Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiperaktív gyermek nevelésénél...

Hiperaktív gyermek nevelésénél lehetséges eredményt elérni, vagy kudarcba szokott fulladni minden igyekezet?

Figyelt kérdés
Sokan hordják fejlesztésre gyermeküket,próbálnak következetesek lenni a nevelésben,lehetséges,hogy a sok igyekezet nem jár sikerrel,a magatartásproblémák továbbra is fenállnak és a szülő tehetetlennek érzi magát?
2011. máj. 17. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:

A lényeg ne várj hatalmas sikereket. Teljesen más a siker szó egy hiperaktív gyerek nevelésében, mint egy nyugodt gyereknél.

Ha maximálisan következetes vagy, bármikor bárhol, nem csak otthon, hanem utcán, boltba, nem törődsz másokkal, akkor van eredmény. Nálunk a 3-ig számolok bejön. elég fárasztó minden kérésnél 3-ig számolni és ezzel fenyegetni, de a 3-ra mindig szót fogad. Ha nem, oltári üvöltessél, de a boltból is kihozom , na ne tudd meg milyen nézőközönség van. De ezzel lehet elérni sikert. Bár ami nekünk siker, kívülálló szemmel csak annyi jön le, hogy jajj milyen neveletlen gyerek, nem ért a szóbol. Ezzel meg kell tanulni együttélni. Egyszer lenyugszanak úgyis. Csak addig nehéz.

Szóval olyan nincs, hogy a sok igyekezet ne hozzon sikert. Csak olyan szülő aki feladja. A sikert sose úgy várd, hogy leül a tv elé amíg te elmosogatsz, vagy nem szaladja huszonötször körbe a házat, vagy nem csinál vakmerő dolgokat. Ezek megmaradnak. Hisz őket a legmagasabb ingerek motiválják csak.

Vannak jó tornák az idegrendszer stimulálására, ezeket csinálni kell, szóval kell a szakember is. De igazán sok múlik rajtunk.

Kőkemény következetesség meghozza gyümölcsét, csak észre kell vennünk. És ne abban várjuk, hogy fegyelmezetten meg fog ülni.

Persze néha kiborulunk, hogyne...ekkor tehetetlennek érezzük magunkat, de túl kell ezen lenni, és észrevenni az apró sikereket.

2011. máj. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt hittem,hogy javulást állt be a kisfiamnál,mert télen a bezártságtól egyszerűen teljesen kezeletlen volt,most mióta sokat lehet a szabadban sokkal könnyebb volt vele.

Tegnap az oviban nem tudtak kimenni a rosszidő miatt és az óvónénik sarokbaállították és lefogták,mert szaladgált,estére mint aki teljesen megőrült olyanná vált.

2011. máj. 17. 10:30
 3/8 A kérdező kommentje:

Annyira rossz,hogy nem lehetek ott az óvónénik segítségére az oviban,mert én már kitapasztaltam,hogy miként lehet minél könnyebben megértetni vele a szabályokat,kéréseket,mindenképpen éreznie kell,hogy egy hajóban evezünk,mert az ellenséges hangnemre nagyon megvadul.

Perzse nekem nincs itthon még 32 gyerek a kisfiam mellé csak plusz egy van és én megtehetem,hogy türelmes vagyok,teljesen ráhangolódom,hogy könnyebb legyen mindkettőnknek.

A következetességet is kedvesen és határozottan alkalmazom,nem engedek a kérésemből,de nem vagyok indulatos,mert tudom azzal mit váltok ki és azt nem akarom.

2011. máj. 17. 10:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, a közösség már megint más ügy. Ha olyan az ovónéni aki tud vele bánni akkor könnyebb. De egy nagylétszámú csoportban elég nehéz. Ezért is szokták a hiperaktív gyerekeket olyan oviba vinni ahol kevés a gyerek. Ezért vagyok most én is oltári mérges, mert jelenleg egy 22 fős csoportba jár, és azért hiányzó mindig van, szóval ideális mennyiségű gyerek, és megszüntetik a csoportunkat, lesznek 32 fős csoportok. Idegen óvónénik.
2011. máj. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

33-as a csoportlétszám ,sem idejük,sem hozzáértésük(maguk mondták magukról),türelmük meg pláne.

Ami eredményt elérek keservesen itthon azt egy-két szóból semmissé teszik,ha próbálnak vad szigorral közelíteni,a dícséret ,a szeretetteljes hangnem helyett.

Persze tudom nem könnyű vele,de én mint szülő a gyermekem érdekeit kell védjem.

A nevelési tanácsadóból megjött a papir,hogy figyelemzavaros Hiperaktív,két főnek számít,fejlesztésre azonban szerintük nincsen szükség,mivel a IQ normális,emnnyire értenek a figyelemzavarhoz,hogy értelmi fogyatékosságnak hiszik...

Holott va fejlesztőpedagógusuk nem hajlandó még felmérni sem a gyereket,mert a nevelési tanácsadóból kapott papíron nincsen külön leírva,hogy neki mi dolga ezzel a gyerekkel.


MIvel örökbefogadott a kisfiam ,ezért az óvónő azt mondta nekem"Biztosan kábítószerezett,vagy alkoholizált az anyja" ,holott tudom,hogy erről szó sincs,mivel nyílt örökbefogadás volt,érettségizett ,normális szülőanyukáról van szó.

Egyáltalán hogy jön ahoz egy óvónő,hogy így beszéljen a kisfiam szülőanyjáról???és így a kisfiamat elkönyvelje ilyenformán???

2011. máj. 17. 10:54
 6/8 anonim ***** válasza:

IGEN!!

Fiam hiperaktív, 5,5 évesen őállapították meg,.

Járt majdbem 3 évet delacato terápiára, most negyedikes, mivel SNI-s, ott is kap feljlesztést.

Amúgy tök átlagos 11 éves (kicsit rendetlen, kicsit k lusta, szemtelen..., de jó tanuló, a magatartásával van némi gond, de a tanárok tudják kezelni, semmivel sem nehezebben kezelhető, mit egyik-másik nem hiperkatív osztálytársa.

Többször volt szavalóversenyen, egyszer mesemondón, maúgy színjátszókörbe is jár.

Jó matekos és az agya mint a szivacs, természetismeretből is nagyon tájékozott.



De ez egy hosszú folyamat, az elején én is nagyon kétségbe voltam esve.

Jó és együttműködő pedagógusok kellenek hozzá.

2011. máj. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A delacato terápián mit csinálnak? Mi most labdatornára meg ilyen hintáztatásra járunk.
2011. máj. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2011. máj. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!