Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hiperaktív gyermeknél milyen...

Hiperaktív gyermeknél milyen határokon belűl képes a szülő elérni eredményt a gyermek viselkedésével kapcsolatosan, megcélozható az, hogy egy nyugodt, teljesen együttműködő felnőtt legyen majd, vagy ez irreális, mert általában maradnak nehézsélgek?

Figyelt kérdés
Lelkesen láttam bele pár éve a hiperaktív kisfiam fejlesztésébe,értünk is el eredményeket ,de... azt hittem,hogy mire 7 éves lesz már majdnem olyan lesz mint a többi gyerek,de sokkal érzékenyebb maradt és sírósabb ,mindenért sír ha valami nem úgy történhet ahogy azt ő szeretné.
2013. ápr. 29. 10:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
én ismerek egy hiperaktív felnőttet, a kollégám volt. maradtak nehézségek, de azért egész jól beilleszkedett. nyugodtnak meg kiegyensúlyozottnak nem nevezném, mindig voolt benne vmiféle ideges vibrálás, de képoes volt együttműködni, közösségben létezni és dolgozni, még ha nem is a legideálisabb módon.
2013. ápr. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

:(

Hát... szomorú vagyok ,hogy ezt írtad...mindig attól félek,hogy mi lesz később vele ...de akit te írtál neki ezek szerint maradtak problémái és így a vele egy helyen dolgozóknak is...nem beszélve arról,hogy vajon ha például megnősülne és ideig-óráig képes is nagy erőt véve magán önkontrollra egy idő után rengeteg konfliktusa lesz amit majdnem biztos,hogy nem fog tolerálni a házastársa .


Tudom,hogy a jelenben kellene élnem ,de akik egy kicsit "más " gyermeket nevelünk szeriontem sokan aggódunk a gyermekünk lehetséges jövője miatt .

2013. ápr. 29. 10:15
 3/15 anonim ***** válasza:
Férjem unokatesójának van hiperaktív fia.Pár év után megelégelték orvoshoz jártak vele.Kapott gyógyszert,amióta azt szedi zinte teljesen normális fiú lett.M´ra 12 éves....
2013. ápr. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A hiperaktivitás is a társadalom által kreált betegség, amit rányomnak azokra a szerencsétlen gyerekekre, akik nem felelnek meg a modern elvárásoknak. Végül is az, hogy napi 8 órákat kell egy helyben ülni, az egy igen modern dolog az emberiség életében. Nem csodálom, ha felnőtt és gyerek lázad ellene.


Ez nem betegség, hanem egy személyiség típus. Nyilván felnőtt korára megtanul majd jobban alkalmazkodni, de igazából ez sosem fog eltűnni belőle, ami így van rendjén.

Mivel a birkák közé illeszkednie neki igen nehéz, ezért valószínűleg mindig lesznek nehézségei, de inkább arra kell megtanítani, hogy mások viselkedését és sajátját is megértse, ezután pedig megpróbálja magát úgy ahogy van beilleszteni a képbe. De ráerőszakolni azt, hogy olyan legyen mint a többi gyerek, azt nem szabad!!! De ez csak az én véleményem. Elismerem, hogy sajnos ez nagyon nehéz. De nagy az esély, hogy később boldog élete lesz, ha a mostani nehézségeket vállalod. :-)

2013. ápr. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az az igazság,hogy csupán egyszer jártunk pszichiáternél vele még 4 éves korában aki akkor azt mondta ,hogy talán még javulhat,gyógypedagógushoz,TSMT terapeutához járunk leginkább,de ugye ő nem fog gyógyszert javasolni,felírni.
2013. ápr. 29. 10:20
 6/15 anonim ***** válasza:

Úh 3-as azért ez a modern orvoslás...


Szedáljuk le a gyereket, a többi nem számít, anyuka apuka boldog, mert birka lett a gyerekből, hát gratula azoknak is akik ezt hagyták. Agyrém...

2013. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
hát, azért nem lehet mindent a hiperaktivitásra fogi, mert azért ettől föggetlenül is van személyisége, ami befolyásolja a dolgokhoz való hozzáállását a "betegségen" túl is, de ez a kollégám nagyon nem értett a nőkhöz. néha úgy beszélt telefonon a saját barátnőjével, mint valami komornyikkal, csak pislogtunk. Nem is volt hosszú kapcsolata még soha. Igen, nehéz volt együtt dolgozni vele, szociálisan nem volt valami érzékeny (gyakran bántott meg kollégákat, míg másokkal meg túlzó módon volt jóban - munkahelyi puszilkodás, ölelkezés 35 évesen) és a túlmozgásos tünet is megmaradt neki. erről nem ő tehet, de azért nagyon zavaró tud lenni, amikor beszélsz valakihez és ő közben elkezd beszélni egy harmadik személlyel és karate rúgásokat mutat neki, majd biztosít arról, h folytasd nyugodtan, mert ő figyel rád. és itt még hajlottunk is rá, h nem direkt akar kikészíteni minket, egyszerűen ilyen. passzolt abba, h sose tudott megállni egy helyben és egymás után két cigit szívott el mindig, de még így is hamarabb végzett, mint a többiek...
2013. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"De ráerőszakolni azt, hogy olyan legyen mint a többi gyerek, azt nem szabad!!! "


Ilyen terveket ki sem mernék már tűzni ,mert ez egyértelműen lehetetlen,bár nap mint nap megkapom másoktól,hogy csak pár jólirányzott pofon hiányozna neki,azt nem veszik figyelembe,hogy a testvére maga a magtestesült együttműködési készség,mindent megkérdez ,hogy szabad e,lehet e,sőt a bátyusát is helyreinti,hogy ne csinálja ezt ,vagy azt,mert anya mondta ,hogy nem szabad.


Nem találtam egyenlőre megoldást például a közös családi ebédekre ,mert már attól hisztériásrohamot kap,ha le kell oda ülnie,aztán attól,hogy most akkor mit is kérjen,mert sem így ,sem úgy,sem leginkább sehogy sem lesz jó...aztán beletörődve és belefáradva a helyzetbe egy idő után feladom és hagyom,hogy elmenjen az asztaltól,amit mindenki végzett jön vissza ,hogy akkor most ő enne,akkor egyedül már nem ideges ,nyugodtan eszik ,nem is értem,hogy ha töbebnülünk az asztalnál mitől lesz annyira ideges,ha ott vannak a nagyszülők például.

2013. ápr. 29. 10:26
 9/15 anonim ***** válasza:

Adíg ne szóljon senki amóig a saját börén nem tapasztalja.

Georg,nem bírt egy percig nyugton maradni.Mindenben turkált,matatott,piszkált,teljesen mindegy hol voltak.Viselkedni egyszerüen nem tudott akármit csináltak vele.Mindent tönkretett,dobált,szószerint az ajtót betörte,mert nem nyílt ki elsöre.Gondolhatjátok éveken keresztül mit élt át a férjem unokatesója.Ezért vitték dokihoz.Nem engedték volna iskolába.Miután megkapta a gyógyszerét elkezdett lenyugodni.Sajnos muszály volt. :(

Ez nem kénykedv kérdése.Ha szeretne belöle embert faragni,muszály.

Mára 12 éves,a gyógyszert sem szedi.Ès normális kis tinedzser. :)

2013. ápr. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!