Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ítélik el ezt a tenyésztők?

Miért ítélik el ezt a tenyésztők?

Figyelt kérdés

Mielőtt nekem estek,nincs macskám!

De több helyen a tenyésztőknek nevezett egyének és szaporítóknak nevezett egyének vannak feltüntetve ha valaki fajtatiszta cicát szeretne venni.Nem értem mi a baj ha a "szaporítónak"nevezett egyén fajtatiszta cicát árul nem horribilis összegért?Ha van 2db törzskönyves akármilyen fajtatiszta cicája! és pároztatja őket évente 1-2szer,akik orvosi ellátásban részesülnek és tényleg gondozva szeretetben vannak nevelve,a kölyköket pedig eladják,ezzel mi a gond?

Míg a "tenyésztőknek"nevezett egyéneknél is pároznak a cicák,de ott nem 2db hanem esetleg 10-20-30is lehet,ezeket nem tudják szerintem úgy gondozni mint ha csak 2cica lenne,nem?Tehát itt a kicsi árában szerintem bele van kalkulálva az összes egyed gondozási díja is és ezért kérhetnek olyan magas összeget,míg a 2cica gondozása jóval kevesebb költséggel jár ezért adhatják olyan olcsón a szaporítóknak nevezett egyének.

Tehát a tenyésztők szerintem a pénz miatt bántják a szaporítókat(persze ez alatt tényleg a normális körülményt biztosító "gazdit"tudom megérteni).

De aki csak tartja(rossz körülmények között) és pároztatja az állatait,semmit nem törődik velük és csak a pénzt látja a cicákban,az elítélem én is!!!!!!!!!

Tenyésztő és tenyésztő között is van különbség,mint szaporító közt is!Mért bántjátok egymást?


2014. febr. 7. 19:49
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

10/10-es nem értem mit akarsz ezzel mondani.

Úgy értelmezem amit írsz hogy van olyan tenyésztő aki valójában csak szaporít?Akkor ő mégis mért tenyésztő?

Ha van xy-nak 2tökéletes példánya,macska/kutya kinek mi tetszik,kiváló fajtajelleggel és a többi körülményt már írtam,akkor őt mér kell szidni mint szaporítót?Biztos van ilyen is és nem csak a legalja,szerintem létezhet...

2014. febr. 7. 22:03
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Amugy, a dolog nagyon egyszeru.

Szaporito: az a celja, hogy a szaporulatbol pozitiv penzugyi merleget hozzon ki.

Tenyeszto: az a celja, hogy az adott fajtat jobba tegye, illete nepszerusitse.

Ennyi az igazi kulonbseg, nem az, hogy mivel etet, mit szur, mit beszel.

2014. febr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Tehát a tenyésztőknek is van a "legalja" és a szaporítóknak is van egy ilyen rétegük.De a tenyésztőket nem bélyegzik meg annyira a "legalja" miatt,mint ahogy a szaporítókat általánosítják.Pedig véleményem szerint mindegyiknél vannak jók és rosszak is.

Félreértés ne essék én nem vagyok senki pártján,de annyira fikázzátok egymást tenyésztők-szaporítók,hogy már elkezdett érdekelni,hogy miért is?

2014. febr. 7. 22:22
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

7-es és 10-es vagyok.


Ne haragudj, én innentől nem válaszolok, mert itt nagyon értelmes és normális hangvételű válaszok jöttek neked, de te egyszerűen NEM AKAROD megérteni a különbséget, valamit a fejedbe vettél és csak azt hajtogatod.

2014. febr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%

szerintem megértettem a kérdést,bár lehet indulatból válaszolta.

Az a baj,hogy hiába az orvosi ellenőrzés,ha az orvosok nem tudják a speciális betegségeket és hidd el nem lesz 30 ezres kölyök ha a szülőket tesztelik.

Persze vannak tenyésztőnek mondott szaporítók,de csak elkell menni és meg kell nézni a körülményeket,ha ezt látod és mégis hozol onnan cicát az a te bajod és egy vagyon költessz míg szerencsétlen cica elpusztul.Ez ellen csak az tud tenni aki beleesett a hibába és jelenti az adott személyt.

Leírtad,hogy mi a baj!Az,hogy van olyan hely ahol sajnos mindent letörzskönyveznek.

Volt itt a napokban egy kérdés,hogy miből látszik,hogy tenyészthető a cica,milyen a típusa :) Na akit ez érdekel és még nem tudja az oké,de gondolod a házi szaporulat tulajdonosa valóban tenyészthető cicával csinálja amit csinál?Akinek minden macska szép és cuki az ne csináljon kölyköket,mert a fajtának árt.

2014. febr. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
71%
A hivatásosan tenyésztőknek minősülőknek van legalja sajnos. Egy némileg tájékozott vevő meg tudja ítélni, hogy mi az, ami neki még belefér egy törzskönyves macskánál (ismételt párosítások, túl sok alom, gyenge eredmények, stb), DE egy szaporítónál nincs olyan, hogy "legalja". Az összes "legalja". Az is, aki inci-finci kiscicákat babusgat egész nap, meg az is, amelyik egy négyzetméteres ketrecben tartja őket egymás tetején úgy, hogy a felső az alsóra ürít. Az eredmény ugyan az.
2014. febr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Mert elég ritka hogy azokat a macskákat tenyésztik amelyikeknek pont van törzskönyvük helyesen tartja őket beoltatja őket és chippel vannak ellátva.
2014. febr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
a 6. és 8. válasz ugyan az. akiröl te irsz az nem tenyésztö hanem szaporito, hiába fajtatiszta és törzskönyves...
2014. okt. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
2014. okt. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha valaki egy kicsit is tájékozódik az tudni és látni fogja a különbséget.

Olyan nem létezik,hogy 2 törzskönyves macska és jól csinálja HA:nem tag valahol,nincsenek tesztek,nem tud a fajta betegségeiről...

Számomra ez olyan mint minden más az életben,vagy csináld tökéletesen vagy sehogy.Sokaknak sehogy se kéne ezt csinálniuk.Ha meg olyat látsz,hogy ketrec,kosz kosz hátán nem ártana jelentened..

2014. okt. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!