Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem vezetik be itt is...

Miért nem vezetik be itt is azt a törvényt, hogy csak az tarthat ivaros állatot, aki hivatalos tenyésztők?

Figyelt kérdés
Mikor lesz már vége a tömeges állatkínzásnak?
2011. okt. 21. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vezessék. Ki fogja ellenőrizni? Hova rakod a társadalom 90%át, akik kollektíve megtagadják a végrehajtást?! Ha bármi fingod volna az állatvédelemről, tudnád, hogy tiltással soha még semmit nem értek el! Csak a gondolkodásmód megváltoztatása hoz sikert.
2011. okt. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Nem szabhatod meg senkinek sem, hogy ivartalanítsa állatát. Vannak felelősségteljes gazdik is. Ne általánosíts. Inkább olvasgasd a nyelvtan könyvet....
2011. okt. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jellemző ...
2011. okt. 21. 16:07
 4/11 anonim ***** válasza:

Nézd, ha bevezetik, akkor a kutyák ára a csillagos égbe fog szökni, és olyan beltenyészet lesz, hogy rossz lesz nézni. Ha minden kutyát ivartalanítanak, egyszerűen nem lesz utánpótlás.


Szerintem a megoldás az lenne, ha 1 háznál csak 1 kutya lehet adómentes, (mérettől, fajtától függetlenül) ha több van akkor fizessenek a többi után. Az adó lehet 3500/év de akinek chipes, az igényelhesse vissza ennek a felét, akinek meg ivartalanított az meg a 3/4-ét is. De csakis 1 kutya esetében! A többinél 100%-ot fizessen, és ne is lehessen kibújni alóla. Ahol van segítő kutya, arra természetesen nem kell fizetni, de az egyúttal ki is merítené az 1. kutya számát, tehát ha van mellette egy yorki, arra kötelesek lennének 100%-ot fizetni attól függetlenül, hogy ivartalanított és chipes-e. Nem csak a fölösleges szaporulattal van gond, hanem a barmok által félrenevelt öntörvényűekkel, ami nem ivarosságfüggő dolog.

2011. okt. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én lovam kanca, és nem akarom ivartalaníttatni. Már csak egy ilyen hülye törvény hiányozna...! Max. a kutyáknál és macskáknál lenne értelme bevezetni, de például egy kanca lovat nem kell ivartalanítani, mert ott nem igazán történnek "balesetek". A fedezőméneken kívül meg úgyis az összes többit ivartalanítják, mert a csődörökkel általában nehezebb bánni.


Úgyhogy azoknak üzenem, akik csak kutyát meg macskát ismernek; ne akarjanak minden állatra ilyen dolgokat "kiterjeszteni".


(Tudom, hogy "macskák" témakör, de a kérdés maga nem tűnik "specializált" kérdésnek.)


Egyébként a macskák ivartalanításának már valóban itt lenne az ideje. Rengeteg van belőlük, és inváziós faj lévén ugyancsak rengeteg kárt okoznak a természetben élő állatok számára.

2011. okt. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem véletlenül írtam ebbe a témakörbe!
2011. okt. 21. 16:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát hosszú távon ennek sem lenne értelme, mert mint valaki írta, kb 10-15 év múlva annyiba kerülne egy macska v egy kutya mint egy autó!!!


Ettől függetlenül egyetértek azzal, hogy aki nem kívánja nevelni és gazdát keresni az utódoknak, az ivartalanítson. Főleg macskából van rengeteg kóbor. De pl én egyáltalán nem támogatom ezt a fajtatiszta baromságot, egy keverék kutya/macska sokszor gyönyörűbb és egészségesebb, mint egy fajtatiszta, és szerintem is a magas árak mellett még beltenyészet is lenne!


Két ivartalan kandúr gazdija

2011. okt. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én most konkrétan a macskákra gondoltam, mert a házi állatok közül ők tudnak a legkorlátlanabbul szaporodni, és csúnya szóval kifejezve sajnos elég sok "felesleges" kiscica jön világra, akiknek csak egy kevés része kerül szerető otthonba.

Nem beszélve a macskabetegségek terjedéséről.

Én nem hiszek abban, hogy drasztikusan meg lehetne változtatni tömegek felfogását ebben a kérdésben, például falun bevett szokás ez, hogy földhöz vágják a nemkívánatos cicákat. Magyarázd el Pista bácsinak, aki egyébként minden szívfájdalom nélkül öli le őket, hogy átlag 15.000 Ft.-ért "megúszhatja" az öldöklést...

Vagy annak, aki lelkiismeret furdalás nélkül rakja ki egy zsákban az út szélére őket. Szerintem ezeknek az embereknek hiába mondasz akármit.

2011. okt. 21. 19:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Így van és pont ők nem fognak ivartalanítani, én meg aki amúgy sem nyírnék ki ártatlan kiscicákat igen, tehát a kör bezárult!!!
2011. okt. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem bezárult, hanem egy újabb ajtó nyílik az állami lenyúlásra...
2011. okt. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!