Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám elérni hogy ne...

Hogyan tudnám elérni hogy ne legyen hiperaktiv a macskam?

Figyelt kérdés
Vam egy 5 hónapos nőstény talált cicám és már kiskora óta nem bir magával, rosszalkodik, nem marad el a kezünkben. Ha simogatni akarjuk akkor harapdál, karmol. Mit lehetne vele csinálni? Nem tudom hogy befolyásolja e de van egy nőstény tacskóm is, de ő soha nem bántotta hanem inkább nevelgeti meg anyáskodik. Nem tudom mit lehetne csinálni hogy megnyugodjon.

2014. febr. 2. 15:00
 1/5 Mrs.Redy válasza:
Nekünk is hasonlóak voltak a cicáink eddig! Ezt a ,,rosszaságot" idővel ki fogják nőni szerintem! Legalábbis az én eddigi tapasztalataim szerint a cicáim mindig kinőtték. Szerintem kajával próbáld játékosan magadhoz csalogatni és vedd az öledbe, közbe simogasd és etesd pici kis falatokkal.Más ötletem igazából nincs:/
2014. febr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még pici, tele van energiával. Ugyanúgy ahogy az ember is ilyen fiatalon kész energiabomba. Olyan egy-másfél éves korára már teljesen kinövi, valamint az ivartalaníttatás is nyugtat rajta általában valamennyit.

Az hogy mennyire szeret kézben lenni, az szerintem macska függő, nekem is van olyan cicám, amelyik kicsi korától kezdve egyből kapálózik, ha fel van véve.

2014. febr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Majd lehiggad. Ahogy idősödik, azért lustul is, fáradtabb lesz. Játssz vele, madzagot húzgálj neki. Reptetni is lehet őket a madzaggal! Én annyit játszottam néha a macskával, hogy már lihegett.


Az én macskámtól nem ismerek hiperaktívabbat. Hajnali 4-kor felkel és nyávog folyamatosan, cirkál a szobában, szétszedi az ajtót, rám ugrik nagy nehezen elalszik vissza mire rá 5 perc és megint felugrik és cirkál tovább, leskelődik az ablakban az sem izgatja ha nem lát ki rajta a reluxától. Kialussza magát nappal, valószínűleg azért kel korán. Ő már 7 éves. Kegyetlenül nyávog, majd meg kell tőle süketülni. Amúgy meg süket, csak kézjelekre ért meg szemkontaktusra. Pár éves korában gyakran ugatáshoz hasonló hangokat is adott ki, szintén hajnali 4kor gyakorta, de nappal is hallatta a hangját elégszer. Kegyetlen! Mindenki a pokolba kivánja rajtam kívül. Én nagyon szeretem őt, akármilyen dilinyós is.

2014. febr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"Kegyetlen! Mindenki a pokolba kivánja rajtam kívül. Én nagyon szeretem őt, akármilyen dilinyós is." --> ez aranyos 😊
2017. ápr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Írtó nagy szerencsém van a 2 nyugis cicámmal, pedig nem a személyiségük alapján válogattam ki őket :) amúgy szeintem pár hónap kérdése, is kinövi, vannak ilyen cicák, és teljes személyiségváltozás is bekövetkezhet náluk felnőttként. Illetve az ivartalanítás is sokat lendíthet a dolgokon.
2017. okt. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!