Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez állatkínzás? Mit tehetnék?

Ez állatkínzás? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Tőlünk pár utcányira van egy ház.Egyszer tavaly arra jártam és találkoztam egy kicsit sovány cicával.Egyből odajött kedveskedett, és én aztán szinte minden nap kijártam hozzá.Vittem neki tápot amit mohón el is fogyasztott.Aztán egyre nagyobbra nőtt a hasa.Már ez előtt is volt ott két szürke cica,akik feltételezem a kölykei.Egyik nap nem jött oda, hiába hívtam.Benéztem a kerítésen és láttam kb. 10 újszülött cicát, akiket szoptat az anyjuk.Nagyon édesek voltak.Másnap mikor arra jártam látom hogy valaki összeszed egy fekete zsákba valamit, aztán bemegy.Később elmentem oda de a kicsik eltűntek.Aztán soha többet nem láttam 1 pici cicát sem abból az alomból, szerintem vízbefojtották őket, ahogy ebben a "városban" a nemkívánatos cicákkal szokásszokás Még volt a háznál egy kis vörös cica is aki egy pici vörös cicát nevelgetett, de ők félősek voltak.

Már tavaly szeptember óta nem jártam arra, csak most szerdán.A cicák feküdtek a kocsi tetején, pontosa a két régi pici, az anyjuk és az apjuk.A piciknek cipás volt a szemük,ami elég rosszul nézett ki, meg az egyiknek ilyen rózsaszín volt a szeme.Ott volt még az a vörös cica is akivel utóljára kölyök korában találkoztam, de mostmár volt neki egy vörös és egy szürke kölyke.Ezek a kölykök borzasztó állapotban voltak.A szemük csipás, váladékozó és nagyon soványak.Attól félek hogy el fognak pusztulni.Már majdnem el is jöttem onnan amikor megláttam egy pici szürke-fehér cicát akinek az eddigieknél is rosszabb állapotban volt a szeme.

Már majdnem sírtam.Hogy tudja így elhanyagolni az állatait valaki?

Nagy ház, kocsi, mindkét szülő dolgozik.Plussz van egy 12 éves gyerekük.Tuti nem szegények.

Segítsetek!


2014. febr. 7. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is utálom az ilyet és nem értem, ez nekik miért is jó, mert akkor vagy ne vállalták volna be a macskákat vagy akkor akkor gondozzák rendesen őket vagy vigyék a menhelyre...De szerintem ez állatkínzásnak minősül, de kérdezz meg valakit aki ért hozzá(pl egy ügyvédet) és ha az, akkor fel kell jelenteni minél hamarabb!!!!
2014. febr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Törvényi értelemben: (1998. évi XXVIII ttv. az állatok védelméről):"3 § 4. állatkínzás: az állat szükségtelen, fájdalmat okozó bántalmazása, vagy olyan hatást eredményező beavatkozás, bánásmód, valamint szükségleteinek olyan mértékű korlátozása, amely tartós félelmet vagy egészségkárosodást okozhat, továbbá az öröklődő betegségben szenvedő - nem kísérleti célra szánt - állategyed tenyésztése, szaporítása". Tehát szerintem értelmezhető állatkínzásnak.

Ha ismered a macskák tulajdonosait, akkor lehet, finoman rákérdezhetnél, hogy mik a szándékaik a cicákkal. Beszélgess velük arról, hogy felelőtlen magatartás, hogy 1. hagyják a macskáikat korlátlanul szaporodni, 2. nem gondoskodnak a szaporulatról. Azzal mindenkinek tisztában kellene lennie, hogy a macska nagyon szapora állat, (mondjuk az enyémek 4 - 6 kölyöknél többet sose ellettek egyszerre), és évente kétszer kölykedzik. Tehát ha van 1 anyamacska, akkor évente 8 - 10 kölyköt vet. Ha több anyamacska van egy háznál, akkor ez a szám többszöröződik. Tehát: ha nem akarja valaki szaporítani, akkor tegye már meg, hogy ivartalaníttatja. Ez egy érthető lépés, hiszen senkitől sem várható el, hogy évente ennyi új jövevényről gondoskodjék. Ajánld fel, hogy segítesz a jelenlegi gondozatlannak tűnő állománynak gondos, új gazdákat találni. Javasold, hogy kezeljék a cicák szemét kamillával vagy szemkenőccsel. Ha a jó szó nem vezet célra, akár fel is lehet jelenteni őket, de erre nem szeretnék bíztatni senkit sem, ez tényleg csak a végső megoldás lehet. Érdemes még tájékozódnod arról is, hogy van - e a lakóhelyeden önkormányzati rendelet az állattartás szabályairól. Ha van valami ide vonatkozó, amit a viselkedésükkel megszegnek, ott is lehet bejelentést tenni. Valamint ha az állatvádőknek van helyi szervezete, őket is érdemes megkeresni, lehet, hogy tudnak segíteni.

2014. febr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem védeni akarom, de jól tartott kiscicáknál is gyakori tünet a szem váladékozása, nekem is volt olyan cicám, amelyiknek kölyökként váladékozott a szeme pár napig, aztán a kezelés hatására elmúlt, és szépen felcseperedett. Tehát a szem váladékozása nagyon messze van az állatkínzás fogalmától... Nem tudom, hogy mekkora cicákról van szó, de ha szoptatott macskák, akkor a súlyukat sem igazán lehet befolyásolni... ez azért alkati kérdés is, nekem volt olyan macskám, amelyik kimondottan sovány volt, annak ellenére, hogy pontosan ugyanannyiszor kapott enni, mint a többi cicám...
2014. febr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előző válaszolóval,de én mindenképpen elvinném legalább a kicsiketna menhelyre! Ott mindegyik jó helyen lenne!
2014. febr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy csak BUTÁK a gazdik az"ÁLLATTARTÁS"tantárgyból.Dobj be egy (NEM FENYEGETŐ)levelet,amiben leírod,hogy nézzenek utána a macskatartás"szabályainak"mert láthatólag,nem igazán néznek ki jól a macskáik.HA kb1 hónap múlva is változatlannak látod a helyzetet,talán jöhet a feljelentés.
2014. febr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!