem lesz a macskának, de idővel elég lesz ha meglátja hogy ott vagy, és már nem fog felugrani.

Nagy hiba hogy soha nem üres a tányérja. Macskát naponta 2x kell etetni. reggel és este. Reggel adsz neki, és fél óra múlva ha van a tányérjában kaja ki kell dobni. Legyen egy tálka száraz táppal és ennyi. Este is enni adni, és fél óra múlva ha van kaja kidobni. A macskáknak is rendszeresen ugyanabban az időben kell enni, így pontosan tudja hogy mikor van kaja. Mivel állandóan etetitek, a tálja mindig tele van, így úgy érzi folyamatosan ennie kell. Nektek sem és a macskának sem jó ez. Ezért lopkodja a kaját. Nem éhes ő, csak eszik mert nincs szabályozva az étkezése. Megoldás. Visszaállni a napi 2x étkezésre, és mindig elzavarni ha lopná a kaját. Nassolni is tilos a macskának.. Ha mindent eljátszik az azért van, mert unatkozik. A macskák szeretnek játszani és ha csak benti macska akkor ki kell fárasztani őket. Játszani kell vele. Én például egy sima vastag kötegelővel játszom a macskával. A dohányzó asztalnál körbe-körbe futtatom a kötegelővel. Kergeti, de ugye nem tudja elkapni. Fél óra rohangálás után annyira elfárad hogy utána több órát alszik.. Fáraszd ki a macskát és nem tűnik el a kulcs, telefon..

Macskaszőr ellen nincs más, mint a rendszeres kefélés..

2013. nov. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Maxitabi ***** válasza:

Virágspriccelő bevetésen... Amint felmászik, spricceld le. Harmadszor már tudja.. Én már vizet sem teszek bele, az én mc kandúrom meglátja a spriccelőt, már hunyorog és ugrik-menekül le.. amúgy az enyém is kiváncsi mindenre, és ott akar lenni, ahol én.Vagyis ha te főzöl, ő is ott lesz a konyhában. Csinálj neki egy olyan helyet a konyhában, ahova felülhet-feküdhet és máris nem zavar.

A másik- tényleg le kell fárasztani-fél óra játék-egy boton madzag,végén vmi toll,vagy bármi,amivel meg lehet futtatni.

Hogy van előtte kaja, vagy sem, hát megoszlanak a vélemények.. Ha az ember dolgozik és nincs otthon egész nap, akkor kitehet valamennyi kaját,de legyen fő étkezés is.

Valóban hozzá kell szoktatni a cicát a babához, hogy ne másszon rá/feküdjön rá, ill ha nem akarod, hogy a baba szobájába bemenjen,akkor kezd el a leszoktatást-akár egy baba-babával is.

2013. nov. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Éjszaka követi el a bűncselekményeket az úrfi úgy hogy nem tudom rajta kapni :/

Most azt találtuk ki,hogy veszünk neki egy nagy ketrecet és éjszakára ill mikor elmegyünk becsukjuk,így nem garázdálkodik.

A játékot megoldja a kutyával,nagyon jó barátok és minden este játszanak is,persze a kutya elfárad és jót alszik hiszen egy nagy séta és egy jó kis játékkal le is merült de a cica,az nem.

Azért köszi az ötleteket!

2013. nov. 4. 10:11
 4/4 A kérdező kommentje:

Megépült a nagy ketrec,tele van játékkal,kaparófával :) Én is nyugodt vagyok hogy nem csen el semmit!

Kompromisszum :)

2013. dec. 29. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!