Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtunk egy kiscicát....

Befogadtunk egy kiscicát. Tanácsok?

Figyelt kérdés
Egész nap enne (eszik), nem lesz tőle baja, nagyon nagy a hasa. Picike, kb 2-3 hónapos lehet. Mikor kell elvinni először az orvoshoz? Kellenek oltàsok? Nagy a körme, tudom még túl kicsi hogy visszahuzza de nem vágatni mint a kutyáknál?
2014. febr. 9. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hétfőn vihetitek orvoshoz, ne etessétek egész nap, olvassatok el pár cikket kismacska és felnőtt macska tartásával kapcsolatban.


Ha szobacica lesz, néha vághatjátok a körmét, hogy kevésbé akadjon be a bútorba. Nekünk van egy rögzített fatuskó az egyik sarokban, azt használja kaparófának a körmei koptatásához. Kinti cica körmét ne vágjátok, mert akkor se mászni nem tud, se megvédeni magát, ha más macskákkal v kutyával összetűzésbe kerül.

2014. febr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ . Akkor nem hagyom elől a az etetőt. Ezzel leszegy kis gond mivel van egy kutyánk is ( a cica nem akar barátkozni viszont a kutya előző gazdàjànàl volt cica is igy nem bántja őket), a kutya megszokta hogy kint marad a kajája eszik amikor akar, mert sokszor nem ette meg reggel igy ott lett hagyva neki. A cica meg mindent megevett :/ igy nem tudom hogy fogom mindkettöt a saját tàljàhoz szoktatni, főleg hogy a kutya is egyen anélkül hogy a cica megenné előle.
2014. febr. 9. 13:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azonnal vinném orvoshoz, hogy csekkolja a ciccet és elmondja, hogy mikor kéne oltatni.(főleg ha utcáról fogadtátok be). Amúgy nem vagyok nagy expert, csak anyumnak volt cicája (kinti) és emlékszem, hogy őt vittük évente veszettség ellen oltatni.
2014. febr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Minden esetre azért még az első pár hétben tartsátok bent. Azért is lehet nagy a hasa ,mert férges. kérjetek a dokitól féregirtót. Pár száz forint. Oltások is kellenek később pedig az ivartalanitás ha nem akarjátok ,hogy elszökjön.
2014. febr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

Én megfűrdetném, és levágnám a karmát,hétfőn orvoshoz vinném,mert a benti macskának is kell oltás,és napi 3x elég ennie

http://www.youtube.com/watch?v=eeYcy81Q-zg

2014. febr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor hétfőn elviszem a dokihoz.ha esetleg megbirnàm mosdatni akkor utána hogy szárítsam meg?
2014. febr. 9. 15:09
 7/11 anonim ***** válasza:
nem fontos a fűrdetés,csak ha melegben tudod tartani.Ha belerakod a vízbe,próbáld ott tartani,amíg megnyugszik,a fülébe ne menjen víz,és törölközővel bebugyolálni.A hajszárítót nem biztos,hogy tűri.
2014. febr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha esetleg a karmát le akarod vágni, ott nagyon figyelj, hogy csak a végét vágd le kicsit és oda ne vágj bele, ahol már egy kicsit rózsaszín, mert azt nem szabad, mert az már fáj nekik.
2014. febr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Kor-Nelly ***** válasza:
Sosem vágtam egyetlen macskámnak sem a körmét. De, ha valami okból le kéne, én inkább szakemberre bíznám. Én, ha enni kért, mindig adtam, bár lehet, hogy ez hiba....Ha elviszed orvoshoz, ő pontosan el fogja mondani, hogy milyen oltásokat, féreghajtót, bolhairtót ajánl a cicusnak. Én télen sosem fürdettem macskát, nyáron is ritkán, nagyon tudnak fázni.
2014. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor inkabb ràszànom azt a pénzt és megcsinàlja szakember a fürdetést köröm vágást. Köszönöm a válaszokat mindenkit felpontoztam.
2014. febr. 9. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!