Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macskát lehet arra "neveln...

Egy macskát lehet arra "nevelni" hogy ne jöjjön be a házba, ha nyílik az ajtó?

Figyelt kérdés

Nem értek a macskákhoz, de azt tudom, hogy macska nem = kutya!

A házhoz szokott egy macska, csináltam neki házikót, szigetelve, meg adok neki enni meg inni, és sokat simogatom.


De ahogy kinyitom az ajtót, rohan be, és ki se lehet hívni. Mikor bejön, kergetem, majd kiviszem.

Már vagy 20x vittem ki!

És elegem van, emrt lábbal tartom vissza, nem engedem, hogy bejöjjön, de csak benyomja magát!

Ha mennék be akkor is ez a helyzet!


Lehet egy macskát erről leszoktatni?



2014. febr. 9. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Ami egyszerü és segít, ha fogysz egy virágspriccelöt és amikor az ajtón be akar rohanni, picit szemközt spricceled.


Így megtanulja, hogy nem szabad bemennie.


De esetleg azt meggondolhatnád, hogy nem lehetne-e megoldani, hogy néha (pl. reggel meg/vagy este) egy félórát benn lehessen veled. Ha megszokja, hogy meghatározott idöben lehet benn, akkor egyéb idöben kimegy magától.

2014. febr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen,megtanulja,ők is okosak.A mieink nevelhetők.3 macskánk van,de nincs velük túl nagy gondom.(de velük is mint a kutyákkal határozottnak kell lenni)
2014. febr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első jól mondja.

Általában a macskák nem szeretik a vizet persze van kivétel :)

Mellesleg a macskákat lelkileg kell nevelni sokkal nagyobb hatással van rá ha megijeszted de nem bántod ha hozzád van szokva tehát te nevelted szinte kiskora óta akkor neked fog engedelmeskedni egy határozott fellépés erélyesebb hanglejtés de a még a morgás is érzékelteti vele , hogy azt nem szabad , a vizet akkor használd ha ezek nem válnak be.

Sok sikert :)

2014. febr. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
úgy (is) lehet leszokatatni erről hogy amikor akar be menni akor finoman rá ütsz a fejére ezt kicsit sokszor kell megcsinálni de utánna nem megy be
2014. febr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!